Polecane posty

JarekBazydlo    2507
tomek30 napisał:

Ja też WMA i z nocy 6mm w dzień tylko chmury i kilka kropel spadło. 

U mnie co godzina pompa była z nieba... Teraz ładnie słonko świeci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Pierwszy dzień w tym tygodniu bez deszczu . Na polu jeszcze woda stoi od wczoraj. Chciałbym dwa dni pogody na opryski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Dziś od rana co chwile manna z nieba, oby sie limit nie wyczerpał na ten sezon :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

1mm dzisiaj. W Olsztynie to dzisiaj dowaliło ładnie chyba


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Chyba łikend będzie bez deszczu, bo wszyscy "bydlarze" w okolicy rzucili się do koszenia, a trawy (zwłaszcza te posiane w tamtym roku) są imponujące, a 3 tygodnie temu wszystko wskazywało na to że z pierwszego pokosu będzie g.wno 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

U nas kiedyś był taki;) Jak ,,wróbel'' ściął trawę to wiadomo było że przez tydzień deszcz będzie padał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Który dzisiaj pozdrawiał pryskających przez RMF-FM?

Dało zrobić oprysk w jarych na zielsko razem z T1 i ozime T2. Trochę opóźnione te zabiegi o jakiś tydzień bo padało ale nic nie będzie. Dobrze że padało. Słońce wyszło po południu to do wieczora już gleba w kukurydzy i ziemniakach biała się robiła.

Także może zaraz znowu padać jak na moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Też słyszałem, akurat pryskałem wiśnie. 

Zero deszczu, ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

U mnie nie ma szans wjechać z t1 w jare mimo że były robione już zabiegi na ścieżkach błoto, codziennie pada, w kwietni 85l w maju 55l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362

ja chyba polacze fungi z herbicydem bo jutro pewnie by prysnol jeczmien a od poniedziałku znowu zaczyna wiać w tamtym roku policzyłem i bylo ok


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pryskałem ale odpuściłem bo strasznie mokre zborze od rosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co to są "orty" i dlaczego nie napiszesz że Kolega źle napisał zborze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
11 minut temu, DanielFarmer napisał:

oczy bolą od tych ortów waszych...

Twoje orty ważna rzecz ale w urzędach orty nic nie znaczą i można walić byków i tak sprawa zostanie załatwiona i to najważniejsze i czasem wychodzi jeszcze lepiej,zobacz pismo lekarzy ja pisze specjalnie żeby ktoś miał problemy z odczytaniem w pismach.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj