Arek

Jakie dysze wybrać do RSM?

Polecane posty

Arek    218

Chcę zakupić dysze do rozlewania RSM. Jakie polecanie i dlaczego? Wachlarzowe Lechler FD czy może 5 lub 7 otworowe polskie czy jeszcze jakieś inne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Albuz ESI , moim zdaniem zdecydowanie lepsze niż FD , może i dokładnie rozlewają niż ESI ale jak będzie palić to wszystko równo, ESI będą mieć grubszą kroplę na pewno , my wybrałalismy ESI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Obecnie stosuję dysze strumieniowe Albuz  ESI ale zastanawiam się nad wymianą na MMAT  KR5 moim zdaniem równiejszy rozkład- dysze strumieniowe na pewno mniejsze ryzyko poparzenia (mniejszy kontakt rośliny z RSM) i stosować jak najbardziej stężony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

powiedzcie mi czy mogę pomieszać różne dysze do rsm? kupiłem hardi 0.5 do rsm. Ale gościowi brakło i zamiast 50 wysłał mi 45. Jak kupię 5albuzow esi też 0.5 to będzie ok? niby jedne i drugie są iso więc wydatek powinny mieć standardowy, ale czy w praktyce jest?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teorytycznie powinno być wszystko takk samo, i raczej będzie.

 Ja mam dyszę z Albuza, ale na pierwsza dawkę  mysle kupić dyszę wachlarzowę.

Dlatego że ja stosuję tylko RSM i co roku widzę pasy na pszenicach, jadnak nie równo sie rozlewa. W tym roku na części pojechałem saletrosanem i tego nie ma.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
15 godzin temu, yacenty napisał:

powiedzcie mi czy mogę pomieszać różne dysze do rsm? kupiłem hardi 0.5 do rsm. Ale gościowi brakło i zamiast 50 wysłał mi 45. Jak kupię 5albuzow esi też 0.5 to będzie ok? niby jedne i drugie są iso więc wydatek powinny mieć standardowy, ale czy w praktyce jest?

jak się nie mylę to 0,5 to wydatek przy 6 km/h i 3 bar około 150 kg N/ha więc czy nie za duże? ale wydatek ISO powinien być jednakowy a tyle ile się orientuję to jest to ten sam produkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

chce jeździć 8 10km i chce dawać 100kg n, wiem że minimum na tej dyszy to 60kg. czyli nawet na pszenicę ok


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Dla mnie szybka jazda i niskie ciśnienie = brak dokładności  ale to moja odczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

to co mam 5km jeździć?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

wyraziłem tylko opinię ale to podobnie jak jadąc autem ktoś cię wyprzedza na wariata a na stacji benzynowej po 2 godzinach jest przed tobą 2 min rozumiem na 1000 ha  ale każdemu pasuje co innego dla mnie nawet wahania lanc  do przodu i tyłu są nie do przyjęcia ale to moje zboczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj