PxP

Kubota M7xxx- AutoSteer

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PxP    0

Witam.

Szukam kogoś kto ma Kubotę serii M7xxx i używa do pracy nią AutoSteer`a.

Mam kilka pytań.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 10.02.2019 o 21:14, PxP napisał:

Witam.

Szukam kogoś kto ma Kubotę serii M7xxx i używa do pracy nią AutoSteer`a.

Mam kilka pytań.

Pozdr.

tu masz wszystko co można z tym robić chyba wykorzystano wszystko😀

 

Edytowano przez RU68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Jak chcesz jakieś informację to na tema auto-steer.

Od niedawna posiadam taka kubote z tym systemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek81ja    13

witam. Jaki masz auto steer elektryczny czy hydrauliczny. Mam m7 i zastanawiam sie nad założeniem takiego systemu. Jaka jest orientacyjna cena takiego zestawu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Mam Hydrauliczny. i tylko takiego szukaj, bo M7 jest już fabrycznie wyposażona w elektrozawory do sterowania(przynajmniej wersja premium) koszt ok. 40 netto. Odradzam oryginalny system, bo przynajmniej u mnie są z nim problemy. Lepiej poszukaj czegoś sprawdzonego np. trimble, topcom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Wprawdzie Kuboty nie mam ale 4 prowadzenia elektryczne i jest super błędem który popełniają użytkownicy to nie dokładna konfiguracja  i brak rtk Dokładanie hydrauliki jest  moim zdaniem  zbędne elektryczny przekładasz do czego chcesz opryskiwacz, kombajn ,ciągnik ( potrzeba jedynie odpowiedni trzpień kierownicy)   a przy sprzedaży nikt nie dopłaci do nawigacji czy hydrauliki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

To w standardzie nie wiem czy będzie blok elektrozaworów do sterowania hydraulicznego(trzeba podpytać u dealera) ale jak nie ma to tańszą opcją będzie elektryczne.

Do Kuboty na pewno nie robi trimble, chyba to jest system opracowany przez kvernelanda

U mnie są problemy z zawieszaniem się systemu, oraz niezbyt płynne załączanie automatyki jazdy(czasami załączy natychmiast po aktywacji, a czasami ze zwłoką 2-4 sekundy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Im nowsze nawigacje tym bardziej problematyczne a to z tytułu tego że kiedyś nawigację od początku budowano z myślą o nawigacji obecnie koncern zamawia serię tabletów z ich logiem i wgrywa oprogramowanie i kasuje 10cio -50cio  krotną wartość i tak się robi biznes a użytkownik niech się martwi dzwoni i płaci za serwis na tym to dzis polega 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnwest1989
      Witam
       
           Chciałbym się dowiedzieć ile kosztują części do Kuboty M9960 najlepiej od posiadacza takiego traktora. Chodzi tu o takie części jak np. alternator, rozrusznik, pompa hydrauliczna, pompa wody,chłodnica, turbosprężarka i inne które mogą się popsuć. Czy możecie mi jeszcze powiedzieć co byście kupili - w grę wchodzą 2 traktory - właśnie ta Kubota oraz John Deere 5090m. Najbardziej właśnie chodzi mi o części i koszty napraw. Jak wypada Kubota w takim porównaniu?
          
            Z góry dziekuję za pomoc.
    • Przez hary6400
      witam, planuje kupno ciagnika z turem . ciagnik bedzie wykorzystywany w moim gospodarstwie jako pomocniczy , potrzebuje ciagnik ktory mało pali jest zwinny i mało awaryjny do tura lepiej zeby mial rewers elektrohydrauliczny
      szukam czegos mlodego , moge wydac max 130 tys
       
      prosze was o pomoc ( z gory mowie odpada belarus czy mtz czy claas) ;-)
       
      jak dotąd znalazlem 
      Deutz-Fahr Agrofarm 85co mi o nim powiecie wady zalety?/ spalanie??
       
      z gory dziekuje za pomoc ;-)
    • Przez AGROberry
      Witam. Mamy zamiar razem z tatą kupić ciągnik do plantacji truskawek i malin. Co myślicie na temat tych dwóch traktorów? Najbardziej interesuje mnie awaryjność i spalanie.
    • Przez SZKOPSSON
      Witam użytkowników, od niedawna stałem się właścicielem ciągnika wyposażonego w filtr dpf, w związku z tym mam do was kilka pytań:
      1. jak problematyczne jest wypalanie filtra dpf w waszych traktorach?
      2. czy już ktoś się tego pozbywał ?
      3. Co sądzicie o tego typu uszlachetniaczach do paliwa wspomagających wypalania filtra http://k2.com.pl/mycie-wstepne/product/2693-k2-dpf-50-ml lub http://www.millersoils.pl/produkty/premium-samochody-osobowe/dodatki-do-paliw/dpf-cleaner-regenerator/
      Jeśli chodzi o mnie to uważam takie dodatki za bardziej bezpieczne niż np. http://k2.com.pl/component/ssproducts/product/2711-k2-dpf-cleaner-500-ml którego to używa się bezpośrednio w filtrze.
      No i ostatnie pytanie czy w związku z faktem posiadania ciągnika z dpf, aby ułatwić wypalanie/lub minimalizować ryzyko zapchania używacie paliw premium, a jeśli tak to czy później nie macie problemów ze zwrotem akcyzy, bo dajmy na to na fakturze będzie pisać ON premium/power a nie samo ON, a ustawodawca nie przewidział takiego zapisu w ustawie o zwrocie podatku akcyzowego.
       
    • Przez bartosz0013
      Witam,
       
      Kupiliśmy Kubotę M6060 66koni i chcemy do niej dokupić jakiś agregat ścierniskowy bądź talerzówkę.
      Co będzie lepsze? 
      Ziemie 3-4 klasa, uprawiamy zboża i rzepak. 
       
      Jeśli "gruber", to znaleźliśmy taki na 4 łapy z zabezpieczeniem ślimakowym firmy EURO MASZ. Jak takie zabezpieczenie się sprawdza? Różnica w cenie jest około 2000zł między ślimakowym a sprężynowym. Kołkowe zabezpieczenie raczej nie wchodzi w grę, bo pola są dość kamieniste.
      A może lepsza będzie talerzówka ? 
       
      Której firmy maszyna będzie najlepsza (znaczy najlepszy stosunek jakość/cena) ? 
       
      Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj