Polecane posty

MF_3095    2

Witam mam problem z moim MF 3095 wymieniałem olej hydrauliczny i niby wszystko działa odpowietrzone wszystko ale gdy sprawdzałem poziom oleju pokazywał mi miernik że jest go za dużo i odkryłem że w przednim moście nie ma oleju nie chce go wtłoczyć w żaden sposób .niby pierdoła ale dla mnie problem proszę o szybką pomoc . co powinienem zrobić żeby tam doleciał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

🤣😂yyyy po prostu go tam wlać??? JPRD skąd się takie ludzie biorą

Edytowano przez lukbold
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF_3095    2

jak byś chciał wiedzieć ten model ma dostarczany olej do mostu poprzez wąż hydrauliczny i nie da się w ten sposób go tam wlać . 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
1 godzinę temu, MF_3095 napisał:

jak byś chciał wiedzieć ten model ma dostarczany olej do mostu poprzez wąż hydrauliczny i nie da się w ten sposób go tam wlać . 

Ten wąż kolego załącza blokadę mostu przeczytaj instrukcję zanim coś palniesz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8469
1 godzinę temu, MF_3095 napisał:

jak byś chciał wiedzieć ten model ma dostarczany olej do mostu poprzez wąż hydrauliczny i nie da się w ten sposób go tam wlać . 

lukbold ma rację dajesz w piz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16644

to jeszcze podpowiem ile go wlac. w zwolnicach z przodu masz narysowany poziom. stan odpowiednio, wykrec korki w kolach i lej przez korek na gorze przedniego mostu.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@Bananek jaja sobie robisz, czy drugi taki zdolny? Przez zwolnice nie wlejesz oleju do przedniego mostu. W moście jest otwór z boku i przez niego leje się olej do poziomu tego otworu właśnie.

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Nie wlej przypadkiem tego oleju od skrzyni, tam powinien być przekładniowy np jakiś 80w90, tak samo do przednich zwolnic, w sumie 3 korki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16644
ptaszyna napisał:

@Bananek jaja sobie robisz, czy drugi taki zdolny? Przez zwolnice nie wlejesz oleju do przedniego mostu. W moście jest otwór z boku i przez niego leje się olej do poziomu tego otworu właśnie.

czy ja w ktoryms miejscu napisalem, ze ma lac olej przez korki w zwolnicy? poczytaj jeszcze raz i wtedy pisz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Napisałeś bardzo niezrozumiale, zaczynając od opisu zwolnic kiedy chodzi o olej w moście, mieszasz niepotrzebnie jedno z drugim, dla kogoś nieobeznanego nie rozjaśnia to sprawy. A końcówka zdania to już kwintesencja zamotania:  "wykrec korki w kolach i lej przez korek na gorze przedniego mostu."

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
3 godziny temu, Bananek napisał:

to jeszcze podpowiem ile go wlac. w zwolnicach z przodu masz narysowany poziom. stan odpowiednio, wykrec korki w kolach i lej przez korek na gorze przedniego mostu.

chłopie albo piszesz bo coś wiesz albo nie pisz nic  i nie wprowadzaj zamieszania a najlepiej idź wychyl se kielicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

On tu po kielichu przyszedł i wlewy korki kapsle czy zakrętki myli sam nie wie gdzie jest.....

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    195
22 godziny temu, MF_3095 napisał:

jak byś chciał wiedzieć ten model ma dostarczany olej do mostu poprzez wąż hydrauliczny i nie da się w ten sposób go tam wlać . 

Dobrze że to forum to chociaż można się pośmiać :d 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF_3095    2

okazało się że z boku po lewej stronie mostu od strony kabiny jest śruba ja się bałem ją rozkręcać ale zaryzykowałem bo zazwyczaj powinna być śruba do góry a nie z boku 

ale pojawił się inny kłopot po wymianie oleju zgrzytały biegi więc odpowietrzałem je i wchodziły lepiej niż w mercedesie ;) dzisiaj odpalam ciągnik ruszam z jedynki wciskam sprzęgło żeby dwujeczke wbić a tu zgrzyt i nie mam pojęcia dlaczego .ktoś miał może taki problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Po wymianie oleju gdzie? w moście czy skrzyni? sprzęgło słabe i zgrzyta  co się dziwisz za mało opisujesz żeby więcej wywnioskować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF_3095    2

w skrzyni zgrzyta  olej wymieniany był tu i tu od razu . z mostem już wszystko ok tylko nie mam pojęcia dlaczego zgrzytają biegi gdy jest zimny. gdy się rozgrzał trochę bo jechałem na pierwszym biegu tylko po bele dla zwierząt chciałem sprawdzić czy da się wrzucić drugi bieg no i żadnych zgrzytów nie było . oleju jest dosyć odpowietrzany był ciśnienie też jest nie mam pojęcia o co biega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez robigal
      Witam
      Posiadam od niedawana MF'a 3095, jak postoi dłużej bez odpalania (ok. dwóch tygodni) to się zapowietrza sprzęgło.
      Co może być przyczyną i jak usunąć tą usterkę ?.
    • Przez aberforth
      Witam! Mój znajomy posiada massey ferguson 3095 i ma problem ze skrzynią biegów. Wymieniał w niej nie dawno większość części. Skrzynia była składana przez fachowca (rzekomo ) , po złożeniu i odpaleniu ciągnika żadne bieg nie wchodzi. Co może być przyczyną?
    • Przez kadman
      tak jak w temacie czy ktoś z was miał taki problem jak to naprawić i jaki olej wlać z góry dzięki

    • Przez sparta
      Witam. niedawo zmieniałem olej w mf 3095, dzisiaj dźwigając i spuszczając tylny podnośnik dziwnie skacze, wydaje mi się ze pompa hydrauliczna jest zapowietrzona? czy jest to mozliwe, jesli tak to prosze o jakąś radę jak temu zapobiec. pzdr:)
    • Przez sparta
      Witam. mam problem z ogrzewaniem w mf 3095. odkąd kupiłem ciągnik nie było ogrzewania, rozkręciłęm u góry wszystko zeby posprawdzac i wiem ze wogole tam woda nie dochodzi, czy mogły ktos podać schemat lub informacje jak to ogarnąc aby było? bo za tydzien musze ze zbożem jeździć i nie chce zmarznąc ^^
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj