daniel20v

Case International 684 podnośnik problem z dźwigniami

Polecane posty

daniel20v    0

Witam. Mam parę pytań odnośnie podnośnika w moim IHC.

 

Interesuje mnie ta dźwignia od tempa podnoszenia (prawa górna), domyślam się że chodzi o to że odpowiada ona za szybkość podnoszenia, u mnie niestety nie ma reakcji na nią (czy odpowiada za coś innego a ja błędnie podejrzewam ?)

 

Dwa to problem z podnoszeniem. Są dwie dźwignie, pierwsza od strony błotnika to poziom opadania / podnoszenia drugą to natomiast standardowa dźwignia od podnośnika do ustalenia  uniesienia wysokości ramion . Problem w tym że u mnie ona nie zostaje w wymaganym położeniu , a zawsze opada maxa (stąd ta blaszka tam dokręcona by się trzymał na górze ).

Pytanie teraz co mogło ulec uszkodzeniu że ona się nie zatrzymuje w wymaganej pozycji ? 

 

Na chwilę obecną by mieć wymagana pozycję podnośnika postanowiłem te dwie dźwignie połączyć i tak oto dwoma dźwigniami steruje na raz w wachlarzu od skrajnie dolnego poziomu do maxymalnie uniesionego . Pytanie tylko czy tak może być ? Czy nic się nie zepsuje w dźwigni która ustala ograniczenie odpadania i unoszenia gdy będę nią cały czas robił ?

 

IMG_20190307_134929.jpg

Edytowano przez daniel20v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisu9708    38

Myślę że wystarczy że dokrecisz jedna nakrętke na klucz 14 pod kabina przy mocowaniu wajchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel20v    0

ja tam nie widze żadnej śruby... one pod kabiną są obie na jednej osi która jest mocowana za pomocą zawleczek. Potem są one cięgienkami połączone z rozdzielaczem (?) . Jutro postaram się zrobić zdjęcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel20v    0
Dnia 15.03.2019 o 10:05, lisu9708 napisał:

Myślę że wystarczy że dokrecisz jedna nakrętke na klucz 14 pod kabina przy mocowaniu wajchy.

Dziękuję bardzo za pomoc :) z tego co patrzałem przed napisaniem posta to nie widziałem tej nakrętki, sądziłem też że coś na prawde "głęboko" jest rozwalone ponieważ nawet duńczycy blaszke przytrzymującą dźwignię dorobili :D swoją droga ile musieli się napracować by podłożyć tam śrube do tej blaszki, zamiast tą nakrętkę dokręcić :D 

 

Także dziękuję bardzo :) Dla tych co mają podobny problem, to tak jak pisał lisu jest tam tuż nad cięgnami do rozdzielacza nakrętki na klucz 14. Ta z lewej str odpowiada za stopień dociśnięcia dźwigni podnośnika, a druga po prawej za dociśnięcie dźwigni ogranicznika podnośnika :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj