Polecane posty

paweleekkk    2
Witam mam pytanie do posiadaczy prasy hesston konkretnie modelu 5640 chodzi o sprężyny napinajace pasy. Potrzebuje informacji o dllugosci po zewnatrz uchwytów dlugosci samych zwojów i liczbie zwojów. Caly ostatni sezon walczyłem z tym ze pasy ciagle uciekły z prawej na lewa strone a material wcinal sie pod pasy. Mysle ze problemem moze byc to ze sprężyny były "kombinowane" i sa roznej długości. Chce je wymienic i dlatego potrzebuje informacji o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5591

Mam taką prasę , jutro zmierze i Ci napisze. Co do wcinania się materiału to u mnie czasem blokowała się bela w komorze ale tylko w słomie i to bardzo suchej. Przy belowaniu po zmroku problem nie występował.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweleekkk    2

Super bym bym bardzo wdzieczny z info. Ja robie ok 300 beli rocznie i niezdarzylo sie zeby bela sie zatrzymała. Chce wymienic te sprezyny bo obydwie "żeźbilismy" bo pękły i nieznam oryginalnych wymiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5591

Z tego co pamiętam to jest na górnym wałku , ale mogę się mylić. Jutro sprawdzę


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweleekkk    2

jest regulacja ale to wiele niepomaga na pusto pasy sa. rowno a w miare napełniania komory uciekaja raz w jedna raz w druga az blokuje pas. Problemy zaczely sie po pęknięciu sprężyny. Druga sprężyna byla przez poprzedniego wlasciciela kombinowana dlatego nieznam wymiaru ori.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

No to może faktycznie warto od tego zacząć. Długo masz ta prasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweleekkk    2

Sylwekx25 napisał: Mam taką prasę , jutro zmierze i Ci napisze. Co do wcinania się materiału to u mnie czasem blokowała się bela w komorze ale tylko w słomie i to bardzo suchej. Przy belowaniu po zmroku problem nie występował. Kolego sprawdziles ? bo mam troche wolnego czasu to zajął bym się tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5591

Kurde wybacz , natłok pracy i zapomniałem , zaraz pójdę sprawdzić póki pamiętam. Długość sprężyny 100 cm Liczba zwojów 59 Średnica zwoju 10 mm Średnica sprężyny zewnętrzna 79 mm


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweleekkk    2

Sprawdzalem i jest podobnie dlugosc ok 100 cm z tym ze widac ze jedna jest lekko napięta a druga luzna. Zwojów na jednej 56 na drugiej 58 dziwi mnie tylko srednica zwoju bo u mnie jest 14 mm na obydwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5591

Ale masz po dwie sprężyny tak każdej stronie tak? czy dwie na całej prasie?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5591

To u mnie też ta pierwsza patrząc od strony dyszla jest luźniejsza a ta druga wyżej bardziej napięta. A najlepiej jeśli możesz to zrób zdjęcie tych sprężyn i wstaw tutaj to porównam wygląd względem moich.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5591

Na oko wyglądają podobnie ale wydaje mi się ,że u mnie ta pierwsza sprężyna jest w troszkę innym położeniu. Jutro sprawdzę dokładnie i wrzucę zdjęcie swojej.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweleekkk    2

Faktycznie wyglada to jak by inaczej niz umnie Twoje sprężyny sa jak by "delikatniejsze" sam juz niewiem co o tym sądzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor7745
      Witam!
      Na wiosne bede mial dylemat w zakupie kosiarki czolowej. Posiadam juz kosiarke bebnowa tylnia 1,85 z Samaszu. Mysle tak o 2,1m pracowaly one by z Zetorem 11441 Forterra. Zeby bylo do pary chcialem kupic Samaszu. i tu do was pytania:
       
       
      - czy warto inwestowac w ta firme??
      - czy dyskowa czy bebnowa
      - czy Zetorek da rade??
       
      Z góry dzieki.
       
      Pozdrawiam zetor7745
    • Przez Jano7711
      Witam. Jestem nowy na forum, więc jeśli coś jest nie tak to przepraszam i mnie poprawcie. Potrzebuję się dowiedzieć jak najwięcej o prasach Hesston a konkretnie o modelach "5670/H" i "5540". Wiem, że "H" oznacza hydrauliczny docisk. Przez pewien czas zdążyłem się już parę rzeczy dowiedzieć o tym sprzęcie, ale chętnie bym uzupełnił swoją wiedzę, najlepiej doświadczeniami użytkowników. Proszę nie pisać rzeczy typu "słyszałem jak sąsiad dzwonił na złom, bo mu się źle sprawowała". Interesuje mnie zdanie osób, które miały styczność z taką prasą. Chciałbym znać wady (o nich za bardzo nie słyszałem) i zalety tego sprzętu. Czy występuje tam owijanie materiału na wałki? Czy ma problem z pobieraniem materiału? (te dwie kwestie mnie najbardziej nurtują). Z góry dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem. Założyłem ten temat, bo być może dojdzie do zakupu czegoś takiego i chcę jak najwięcej o tym wiedzieć. Na co zwracać uwagę przy zakupie? A i jeszcze jedno, proszę także nie pisać komentarzy typu "lepiej dołożyć i kupić JD", gdyż na dobrego JD mnie za bardzo nie stać i interesuje mnie Hesston. B)
    • Przez Jano7711
      Witam. Założyłem ten temat, ponieważ stoję przed zakupem prasy i albo będzie to Hesston 5670H albo Rivierre casalis 125. Która z tych pras jest lepsza? Będzie miała do prasowanie zaledwie 15ha więc się nie przemęczy, w tym słoma, siano i sianokiszonka. Proszę o szybką pomoc. Która z nich lepiej "wciąga" materiał? A i jeszcze jedna istotna kwestia, jaki jest rozstaw kół tych pras? (laweta 2m)
    • Przez przemekk800i
      witam wszystkich
      mam mały problem z swoja presa hesston 5650 która nie dawno kupiłem a mianowicie jeden z problemu jest taki ze sznurek jest podawany za blisko konca balotu i u cieka przez co bala sie rozwala i sznurki sie popuszczaja czy jest jakis sposób aby ja ustawic zeby tak z 5 centymetrów zostawiała marginesu w beli dodam tylko ze na komputerze ustawialem i nic to nie daje. drugi problem jaki ja boli jest to ze musze czesto czysc prese bo słoma sie zawija w pasy i strasznei sie grzeje np ostatnio musiałę mczyscic co 3 bele bo juz było słomy pełno czy to jest normalne w tych presach?
      pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz
    • Przez dawidom1299
      Czy prasa hesston 5670 nadaje się do sianokiszonki z żyta. Może jd 550 lepsza. Ta hesstion jest szybka przy c-360. Czy jest awaryjna???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj