Skocz do zawartości
zetor7745

Kosiarki Czolowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

zetor7745    3

Witam!

Na wiosne bede mial dylemat w zakupie kosiarki czolowej. Posiadam juz kosiarke bebnowa tylnia 1,85 z Samaszu. Mysle tak o 2,1m pracowaly one by z Zetorem 11441 Forterra. Zeby bylo do pary chcialem kupic Samaszu. i tu do was pytania:

- czy warto inwestowac w ta firme??

- czy dyskowa czy bebnowa

- czy Zetorek da rade??

Z góry dzieki.

Pozdrawiam zetor7745

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62

A czy jest sens kupować czołówke do zetora 5245? koleś takiego sprowadził wom i podnośnik sprawny tylko czy to nie za mały ciągnik i chyba joko pojedyńcza by pracować musiała? bo z bębnówką z tyłu nie dał by rady

pioter    44

masz kosiarkę z samaszu i nie wiesz czy warto inwestować w tą firmę???to raczej powinno być pytanie do Ciebie... :P

jakie masz ląki???

buchaj    0
górki to lepiej bębnową

Ja słyszałem, że niekoniecznie. Zgodzę się, że szerokość robocza ma tutaj znaczenie: jeśli kosiarkę 3m to w przypadku nierównego terenu w niektórych miejscach kosiarka będzie ryła w ziemi a w innych będzie w powietrzu. Dletego uważam, ze lepiej wybrać dwie o mniejszej szerokości roboczej. Napewno dużą zaletą dyskowej jest mniejsze niż w przypadku bębnowej zapotrzebowanie na moc a co za tym idzie mniejsze zużycie paliwa.

Odnośnie samaszu to nie miałem z tą firmą styczności, ale słyszałem od jednego użytkownika prasy mascar (samasz dystrybuje te prasy), że jest to firma nierzetelna. Ale powtarzam - są to tylko informacje zasłyszane i niekoniecznie muszą być prawdziwe.

Hanter150    2

Dealer mi tak powiedział. Upust jest na maszyny wyprodukowane w tym roku. Więc pewnie dali taki upust żeby nie stały przez zimę.

Hinco    0

Mam ptanko bo jak są te zniżki to moze dyskówke kupie wczesniej niz planowalem ale...

chodzi o to że często kosze nieużytki i sie zastanawiam czy bębnowa czy dyskowa, wolałbym dyskową ale czy stare twarde kepy trawy mi nie urwą kosiarki dyskowej? Jaka do 5211, nowa do haszczy i starych traw, bębny czy dyski? :>

Hinco    0

A jezeli będziesz łaskawy zapytać o ceny modeli 1,65 i 2,1(bo jeszcze ciągnik nie wiem dokładnie jaki, 6211czy 5211.. a dysokwe mają tlko od 2,1m) dyskowych i bębnowych to bede baaardzo ale to bardzo wdzięczny, chociaż wystarczy nawet kwestia tego czy faktycznie jest taki upust cen to juzbedzie znak żeby kupowac, ale coś mi sie to nie wydaje ;>

wsk125ccm    11

jeśli można to spytaj o kosiarki dyskowe KDT 300 260 i 220, a także o rabat przy zakupie 2 kosiarek. Z góry dziękuje i pozdrawiam :P

Hinco    0
dealer powiedzial ze o niczym nie wie

a teraz inna sprawa na stronie zauwazylem kosiarki w promocji

http://samasz.pl/site.php?s=ODE0NjlhNGEwMD...Dk2ZmM4OTMxNjcy

zobaczcie 2 od dolu co sadzicie o nie?? nówka kosztuje 28 tyś netto a ta 16 brutto

SZczerze? jechać z kasą u kupowac, tylko oglądnać czy te pokazy nie trwały kilka lat albo nie skosiły powierzchni miliona ha;P

greg93    4

Zetor powinien pociągnąć 3m z przodu :P U moich kuzyniaków mają JD 6420se to ciągają 3m z przodu i z tyłu i daje rady :D Jeszcze lepiej jak jest większa kosiarka z przodu ,bo na zakrętach nie będziesz kołami o trawę nieskoszoną zajeżdżał .

zetor7745    3

ale laczna szerokosc bedzie wynosila 4,75m da zetor rade??

jutro bede z rana dzwonil jak bedzie mozliwy transport to niech przywoza ;p

Hinco    0

Chyba bym wolał jedna wiekszą z przodu.. zamiast dwóch-duzej z przodu i malutkiej z tyłu..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fordtw15
      Witam! Mam pytanie co do kosiarek dyskowych, szukalem cos na ten temat ale nie znalazlem .
      chcem kupic sobie taka kosiarke najlepiej 2,4 metra tylko nie wiem jakiej firmy i czy nowa czy uzywana
      znalazlem taka:
      http://www.allegro.pl/item316501061_kosiar...s_easy_cut.html

piszcie jak cos wiecie na ten temat
    • Przez erni
      czy u4514 to dobry wybor do tur-a?awaryjny jest przy nim?prosilbym o napisanie wad i zalet i czy warto w to sie pakowac..
      pozdrawiam erni
    • Przez KarolTD90
      Słyszeliście o kosiarkach dyskowych firmy KELLFRI ?? Ma ktoś taką albo widział ją co nich sądzicie??
    • Przez Wilkuu
      Cześć

Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez MarcinSko
      Witam pisze do waz z zapytaniem jaki ciagnik zakupic z turem i kosiarka razem na dofinansowanie mlody rolnik.
      Ciagnik miałby do skoszenia 40ha aż 1raz do roku łąk torfowych, i generalnie wykorzystany do prac z ladowaczem. Czyli nie za wiele do roboty puki co, moc ciągnika to 80-100km raczej w totalnej podstawie, ladowacz jakiś polski chyba nie ma sensu kupować orginalny do złożenia max 300bel (120) czy drobnych prac ziemnych? Kosiarka listwowa (chyba dobrze pisze) 250/280max tez jakaś niezbyt droga. Wracajac do ciagnika to raczej podstawa, tylko opony bym chcial jakies szerokie, bywa dość mokro. Marki które mnie interesuja to:
      Case
      Nh
      Jd
      Df
      Co bym chcial mieć w nich:
      Klima
      Rewers jak da rade ten bez sprzęgła
      Budżet ok 250tys brutto.
      Jestem zielony bo całe moje życie to c-330 i c-360 plus kosiarka rotacyjna, zakup planowany na 2017rok a zanim pójdę do dealera chce sie popytać bo jak wyczuje to mnie naciagnie do bólu.