Polecane posty

mf362    1120
5 godzin temu, Wiesi0 napisał:

Jaką wodę teraz wszystko na płynie,u mnie zachmurzone i w miarę ciepło.

Zimą dają radę palic ? Ile max mozna w ciagniku trzymać plyn 5lat ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak stary prosty ciągnik to dłużej. Warto sprawdzić płyn w zamrażarce co się z nim dzieje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219
13 minut temu, Bananek napisał:

fotopułapką mróz łapiesz? 

na dosłanym zdjęciu jest info data ,godzina i temp. , podobnie jak w telefonie , podobnie jak  w telefonie  dla nie kumatych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
2 godziny temu, jacus napisał:

..

plaskie na glinie ???? jakos nie zauwazyle zeby bylo szczegolnie duzo,zawsze jakis cudak sie trafi ale to raczej wplyw pogody, bylo sucho i goraco, przyszly intensywne opady i ziemniaki rosna do tej pory, zywcem zielone i stonka [chyba 5 pokolenie] grasuje jak w lipcu.

kra- piekne sloneczko,pogoda  wspaniala, idealna na niedzielna drzemke...od poniedzialku siew czas zaczac.

A u mnie   na glinie  płaskie rosną [glina -glinie nie równa ]   w zasadzie się nie sadzi  tam ale  jak mozajka  ziemi i trafi  parę  arów  zwięzłe  to płaskie jak  placki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
1 godzinę temu, mf362 napisał:

Zimą dają radę palic ? Ile max mozna w ciagniku trzymać plyn 5lat ? 

zawsze piszą w instrukcji 2 lata nie zamarznie i po 5 ale traci właściwości konserwujące i w nie których robią się kluski które mogą zapychać kanaliki w chłodnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Ja tam tylko rogatego wypił coby borowik dobrze skiełkował🍺

Dla mnie rogaty źle się kojarzy bo tylko pod sklepem go piją,i żubrówka także, ja tam wole króla lub coś zielonego.

No pół Polski objechałem,byłem w stronach jarka bazydło i ludzie w polu robią tylko łoskot ale przeważnie w koło miast.Ładne słoneczko.

Rolnik1973 to teraz będziesz kupował nowego jelenia bo Ardanowski mówił ze kto złoży PROW a nigdy nie składał i nic nie dostał to dostanie w pierwszej kolejności.

Ze nie może być tak ze jeden ma trzy nowe traktory a drugi nie ma wcale nowego.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

@Wiesi0 no bo tak powinno być. Słyszałem to.

Tak samo jak nowy sprzęt może być gwoździem do trumny jak się kupi 3 traktor żeby sąsiad zazdrościł.

No jelenia napewno nie, to nie moja bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Cicibor masz serwis.Ale i ciucholand był by niezły,dożywotny u ciebie za pół ceny,

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
34 minuty temu, zetorki12 napisał:

Jaki byś brał ?

No a jaki najlepszy?

Wiadomo że lubelski👍🏻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki by nie był aby nowy a nie stłuczony u żabojadów i helmutów.

A ludzie i tak powiedzą co im wygodne i co zechcą,ja tam na to nie patrze.Będę siał bez orkowo 12ha, bo wziąłem w dzierżawę i nie da mi się zaorać bo było żyto i koszone po jaja żeby za kombajn było taniej a w dodatku pełno legawki.Jak ktoś rzuca to co mu zależy.Też będą gadać a mi to zwisa i powiewa.

Ładny dzień,szkoda ze ludzie nie szanują niedzieli co nie którzy i sieją.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niby racja . No ale siew w niedzielę ... , to jakoś tak nie po polsku . :S

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Mi to nie przeszkadza każdy niech robi co chce, koło mnie na polu 100ha też dzisiaj sieje i nawet bym pojechał pomoc jak by trzeba było 

 

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie gadaj , że Ty z tych co się mocno przejmuje gadką innych ? B| Wujek pyta , to odpowiadaj . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

A ja żadnych  komentarzy no może wyrazy współczucia Jak przyjdzie zostawić taką wypasioną gospodarkę Żal ściśnie serce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie susza. 8 dni od zasiania pszenicy A trzeba się dobrze wpatrzec żeby ujrzeć pszenicę i to mało gdzie. Reszta albo w ziemi, albo kiełkuje albo jeszcze nic... podobnie było z owsem wiosną. Miesiąc wchodził ale nie powiem udał sie jak na suchy rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
42 minuty temu, zetorki12 napisał:

Niby racja . No ale siew w niedzielę ... , to jakoś tak nie po polsku . :S

Zasiałem kiedyś   syna  w niedzielę   i wyrósł   chłop  jak się  patrzy.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj