rafyo

Case MX135-Stukanie prze zmianach półbiegów

Polecane posty

rafyo    15

Witam . Mam pytanie  odnośnie charakterystycznego stuknięcia, uderzenia w skrzyni przy zmianie półbiegów w case mx 135. Od zakupu myślałem że tak musi być i wiele osób mnie w tym utwierdzało, także na forum. Mój mechanik u którego robiłem ostatnio coś przy casie też mówił że skrzynia u mnie fajnie chodzi i dobrze  że tak stuka. No a teraz przy okazji poszukiwań mf dla szwagra gadałem z gościem , handlarzem że to gów.... prawda i że musi zmieniać półbiegi delikatnie z bardzo delikatnym odczuciem zmiany.  Na potwierdzenie pokazał mi zmiane półbiegów w mccormicku 100c, fajnie delikatnie. Mówił że sporo już robili tego i głownie to głośniejsze pukanie to wina tłumika drgań.  Z czasem szlak trafi tarczki. Czesto jak nie działał ten mały przycisk ma lewarku  biegów od płynnej zmiany półbiegów, po wymianie tłumika zaczynało działać.

No i teraz już sam nie wiem. Może ma racje bo to walniecie przy zmianie półbiegów nie jest aż tak normalne.

Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Mam case 5140, u mnie też jest to stukanie i szarpanie półbiegow, tylko że po jakimś czasie ustaje i wszystko chodzi super, a jak zgasze choćby na sekundę żeby komp się zresetował to znowu szarpie i stuka, ogólnie dziwna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

Pytanie co dla kogo jest pukaniem. Mx zmieniają te połówki dość charakterystycznie. A handlarz pewnie chcial ci życie uratować i wziąć twój ciągnik za połowę ceny w rozliczenie i uszczęśliwić sprawnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafyo    15

Spokojnie nic nie sprzedaje.w  za dobrym stanie mam mx a. Byliśmy u niego przy okazji bo szwagier mf szuka. U mnie też charakterystycznie sie je zmienia z "uderzeniem".

A ten temat sam wyszedł w rozmowie i to on sam zaczął że tak te półbiegi powinny sie zmieniać znaczy płynnie z ledwo wyczuwalnym przeskokiem.

Chodzi oto jak powinno być prawidłowo żeby sie nie okazało że mi sie półbiegi skoncza przy robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20
  1. To pukanie  to podczas  zmiany biegów  przyśpieszając  czy zwalniając

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafyo    15

Na postoju i przy przyspieszaniu  przy zwalnianiu lekko. To nie pukanie , jakby lekkie uderzenie, charakterystyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmtz    2

U mnie w mc 80 tak samo wali przy przełączaniu.Dla poruwnania w Nh m 100 i t4 nic nie słychać podczas zmiany półbiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20
  1. Sprawdz  krzyżaki na wale  od przedniego napędu , u nas to pukało .  Breszka w dłoń i zobacz czy nie lata jak pojeb.....

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Zmiana półbiegu powinna być odczuwalna , a może handlarz miał podjechanego , tarczy czy coś i już nie ma takiego kopnięcia tylko tak prześlizguje? Bo jak wszystkim puka i działa wszystko itd to może on dla zmyły mówi że u niego fajnie gładko i właśnie ma już słabe tarczki i tak ślizga przy zmianie i jest delikatne to ? Mose warto by serwisu zapytać , nasz CS też stuknie przy zmianie półbiegow a wszystkie elegancko chodzą nie ślizga , i w Agrotronach też tak jest , i to od nowego i mechanik mówił mi żebym nie zdziwił się że tak puka przy zmianie półbiegow bo to norma i tak jest już. 


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez bulwa
      Witam forumowiczów. Mam takie pytanko. Mam case mx 135 gdy na najszybszym biegy tzn 4/4 dam na rewersie wsteczny to odłącza mi skrzynie i musze zgasić i zapalić traktor od nowa. Czy to ma tak być fabrycznie czy jest tam coś nie tak?? jestem świeżym użytkownikiem tego sprzetu i jak narazie jestem zielony w jego temacie. A tak przy okazji jakie ma tan ciagnik miec wolne obroty bo u mnie jest prawie 800 i wydaje mi sie ze troszke duze sa. pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      WITAM JAKI WYBRAĆ CIAGNIK SĄ W PORÓWNYWALNEJ CENIE TYLKO Z TYM ŻE JOHN DEERE JEST Z 2 LATA STARSZY . pOMÓŻCIE CASE CZY JOHN DEERE
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam mam zamiar kupić ciagnik Case MX 135  i mchciałbym się dowiedzieć co sprawdzić przy ogledzinach i jak można sprawdzić ciśnienie oleju w silniku i w skrzyni i ile powinno wskazywać barów w silniku i w skrzyni ? proszę o pomoc 
    • Przez casemaxxummx135
      Witam od czego jest ten przycisk na załączonym zdjęciu? bardzo proszę o pomoc
       
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj