Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
14 minut temu, robert55555 napisał:

To co napisałeś to jeden z mechanizmów gospodarki wolnorynkowej. Nie mówię już o zmowach cenowych na produkty rolne, bo to na porządku dziennym.

Cofnąć się od 40 czy więcej  lat do tyłu. Rolnik posiadał powiedzmy 7 ha, do tego konik, 4 krówki i 30 świnek. Większość prac wykonał ręcznie. I dzięki swojej ciężkiej pracy, umiejętnemu oszczędzaniu, zaradności umiał kupić ciągnik, sprzęt, postawić budynki i nawet dzieci wykształcić 😀. Dziś takie gospodarstwo traktowane jest hobbistycznie. Czy współczesny rolnik na tym arelae osiągnął by ten sam efekt jaki jego ojciec czy dziadek? Oczywiście że nie, bo  cały system doplat to jest homonto założony na barki rolnika żeby miał prace, kredyty i dzięki jego pracy wiele osób zarabia ogromne pieniądze a rolnik ma zadanie pracować i żyć dzięki łasce i nie łasce państwa, UE i biznesmenów.

Osiągnął by, jakby tak jak kiedyś jadł ziemniaki i kwaśne mleko, pił czarną kawę zbożową, nie posiadał maszyn, telefonu, samochodu, internetu i jeszcze ch*j wie czego, za co co miesiąc jest tyle rachunków, że o którymś można zapomnieć, tyrał od rana do wieczora, a nie siedział całymi dniami na forum    :P, to kasę by pewnie miał.    :D  Większość tu, to nawet pojęcia nie ma jak się kiedyś ludzie na tyrali.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Dziś od niechcenia zaglądam na konto a tam sie okazuje ze wpadł wlasnie dziś przelew pod tytułem "KODP803143464KODK Zaliczka 2019 EFRROW-ONW Nal.4956,99 / Potr.0" 

WWL

Mila niespodzianka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Ototoo, ja to od 15 r zapieprz był, teraz to mam emeryturę z lat wypracowanych, tyle że nie płatna😭

Kiedyś to kurła było, dziś młodzież nie zna życia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To samo słyszałem od starszych jak młody byłem . Coś mi się zdaje że ... dużo lat już masz . B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
11 minut temu, Sean napisał:

Osiągnął by, jakby tak jak kiedyś jadł ziemniaki i kwaśne mleko, pił czarną kawę zbożową, nie posiadał maszyn, telefonu, samochodu, internetu i jeszcze ch*j wie czego, za co co miesiąc jest tyle rachunków, że o którymś można zapomnieć, tyrał od rana do wieczora, a nie siedział całymi dniami na forum    :P, to kasę by pewnie miał.    :D  Większość tu, to nawet pojęcia nie ma jak się kiedyś ludzie na tyrali.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak młodzież ma znać życie na roli jak kombajn przyjedzie na pole, pokosi zboże i zaraz je sprzeda. Jak by poszedł miesiąc zapierdzielac kosa od rana do nocy, to by przekonał co to znaczy praca na roli. Jak byś cały dzień chodził za pługiem a nie siedział na ciągniku? Jest postęp technologiczny ale jak by nie patrzeć czas biegnie szybciej.  

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To wiedzą tylko ci co na własnej skórze się przekonali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Świat idzie do przodu i dobrze, że jest taki postęp i juz nie trzeba tyrac od wiosny do zimy od rana do wieczora. Można się rozwijać w innych dziedzinach życia jak sie obrobi pola a nie cieszyć sie życiem tylko w niedziele i święta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, KlimekPL napisał:

Świat idzie do przodu i dobrze, że jest taki postęp i juz nie trzeba tyrac od wiosny do zimy od rana do wieczora. Można się rozwijać w innych dziedzinach życia jak sie obrobi pola a nie cieszyć sie życiem tylko w niedziele i święta 

Nie mam nic przeciwko postępowi, kto nie idzie z postępem ten się cofa do tyłu, tylko trzeba się cieszyć tym co się ma, a nie szukać dziury w całym, i psioczyć że jest za mało,  bo nic nie jest dane na zawsze i nigdy nie jest tak źle, by nie mogło być gorzej.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Sean napisał:

cofa do tyłu,

🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

40 lat temu dzieci tyrały z rodzicami byłem wtedy nastolatkiem i jak mówisz  ze wtedy dorobek był łatwiejszy to chyba cię p...... pozbędz się sprzętu agd telefonów świeć 1 lub 2 żarówki oddaj samochód i za to wszystko nie trzeba płacić rachunków kilka czy kilkanaście tyś rocznie   gdyby ktoś pytał to zgadzam się na pszenicę po 650 br byle nie wracać do tamtych czasów i do tamtego komfortu życia ciągnikiem często trudno wyjeżdzić 10 godz spróbuj wychodzić za końmi

45 minut temu, robert55555 napisał:

To co napisałeś to jeden z mechanizmów gospodarki wolnorynkowej. Nie mówię już o zmowach cenowych na produkty rolne, bo to na porządku dziennym.

Cofnąć się od 40 czy więcej  lat do tyłu. Rolnik posiadał powiedzmy 7 ha, do tego konik, 4 krówki i 30 świnek. Większość prac wykonał ręcznie. I dzięki swojej ciężkiej pracy, umiejętnemu oszczędzaniu, zaradności umiał kupić ciągnik, sprzęt, postawić budynki i nawet dzieci wykształcić 😀. Dziś takie gospodarstwo traktowane jest hobbistycznie. Czy współczesny rolnik na tym arelae osiągnął by ten sam efekt jaki jego ojciec czy dziadek? Oczywiście że nie, bo  cały system doplat to jest homonto założony na barki rolnika żeby miał prace, kredyty i dzięki jego pracy wiele osób zarabia ogromne pieniądze a rolnik ma zadanie pracować i żyć dzięki łasce i nie łasce państwa, UE i biznesmenów.

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Specjalnie dla ciebie, Zetor   :D bo może nie znasz słowa cofa i pomyślisz że do przodu.   :P

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

No a jak sie jedzie tyłem do przodu to jak jest?

Jak sie uczepi dwukółke do przodu traktora i jedzie do przodu tyłem🤔

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Rolnik1973 napisał:

jedzie do przodu tyłem

Sam odpowiedziałeś . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale jedzie do przodu, a co ma jechać przodem do tyłu?  xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
39 minut temu, Sean napisał:

To wiedzą tylko ci co na własnej skórze się przekonali.

tylko trzeba mieć min 40 lat życia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Podlasie okolice Łomży  wczoraj 70% wpłynęło do banku. Lepiej późno niż wcale 😄

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Grześ ,to bardziej tereny sumka.do mnie trzeba jeszcze bardziej na Afrykę namiar 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
3 godziny temu, zetorki12 napisał:

Tobie to mleko się zamówi . ;)

Złożyłeś suszowe ?

zetorki nie zmieniaj tematu ...🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj