Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
robigal

MF 3095-Zapowietrzanie sprzęgła po dłuższym postoju

Polecane posty

robigal    0

Witam

Posiadam od niedawana MF'a 3095, jak postoi dłużej bez odpalania (ok. dwóch tygodni) to się zapowietrza sprzęgło.

Co może być przyczyną i jak usunąć tą usterkę ?.

goolman19    1

może masz mało oleju w skrzyni zobacz czy masz dobry stan. Jak byś chciał sprzęgło odpowietrzyć to masz pod kabina taki odpowiecznik chyba na 8 kluczyk odpowieczaj tak jak chamulce :D) np 20 wciśnięć sprzęgła potem wciskasz sprzęgło odkręcasz śrubkę i powietrze wyleci :P i tak pare razy :( Dziś to robiłem bo wymieniałem olej w skrzyni itp. i też odpowietrzałem ;p Gdyby sie długo odpowietrzało to pod maską masz dojście odkręć ten przewód i zobacz jak masz odpalonego MF czy jest dobre bo jak tylko będzie kapać olej z wężą to przez rok tego nie odpowietrzysz! jeżeli tak robi to napewno masz mało oleju ewentualnie pompa lub filter do wymiany ;/ A jak masz ze spomaganiem, przrywa Ci jak kręcisz kierownicą i czy cały czas się tak samo kręci ???

Wiadomość z agroFakt.pl

goolman19    1

Filtr lub pompa są najczęstszą przyczyną wspomaganie powinno chodzić tak samo na wolnych obrotach jak i na szybkich :P Lub coś nie tak z orbitrolem ;p

matidi    0

Pytam bo mi sie przycinała i wymieniłem filtr i jest ok a chciałem sprawdezic twoją wiedze:P:P:P i wiesz sporo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Karol5211
      czy wie ktoś jak sie odpowietrza hamulce w mf 3070???
      z góry dziękuje
    • Przez aberforth
      Witam! Mój znajomy posiada massey ferguson 3095 i ma problem ze skrzynią biegów. Wymieniał w niej nie dawno większość części. Skrzynia była składana przez fachowca (rzekomo ) , po złożeniu i odpaleniu ciągnika żadne bieg nie wchodzi. Co może być przyczyną?
    • Przez kadman
      tak jak w temacie czy ktoś z was miał taki problem jak to naprawić i jaki olej wlać z góry dzięki

• Przez mf3655e
      Witam,po rozpolowieniu ciagnika i wymianie filtra i oleju nie mam klopoty ze sprzeglem jest puste nawet po odpaleniu ciagnika i prubach odpowietrzenia nadal nic,dodam ze cisnienie jest bardzo slabe w przewodach wychodzacych od pompki i w odpowietrznikach tez tylko kapie olej i cisnienia nie ma,wspomaganie dziala dobrze i chydraulika tez ok,tyko biegi nie dzialaja i sprzeglo,dodam ze w ciagniku byly wymieniane widelki od biegow A i B,a moze po prostu nie znalazlem odpowiedniego odpowietrznika bo robie to pierwszy raz a ciagnik mam dopiero rok,

Jesli ktos moze to bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc
    • Przez tomekxwz
      mam mf 3125 przy pracy w polu gdy sie rozgrzeje ślizga mi się sprzęgło(sprawdzam to tak iz probuje go zadusić na hamulcu). gdy jest zimny zaduszę go bez problemu. były robione tarczki od półbiegu i tarcz sprzęgłowa była wymieniana