AgroTuning

Ustawienie rozsiewacza Vicon Rotaflow RO-XL

Polecane posty

AgroTuning    7

Jak działa ustawienie rozrzutu poprzecznego w Vicon ro-xl? Jest do tego wajha Lever discharge point. Wiem, że jest to regulacja punktu wyładowania. Czyli ustawia punkt w którym granulki nawozu wchodzą w kontakt ze skrzydłami rozsiewu. Ale jak to wygląda w praktyce? Jak to ustawić? Jakie muszą być długości skrzydeł na tarczy?

Highlights_highlights.jpg

rotaflow.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXPioter99Xx    20

aplikacja spread charts z sklepu Play jest przeznaczona do tego. Wybierasz model rozsiewacza , prędkość i szerokości roboczą. potem rodzaj nawozu granulację gęstość , wybierasz jaki tam Ci najbardziej pasuje i wszystko masz opisane .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXPioter99Xx    20

Np dla twojego rozsiewacza i 200 kg saletry przy 12 kmh będzie to 36+4 i punkt wysiewu H. Dla 24 m łopatki 285 285 285 i obroty wałka 540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7
Dnia 3.03.2019 o 13:30, xXPioter99Xx napisał:

Pisz na priv jak coś to pomogę

Dzięki, ogarnąłem tabele wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Już wiem co było nie tak. Poprzedni właściciel widocznie uszkodził dźwignię i cały system przesuwu tego otworu. Z lewej strony było coś kombinowane i źle poskładane. Rozebrałem i ustawiłem równo ze stroną prawą. Teraz rzuca dobrze.

vicon.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymonidas9
      Tak jak w temacie, mam problem z max. podniesieniem klepiska.. Dochodzi gdzies do 3/5 wysokosci na tych dziurkach i juz wyzej nie idzie pociagnac. Wie ktos co moze byc przyczyna? Podobno cos tam sie czysci w "przekladni" ale tak gdzies tylko slyszalem.. Przerabial ktos podobny problem? Bo nie wiem jak to ugryzc
    • Przez Kolo12
      Witam moja renault dymi na biało podczas rozruch przeglądając forum mam przeczuciem iż winne temu jest ustawienie zapłonu i tu moje pytanie jak go spowolnić lub opóźnić czy może to ktoś mi wytłumaczyć jak się za to zabrać
    • Przez Jakub766
      https://www.otomoto.pl/oferta/vicon-rv-1901-1601-claas-variant-z-owiajrkom-john-deere-prasa-zwijajaca-z-owijarkom-rotor-noze-kverneland-ID6BD1JY.html Witam, interesuję się tą maszyną. Obecnie pracuję na sipmie i owijarce samozaładowczej sipma. Chciałbym się dowiedzieć jak sprawuje się ta maszyna w siano-kiszonce i słomie,. Ciągnik dla niej przeznaczony to Pronar 1221a 130km. Po wstępnych oględzinach maszyna jest ok. Czekam na opinie, pozdrawiam
    • Przez PronarekP5
      Witam kolegów , kupiłem Case CS 110 , ciągnik miał problemy przy odpaleniu na zimnym silniku poniżej temparatury na zewnątrz 0* , i był na moje oko mulowaty trochę ,  i od tego się zaczęło ... Wymontowalem pompę wtryskową i poszła do sprawdzenia , pompa ok wszystko elegancko , ale teraz problem z ustawieniem jej ponownie , ustawiałem wg. znaków i blokaz ciągnik za Chiny nie odpali dymi jak wściekły i nic , czyli nie to miejsce , cechy na pompie ok , blokada na kole zamachowym , i nic , nawet był na GMP ustawiony i pompa na cechy i nic, różne kombinacje były próbowane , i nic , czy ktoś z was ma skuteczny patent na zamontowanie i ustawienie pompy wtryskowej w silniku sisu ? 
    • Przez zaxson
      Witam! Jak ustawic pompe commonrail perkins 1104d wiadomo rozrzad na znaki a pompe zablokowac w pkt zero ale skąd wiadomo czy aby nie jeszcze jeden pelny obrót wału korbowego🤔 bo 4 suw do pelnego cyklu pracy jednego tloka  potrzebuje 2 pelne obroty wału sa dwa czujniki  jeden na pompie drugi na wale 



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj