danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

dsbh    1274
15 godzin temu, debrzyna napisał:

A wiecie ze episkopat zgłosił sprzeciw   do tej ustawy o 500+ na krowy Żąda żeby 500+ nie wypłacać na krowy które były poczęte przez inseminatora 

Gdyby to był 1 kwietnia to bym powiedział ,że te 500+ i ten sprzeciw to żart. Problem tej władzy to za dużo obietnic a za mało działania.

Panowie po ile są ziemniaki na targach w detalu,czyli w workach 15-50 kg ? Nowe w sklepie przekroczyły 4 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, dsbh napisał:

 

Panowie po ile są ziemniaki na targach w detalu,czyli w workach 15-50 kg ? Nowe w sklepie przekroczyły 4 zł.

U nas ziemniaka nikt nie sadzi to stare po 2,7 a młode 4,7 a były po 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188
5 godzin temu, Yoda napisał:

Włączaj kwatery w zależności od potrzeb wtedy też dużo prądu zaoszczędzisz. Odpisalem na wiadomość, późno ale ostatnio rzadko na af jestem bo brak czasu a apka na telefon to porażka. Ja mam Ubisona 15J tam gdzie jest prąd z sieci. W rezerwacie mam ATVA4 i też daje rade. Od wiosny mam zrobione kwatery na nie dłużej niż 48h podzielone plastikowymi słupkami i jedna linia najtańszej plecionki. Na lini cały czas wg czujnika 8 000 V i krowy nawet języka za ogrodzenie nie chcą wystawiać.

Naprawiłam :) . Odłączałam po kolei kwatery, sprawdzając gdzie mam największą ucieczkę prądu. Przepędziłam stado na inną kwaterę, zamknęłam i odłączyłam tą, gdzie ogrodzenia się nie bały i wszystko wróciło do normy :)  Gdzieś na niej jest błąd i kiedyś go znajdę, mam na to ze 4 tyg, do kolejnego wypasu. A już myślałam,że będę musiała kupić nowy elektryzator za grube tysiące. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i chęć pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

To jak mi sie krowa ocieli to co nie moge sprzedac???? hahahaha... Dobre masz swoje prawo:)

Tyle znalazłem.

Rolnik ryczałtowy a handel zwierzętami _ VAT.html  Nie wiadomo do końca czy typek z linku wie co mówi.

Jest ogólne pojęcie hodowla a handel, jednak nigdzie nie ma zaznaczone że 3 miesiące ma trzymać, to pojęcie względne. Głupotą jest rejestrowanie działalności na takie coś, skoro z czystym sumieniem można na tysiące sposobów  to ominąć. @johny1991 Jarek kupuje cielaki pod konkretnego odbiorcę i pewnie od razu rejestruje na niego. Też kiedyś kupowałem kilkudniowe do dopłat i po miesiącu odsprzedawałem. To był handel , czy hodowla ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713

Wg US niema określonego terminu na trzymanie bydła w siedzibie stada, ważne jest jednak  pilnowanie PRZEMIESZCZEŃ i w razie bycia na vat WYSTAWIANIA faktur.

Jeśli jest tak jak twierdzisz i przemieszczenie następuje od razu na FINALNEGO odbiorcę to jak ten fakt wytłumaczyć podczas kontroli ZIELONYCH??

Śmiem twierdzić,że żaden z Was Panowie nie miał nigdy przyjemności z panami z ITD i sądzi,ze to głąby i da sie ich w ciula zrobić podczas kontroli.........

 

Powiem Wam tylko od siebie,ze to ludzie douczeni i wiedzą co i jak sprawdzać........

Pozdrawiam i życzę powodzenia w prowadzeniu takiej działalności jak wyżej przedmówca sie odnosi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209

Piszę o ryczałtowcach. Ja sprzedaję za gotówkę handlarzom (mimo że namawiają na fakturę) i czekam potem nawet kilkanaście dni zanim opylą towar, potem w IRZ sprawdzam , gdzie poszedł i potwierdzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713

Transport zwierząt tyczy sie równo ryczałtowca jak i vatowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

A ja tu już kiedyś przytaczalem decyzje sądu według której było nakazane aby ciele przebywali w siedzibie min 3 miesiące i pamiętam że sołtys twierdził wtedy że według tej samej opini sądu nie trzeba trzymać 3 miesięcy...

my możemy się sprzeczac...jednak sąd zdecyduje jak chce i wtedy jarek się śmiać już nie będzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas śieczkę chłopy robią i krowom sciela. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
17 minut temu, ogarek napisał:

U nas śieczkę chłopy robią i krowom sciela. 

 

sieczkę... dziadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zetorka chcesz pokonać głąbie umysłowy ?🤣 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znowu się komuś śniłem :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Patrz... konkurencja po gimnazjum robotę ci zabierze... Hehe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To twój problem . Mi to nie przeszkadza . 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To straszne zaraz chyba odejdę z AF.... Hehe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie rób tak ! Z kogo bym miał bekę ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
12 minut temu, zetorki12 napisał:

Znowu się komuś śniłem :D.

Ja bym się bał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5342
1 godzinę temu, ogarek napisał:

U nas śieczkę chłopy robią i krowom sciela. 

 

Ty to pewnie zamiast pierza w ramach oszczednosci w kołdry tą sieczkę z foli pchasz 😁


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Toć trzeba gdzieś upchac bo redaktorki krążą i zara będzie afaera że sterta leży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Dnia 21.05.2019 o 10:38, bobienko napisał:

{} niech mleko tanieje bo to Ci wielcy krowiarze najwięcej foli zużywają. 

A ile azbestu na dachach

czyli opasy rosną na wodzie i powietrzu ? ;)
a co ci eternit przeszkadza ?

Dnia 21.05.2019 o 10:33, marulekk napisał:

Ty to pewnie zamiast pierza w ramach oszczednosci w kołdry tą sieczkę z foli pchasz 😁

ja to se zupe gotuję 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj