zaczad

Masowe padnięcia krów-choroba czy zatrucie ?

Polecane posty

jankeson    48
Przed chwilą, zycietoniejebajka1 napisał:

Skąd ta tajemniczość , jednego jak i drugiego ?

Odpowiem za siebie.Życie mnie nauczyło bo jak prawdę mówisz to niepokój wszczynasz i zaraz sie wyleje fala hejtu i przygryzek różnego typu. Powiedziałem że opiszę , ale nie teraz, bo teraz staram się cokolwiek zrobić żeby temu człowiekowi pomoc.A co do autora to po takim kopie to człowiek nie wie gdzie ma rękę czy nogę a ziemia sie spod nóg usuwa.Nie wymagajcie od niego teraz działania i myślenia. Współczuję Tobie i trzymaj się mocno! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Jak macie coś zacząć a później zakrywać sie tajemnicą to nie piszcie lub napiszcie wszystko w prywatnej do autora tematu. 

Edytowano przez Bartek933
  • Like 2

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Tak właśnie zrobiłem i rozmawiam z tym człowiekiem na pw. Rozumiem jego obawy i strach tak jak napisał.Nie chcę nikogo urazić ani dobijać.Jak się sprawa wyjaśni to dokładnie opiszę swoj przypadek i jak się to wszystko potoczyło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Jak sprawa się wyjaśni.. to jak mówić do tonących że jak wyjdą z wody to nauczy się ich pływać

  • Haha 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48
12 minut temu, Bartek933 napisał:

Jak sprawa się wyjaśni.. to jak mówić do tonących że jak wyjdą z wody to nauczy się ich pływać

I właśnie o takim podejściu chwilę wcześniej pisałem..... Kolego zamkij oczy i przez chwilę wyobraź sobie sytuację jak ma tu miejsce.... Człowiekowi się świat na głowę zawala a ty chcesz informacji na tu i na teraz bo jesteś ciekawy... Trochę empatii i zrozumienia ludzie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bartek , nie uruchamiaj się . Uszanuj prywatność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Z racji szacunku dla autora tematu nie będę się wypowiadał na temat tych wielkich tajemnic

  • Like 2

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Napisze za jakiś czas to napisze. Uszanujmy to i dajmy mu czas. Bo się wk***i i nikt się prawdy nie dowie i nikt nie będzie mądrzejszy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16866

pamietacie zdjecie z jesieni z dzikiem wbitym w kempera sieczkarni? miedzy innymi tak trafiaja tkanki miesne w kiszonke z qq. potem fermentacja plus kwas z kiszonki i jad gotowy. przy zbiorach trzeba bardzo uwazac. nie isc na ilosc, aby wiecej i wiecej tylko patrzec co trafia do gardzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja Cie podziwiam, połowa stada Ci padła a Ty wstawiasz uśmiechniętą emotke

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczad    13

Resztę stada jeśli powiatowy wyda zgodę to na mięso sprzedaję, bo kolejne sztuki są niewyraźne i raczej wszystko mi wypadnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
35 minut temu, Bananek napisał:

pamietacie zdjecie z jesieni z dzikiem wbitym w kempera sieczkarni? miedzy innymi tak trafiaja tkanki miesne w kiszonke z qq. potem fermentacja plus kwas z kiszonki i jad gotowy. przy zbiorach trzeba bardzo uwazac. nie isc na ilosc, aby wiecej i wiecej tylko patrzec co trafia do gardzieli.

Z tym to się zgodzę, koszę trochę usługowo i dla większości ludzi gdybym im zaproponował zbiór kukurydzy z korzeniami to by może byli zadowoleni w końcu, bo czasami tnie się na 7-8cm i za wysoko... 

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
PATr napisał:

35 minut temu, Bananek napisał: pamietacie zdjecie z jesieni z dzikiem wbitym w kempera sieczkarni? miedzy innymi tak trafiaja tkanki miesne w kiszonke z qq. potem fermentacja plus kwas z kiszonki i jad gotowy. przy zbiorach trzeba bardzo uwazac. nie isc na ilosc, aby wiecej i wiecej tylko patrzec co trafia do gardzieli. Z tym to się zgodzę, koszę trochę usługowo i dla większości ludzi gdybym im zaproponował zbiór kukurydzy z korzeniami to by może byli zadowoleni w końcu, bo czasami tnie się na 7-8cm i za wysoko...  my kiedys zaproponowalismy zeby przejechali kopaczka elewatorową rżysko po kukurydzy a jak bedziemy wracali to przepuscimy przez sieczkarnie. 5lat nie dzwonili po usluge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Wyrazy współczucia dla autora tematu. Sytuacja dramatyczna miałem kiedyś druty w paszy tyle że to magnes i ratunek był jak już było wiadomo co jest przyczyna Ale nerwy jak połowa stada nagle apetyt straciła to wie ten kto przeżył...pozostaje życzyć siły na stanięcie na nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolejny tajemniczy. A ch..j się dowiecie, jak Wam zdechną to napiszę. Po co ten wpis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Ludzie piszcie swoje podejrzenia to jest tylko forum. Jeśli komuś się trafi taka sytuacja to będzie wiedzial co ma robić a nie będzie znowu musiał pisać na forum i czekać kilka dni zamiast ratować krowy. OGARNIJCIE SIĘ

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno
Przed chwilą, zaczad napisał:

Resztę stada jeśli powiatowy wyda zgodę to na mięso sprzedaję, bo kolejne sztuki są niewyraźne i raczej wszystko mi wypadnie 

nie myślałeś żeby lepsze/zdrowsze sztuki cieląt odchować/podtuczyc na sprzedaż ale niekoniecznie na mięso ? ktoś tu oferował pomoc finansową a może i materiał paszowy zamiast tego trefnego by się przydał ?

jak baloty to nie ma śladu pokłucia jakby ktoś coś wlał/wstrzyknął do balotów? jesteś w stanie określić którego pokosu i działki dotyczył problem ? może inne baloty nie mają tego problemu w środku ? jaką prasą robione ? jeśli to przez padline w prasie to możliwe że przez konstrukcję i rodzaj prasy substancje , płyny ustrojowe czy ogolnie mięso ze zwiniętego zwierzęcia mogło znaleźć sie w kilku kolejnych balotach

Cytat

Sianokiszonkę  biorę z trzech miejsc składowania. 

czyli ? w trzech stertach bele ? może nie brać z tej co byl problem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Warto tę tragedię opisać w TPR, gdy tylko znajdziesz przyczynę. Oni już zajmą się resztą. Każdy kto przeczyta będzie pamiętał jakich błędów uniknąć. Ostatnio organizowali kilka zbiórek z powodzeniem.

Jakiś czas temu identyczną sytuację opisywano w Top Agrar Polska. Podejrzeniem było zatrucie jakąś chemią w kiszonce ale oficjalnych wyników badań jeszcze nie było. Mieli informować rozwój sytuacji, ale jakoś nie trafiłem więcej na to. Tragedia dla hodowców.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
1 godzinę temu, tay29 napisał:

my kiedys zaproponowalismy zeby przejechali kopaczka elewatorową rżysko po kukurydzy a jak bedziemy wracali to przepuscimy przez sieczkarnie. 5lat nie dzwonili po usluge:)

No ja zazwyczaj mówię że mogli powiedzieć wcześniej to bym inną przystawkę założył, jak pytają jaką i jest odpowiedź że taka co z korzeniami bierze to dziwnie się patrzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez xabi32
      Mam do was pytanie interesuje mnie budowa obory uwiezowejna 50szt dojnych krów.Interesuje mnie koszt budowy tego budynku od a do z.Jesli macie jakies plany tego budynku to wklejcie to tutaj.W oborze nie bedzie zgarnicza tylko bede usówał turem obornik.Podpowiedzie co było by najlepszym rozwiazaniem.
       
       
      z gory dziki
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj