Maikel1987

Case 5120-Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ?

Polecane posty

Maikel1987    2

W sobotę jadę obejrzeć case 5120 z 93roku . Powiedzie  na co zwrócić uwagę przy oględzinach żeby się nie nadziac  na coś . On za nie go chce 49 tys zł . Niby jest cały sprawny bez wycieków. I czy w ogóle polecacie zakup takiego ciągnika ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam 5150. to ta sama rodzina. sprawdz cisnienie na wyjsciu z hydrauliki. jak jest niskie czyli ponizej 100 to sobie odpusc bo pompa sie konczy. sprawdz tez dzialanie podnonika pod obciazeniem. tzn zaczep plug I zobacz czy nie opada. do ceny dolicz wymiane olejow I filtrow. zapewne nie sa wymienione bo to jest spory koszt. jak by co wiecej ci odpowiem ma priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseBizon    9

podobno nie jest tak tragicznie jeśli chodzi o naprawę pompy widziałem oryginalny zestaw naprawczy za 2 lub 3 tysiące tylko że ktoś to musi złożyć Ale nie powinno być z tym problemu, skręć kierownicą na maksa podczas jazdy na wolnych obrotach i sprawdzisz czy ciągnik się nie zatrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2
1 godzinę temu, CaseBizon napisał:

podobno nie jest tak tragicznie jeśli chodzi o naprawę pompy widziałem oryginalny zestaw naprawczy za 2 lub 3 tysiące tylko że ktoś to musi złożyć Ale nie powinno być z tym problemu, skręć kierownicą na maksa podczas jazdy na wolnych obrotach i sprawdzisz czy ciągnik się nie zatrzyma

A może być tak że przy skreconych  kołach na maxa  i na wolnych obrotach może się zatrzymać ? A jak ta skrzynia ? Nie jest za bardzo awaryjna ? I podnośnik ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Jak na skręconych kołach się zatrzyma to pompa do dupy. Ja bym Ci radził szukać młodszego z rewersem 3-pozycyjnym. Bo w tym chyba będzie tylko przód-tyl, one agresywnie działają nawet sprawne, a 3 pozycyjne już trochę lepiej i nie trzeba biegu wybijać na postoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Rozumiem ,  to sprawdzę to jak coś. Ten kosztuje 49 tys i tak szukam coś do tej kasy a te Case wydają się dobre sprzęty .  To z rewers em dwu pozycyjnym  tylko na postoju da się przełączyć ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Naklejki na masce z nowszego bo to nie jest pro, ten zaczep z ursusa to szału nie robi... Pneumatyki nie ma więc lipa, skrzynia to pewnie 30km/h bo to francuz...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ciekawe doczego jest wyprowadzone zasilanie hydrauliki czyżby miał kiedys przedni tuz? ale szubciej do ładowacza czołowego było. chodzi o te dwie rurki wychodzące z kostki na złaczkami hydraulicznymi. skrzynia pewnie 30km/h jak ktos zauważył powyżej. jeśli to nie od handlarza kupujesz to znaczyże ktos się "nadział " z zzakupem i trzeba słuchac z przymrużeniem oka co mówi właściciel .z tyłu wyciek może z wałka ale obstawiał bym hydrauliczną instalacje hamulcową. naklejki od nowszej wersji i nie jestem pewien ale najważniejsza kontrolka jest uszkodzona celowo pomarańczowy trybik ostrzegający o problemach i awarii układu hydrauliki pierwsza od lewej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Skąd jest to nie wiem ale wiem ze on jest 3 właścicielem i sprzedaje bo niby chce coś pod tura kupić ,  ja to bym chciał jego pod tura ,  ale to kiedyś może bo nie wiem czy tur będzie mi potrzebny. A skąd wiesz ze ta kontrolka jest uszkodzona ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Faktycznie coś z tą kontrolką nie halo chyba ze tylko osłonki z ikonką nie ma, bez sprawnej tej kontrolki ten traktor to totalna mina, to jest najważniejsza kontrolka w tym ciągniku służacą do autodiagnozy całej hydrauliki elektryki skrzyni.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Dziękuję Panowie za cenne rady ,  nie znam się na tych ciagnikach . Na razie sobie odpuszczę ten ciągnik . Może jakiś inny jeszcze będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886
Dnia 22.02.2019 o 04:17, Maikel1987 napisał:

Tu mam takie  zdjęcia jego . Może komuś coś się rzuci w oko. Opłaca się za niego tyle dać ? Opony z tyłu jeszcze trochę posłużą ale już słabe.

to twoje zdjęcia czy tego sprzedającego?
Bo ktoś mnie prosi o skasowanie tych zdjęć?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj