Polecane posty

Anetka1    255

w tamtym roku plon w granicach 10 ton mikrej w  tym riku okolo 18 ton stad ta cena ale i finansowa le[piej jak rok wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12
Anetka1 napisał:

w tamtym roku plon w granicach 10 ton mikrej w  tym riku okolo 18 ton stad ta cena ale i finansowa le[piej jak rok wczesniej Tak 18 ton z 4 ha. Wielkopolska 2-8 t/ha


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Inagua  a w wielkopolsce to rolnicy bogaci jak ponad  100 tys na ha płaca

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek    31
4 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Qq sama w sobie jest i tak w większej ilości trawiona w jelicie niż zboża, a w żwaczu energia też potrzebna. 

Po stylu posta widzę że denty siejesz 😀

Cytat

W odniesieniu do wykorzystania dwóch typów kukurydzy (flint i dent) w żywieniu bydła należy pamiętać, że: ziarno typu flint jest bardzej przydatne jako pasza treściwa w żywieniu bydła mlecznego, bowiem ze względu na niepełne trawienie skrobi w żwaczu, proces ten przesuwa się do jelita cienkiego (tzw. skrobia by-pass), przez co sprzyja zwiększeniu wydajności mleka. Ziarno typu dent ma dużo bielma mączystego, stąd jest przydatne do produkcji skrobi i alkoholu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Anetka1 napisał:

Inagua  a w wielkopolsce to rolnicy bogaci jak ponad  100 tys na ha płaca

@AleksanderX, w damskich ciuchach paradujesz na AF? Nieźle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Ktoś sprzedawał w tym skupie:  https://www.skupzbozhenrix.pl/

Jak z płatnościami, dopłatą jak jest sucha? 

Ewentualnie gdzie w okolicach Kraśnika (lubelskie) lub dalej (jak dobrze płacą) sprzedać.

Ponoć od znajomego z wielkopolski mają zabierać 6 łódek po niedzieli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
19 godzin temu, fabio napisał:

niedawno pisali z opolskiego ze daje po 14t skad ta roznica

 

14 godzin temu, Lukaszwd napisał:

To na południu. Wiecej wody dostali

Na południu są dobre gleby. Nie wiem ja na północy Opolskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2102    31
Damianbob napisał:

https://www.aww.com.pl/skup.html Sprzedawał ktoś tu kukurydze? Dzisiaj jest ostatni dzień podwyżki na 470 netto, od jutra spada na 440, czas oczekiwania w kolejce na zważenie około 3 godzin bo tyle ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713

Piast Gołańcz 420 +- 6 za każdy procent

cena netto

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 12.10.2019 o 14:14, Kaszlak79 napisał:

Orka zimowa to ogólnie lepsza walka z chwastem, grzybem i wszelkim innym dziadostwem - podczas mrozu lepiej wszystko ginie jak ziemia postawiona "w sztorc" niż leży. Poza tym mróz rozsadza zamarzniętą glebę, co ma znaczenie wiosną przy glebach zwięzłych, a less gliniasty występuje tylko w paru rejonach Polski.

W moich stronach każdy większy ma bronę aktywną

Ja to nie muszę chodzić - sąsiadka (80 lat) pierwsza na polu jak ktoś kosi. Raz do mnie podchodzi i mówi "ooo, porządny kombajn bo prawie nic nie wypluł". Akurat wtedy pierwszy rok znajomy Lexionem 480 przyjechał 😂😂😂.

A do tego sprzedali po 700 za mokrą 😂😂😂.

kiedys jak sie sialo miej ha kukurydzy i był czas to sie zbierało po scieciu ale teraz lata takie przyszly ze wgl czasu nie ma sie wiec trudno nie zbiera sie musza byc i straty 

Dnia 13.10.2019 o 00:13, danielhaker napisał:

Ziarno flinta ma 50% więcej skrobii by-pass, czyli trawionej w jelicie.

 

Mam propozycję od znajomego na suchą kukurydzę po 650zł/t

na mazowszu sucha po 600 chodzi netto 

Dnia 13.10.2019 o 12:23, misiek napisał:

Po stylu posta widzę że denty siejesz 😀

 

a ktora kuk lepiej siac dent czy flint jak wszystka kukurydze sie sprzedaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
41 minut temu, robert123farmer napisał:

Wawrzyniak 450 netto 

jaka to miejscowosc wawrzyniak

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2102    31
fabio napisał:

41 minut temu, robert123farmer napisał: Wawrzyniak 450 netto  jaka to miejscowosc wawrzyniak. Zbiersk i Tursko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj