danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Yoda    535

Burger był po 35 to zrobiłem u siebie 20 slomek. On ma czeski indeks wzrostu 131 i przyrost na teście 2300 gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Daj spokój z tym nasieniem za 200 zł myślisz że jakhf pokryjesz takim bykiem to będziesz miał cielaka Bóg wie co

to nie chodzi o krycie chabety buhajem o bardzo dobrych notach i tylko czekanie na ciele nie wiadomo jakiego kalibru ..

inne jest krycie w stadzie, gdzie jest obrany kierunek i jest określona rasa, inaczej się podchodzi do krycia np HFa i liczenie że będzie byczek i będzie dobrze się obkładał ;)

chodzi o utrzymanie pożądanych cech w stadzie danej rasy, wydajność itp, wtedy należy zwrócić uwagę na noty ojca raczej i zapłacić choćby pół ceny z tych dwustu chyba ??

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 godzin temu, lem1991 napisał:

Ozi spoko gość , już wolę być nim niż za***nym kolo .

Żałuj sołtys, że Cię nie było jak urządziliśmy  w "pytaniach do..."   zasadzkę na kolo . Już go prawie mieliśmy , ale przyszedł mod i wszystko popsuł . Marko wykorzystał chwilę nieuwagi, wywinął się i sru w krzaki . Tyle go widzieliśmy . W nagrodę wszyscy dostaliśmy po punkcie. 

 

Oj się wydało kim jesteś i tyle z tej zasadzki. Zakładaj więcej kont i atakuj sołtys, Jarka B.. itp., widać potrzebujesz tego aby leczyć swoje słabości działu i psycholu na całe AF. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
bukat82 napisał:

3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Daj spokój z tym nasieniem za 200 zł myślisz że jakhf pokryjesz takim bykiem to będziesz miał cielaka Bóg wie co

to nie chodzi o krycie chabety buhajem o bardzo dobrych notach i tylko czekanie na ciele nie wiadomo jakiego kalibru ..

inne jest krycie w stadzie, gdzie jest obrany kierunek i jest określona rasa, inaczej się podchodzi do krycia np HFa i liczenie że będzie byczek i będzie dobrze się obkładał ;)

chodzi o utrzymanie pożądanych cech w stadzie danej rasy, wydajność itp, wtedy należy zwrócić uwagę na noty ojca raczej i zapłacić choćby pół ceny z tych dwustu chyba ??

 

 

 

Dużo byków tych tanich jest właśnie na hf bo dobrze przyrastaja. Ale zostawienie jalowki na mamke to loteria bo nie wiadomo jak u nich z mlekiem, łatwością ocielen itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

@marko-kolo Skąd Ty możesz znać Oziego , jak tu jesteś od 6 lutego. :P

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie wiedzą i podpowiedzą a twoja szklana kula na psu budę "mistrzu". 

Raportuj , raportuj,  więcej raportu może coś wskurasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

6 minut temu, Yoda napisał:

zostawienie jalowki na mamke to loteria bo nie wiadomo jak u nich z mlekiem

z mlekiem nie wiem .. ale wycielenia tak, to znak zapytania ..

.. znam z autopsji, że przegięcie pały z doborem kalibru buhaja [SM] może być też problemem nawet dla krowy [SM] po kilku cielunach .. kończyło się cesarskim w każdym przypadku jak był to byczek, sztuki wielkie przy wycieleniu, ale myślę że to też nie tędy droga ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Mamy na punkcie w kontenerze szaroleza. Cielaki piękne ale kilku zostawilo jałówki na mamki to mleka tyle co dobra koza. Ale kryją bo słomka 25 netto. U mnie w terenie dużo mięsnego sima idzie. Około 70% mięsnego to sim. Ludzie bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

CH to jaka nazwa byka

 

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem w co się tu bawicie ale mnie nie mieszajcie do tego .Widać już sami nie wiecie kto jest kto . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

debrzyna napisał: @YodaJakim w tym roku będziesz inseminował  ? Na jałówki Netherhall Daffy, na krowy Romany lawbreaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
soltys48 napisał:

CH to jaka nazwa byka

 

Czeski tloustik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

Byk super sam korzystam bardzo łatwe porody cielęta szybko nabierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

U mnie po nim wszystko na tucz

Potomstwo mało mleczne?

Mamki staram sie wstawiać 100% SM bądź z jak największym udziałem SM

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Kilku ma jałówki po nim to dramat. Same jak słonie a cielak ledwo ledwo. Jestem wielkim fanem sima mięsnego i widzę jak u ludzi byki rosną właśnie po simentalu. Niestety u mnie pod gołym niebem nie bardzo się nadaje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Yoda napisał:

Jestem wielkim fanem sima mięsnego i widzę jak u ludzi byki rosną właśnie po simental

ja również ..

 

5 minut temu, Yoda napisał:

u mnie pod gołym niebem nie bardzo się nadaje

dlaczego tak twierdzisz ?? non stop pod chmurą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
8 minut temu, Yoda napisał:

Kilku ma jałówki po nim to dramat. Same jak słonie a cielak ledwo ledwo. Jestem wielkim fanem sima mięsnego i widzę jak u ludzi byki rosną właśnie po simentalu. Niestety u mnie pod gołym niebem nie bardzo się nadaje.

I mamki sima ciężka sprawa pod gołym niebem, zwłaszcza pierwiastki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja mam krowy mamki cały rok na pastwisku. Od wiatrów ściana słomy i tyle. Miałem trochę simow to cielaki po urodzinach były delikatne, nie bardzo brały się same do picia itp. Hereford 30 min po porodzie zadowolony i napity już bryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

A wyszło by coś z tego jak by pokryć mleczna sztukę bykiem mięsnym angus czarny lub limusine i w przypadku jalowki dało by się to zostawić na mamke? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
2 minuty temu, debrzyna napisał:

To kupimy u kolegi hurtem będzie taniej 

A skund łon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj