Polecane posty

Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnichoo    0

Kolego udało się cos wykonac ? ;)    Też zakupiłem Trolla i chciałbym kupić/zrobić łyżkę podsiębierną.  Za nowe "samoróbki" krzyczą po 1400 zł a ich konstrukcja woła o pomstę do nieba. Lemiesze tak wykonane ze nie maja prawa się wbijać w ziemie - wiem że to maszyna i ma sporo mocy ale ja sam tępym rydlem szybko się męczę to i maszyna będzie mieć podobnie :P Ori łyżkę znaleźć to trzeba by pół kraju zjechać  bo nikt tego wysłać nie chce.

 

 

Jakby ktoś był w stanie podać wymiary to byłbym niezmiernie wdzięczny ! Ba... nawet wódkę postawię. 

 

Zdjęcie nie mojego autorstwa i nie roszczę sobie żadnych praw do niego. Pozdrawiam, mnichu

 

 

 

 

łyżka troll.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnichoo napisał:

Kolego udało się cos wykonac ? ;)    Też zakupiłem Trolla i chciałbym kupić/zrobić łyżkę podsiębierną.  Za nowe "samoróbki" krzyczą po 1400 zł a ich konstrukcja woła o pomstę do nieba. Lemiesze tak wykonane ze nie maja prawa się wbijać w ziemie - wiem że to maszyna i ma sporo mocy ale ja sam tępym rydlem szybko się męczę to i maszyna będzie mieć podobnie :P Ori łyżkę znaleźć to trzeba by pół kraju zjechać  bo nikt tego wysłać nie chce.

 

 

Jakby ktoś był w stanie podać wymiary to byłbym niezmiernie wdzięczny ! Ba... nawet wódkę postawię. 

 

Zdjęcie nie mojego autorstwa i nie roszczę sobie żadnych praw do niego. Pozdrawiam, mnichu

 

 

 

 

łyżka troll.png

Niestety nic nie znalazłem :( musiałem kupić ten zamiennik. A co do jakości masz rację, kiepskie :( Wszystko co napisałeś się zgadza


Jak wytargam ją kiedy z garażu, to postaram Ci się podać miarę. teraz nie mam jej zamontowanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz031992 napisał:

W linku wymiary do rysunku https://naforum.zapodaj.net/c6bb70966f51.jpg.html

Cześć kolego mógł bym cię prosić o te wymiary, niestety ten link nie działa. Bym był bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnichoo    0

Mi udalo się coś takiego zrobić....     Na moje potrzeby idealne... ( drenaż... woda... kanaliza.... prąd ;) ) 

20200224_104308.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez toof
      Witam
      Proszę o pomoc przy wyborze najlepszej łyżki do ładowacza czołowego krajowego producenta. Posiadam ciągnik 82 km o szerokości 2 m z ładowaczem Agromasz.  Z tego co już dowiedziałem się z forum muszę szukać czegoś w szerokości 2,1-2,2 metra. Używana ona będzie do równania kiszonki z kukurydzy, drobnych prac ziemnych, do zboża itp. czyli do tego do czego zazwyczaj używa się łyżki w ładowaczu. Zagłębiając się w temat okazało się że Agromasz robi lemiesz ze stali konstrukcyjnej, natomiast prawie wszyscy pozostali producenci montują lemiesz ze stali trudnościeralnej Hardox. Pozostały osprzęt mam Agromasza, tylko co do łyżki mam wątpliwości. Wszyscy robią łyżki z blachy 4 mm, ceny oscylują w okolicy 2 tyś, więc jedyne co pozostaje to wybór tej najlepszej. W związku z tym proszę użytkowników tego typu sprzętu o opinie na temat Waszych szufli. Może ktoś się zawiódł swoim wyborem, a morze kogoś zaskoczyła pozytywnie wytrzymałość.  
      Z góry dziękuję za pomoc - pozdrawiam
       
    • Przez Zetor-Team-7711
      Witam mam taki problem że ciągle zapycha mi się zawór ciśnieniowy w ładowaczu i chciałbym się zapytać czy jest możliwość założenia jakiegoś filtru przepływowego na wąż?? 
    • Przez Przemo83
      Do sprzedania koparka na 3punkt z własną pompą,Zero pęknięc na ramie,cicha i duża pompa.2 łyżki.bardzo zwinna.zasięg kopania ok.4.3m.Potrzebuje ok.45 KM.
      Cena 6000zł
    • Przez suprotec
      Witam
      Mam 3 problemy
      Pierwszy dotyczy siłownika obrotu ramienia głównego. Mianowicie, sam własny ciężar oraz z tym co jest załadowane na końcu uciągnie (obróci), jednak jak chciałbym coś przesunąć ramieniem to już mały opór zatrzymuje ramie. 
      Reszta siłowników ma dużą moc, tak jak powinny. 
      Czy to jest normalne np z powodów bezpieczeństwa, czy już siłownik przepuszcza? Jak to wygląda u was? 
      Co to jest przed siłownikiem obrotu na wężach, taki rozdzielacz?
       
      Pierwsze ramie i drugie mają takie same siłowniki a jeden siłownik pracuje wolniej od drugiego, w obie strony,, siłę mają taką samą, jednak prędkości inna, co może być powodem tego? Czy jest to wina wyrobionego kołpaka od wajchy sterowania? Bo ma luzy i moczy olejem. 
       
      I na sam koniec
      Ile troll może wykonać ruchów siłowników (wajch) w jednym momencie?
       
    • Przez macius11157
      Wiatm chciałbym sie dowiedzieć gdzie powinien byc podpięty ladowacz czolowy w deutzu dx 4.50 bo nie Bardzo wiem co przedni wlasciciel podpial go pod wyrownywacz cisnienia od hamulcow i nie da sie na hamulcu opuscic ladowacza raczej powinien byc podpiety pod.pompe ale gdzie dokładnie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj