Polecane posty

Rolnik1973    15390

Wczoraj obok chalupy kosił kukurydzę 

Przyjechał dwoma przyczepami 10 t 

Z 2 ha wysypał 2 zbiorniki jd w540 a z razu w koło powiózł na drugie pole w zbiorniku.

Na przyczepie niebyło widać górki, a druga pusta.

To ile w plecy🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, vodz napisał:

Qqrydza słabo sypie, ale jest jej dużo więcej niż w zeszłym roku. Ludzie pocieli juz na kiszonki a qqrydzy mnóstwo stoi w moim regionie na ziarno, a w zeszłym roku było zupełnie odwrotnie, po scieciu na kieszonkę juz było prawie pusto na polach.

Racja okolice Golub Dobrzyń gdzie nie spojrzysz duże areały kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A u nas odwrotnie,wycieli na kiszonki i ccm i niewiele zostało.a i to pójdzie na kurniki i chlewnie z połowa bo oni jeszcze nie koszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Rolnik1973 napisał:

Wczoraj obok chalupy kosił kukurydzę 

Przyjechał dwoma przyczepami 10 t 

Z 2 ha wysypał 2 zbiorniki jd w540 a z razu w koło powiózł na drugie pole w zbiorniku.

Na przyczepie niebyło widać górki, a druga pusta.

To ile w plecy🤔

Może na koszty miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
2 minuty temu, Kaszlak79 napisał:

Może na koszty miał.

 

1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Wczoraj obok chalupy kosił kukurydzę 

Przyjechał dwoma przyczepami 10 t 

Z 2 ha wysypał 2 zbiorniki jd w540 a z razu w koło powiózł na drugie pole w zbiorniku.

Na przyczepie niebyło widać górki, a druga pusta.

To ile w plecy🤔

jakie woj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
motorader18 napisał:

420 netto zrobiona umowa Polskie młyny Głogówek 

Od jakiej wilgotności i ile za %%% góra/dół??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

W tym roku kukurydze to loteria , wszystko za sprawą nieownomiernych deszczy. Ja za tydzien zaczynam napiszę wam co i jak.Rok temu kosilem o tej poze 22% i na sucho wychodzilo 11,5t/h na  kurnik w marcu poszla za 770zł do łapy takze dla mnie to był strzał w 10 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
7 godzin temu, bobienko napisał:

A u nas odwrotnie,wycieli na kiszonki i ccm i niewiele zostało.a i to pójdzie na kurniki i chlewnie z połowa bo oni jeszcze nie koszą

No u nas to narazie chyba tylko jeden pośrednik bierze. Najwiekszy chodowca żywca stoi bo 8000 tyś sztuk do utylizacji w tym roku poszło to co miał widziałem na kiszonke ściął bo poszedł w opasy doputy pewnie pogłowia nie odtworzy u drugiego chodowcy w dwa dni poszły z ogniem dwie xhlewnie ale on nie kupował bo miał swojej pod dostatkiem. Ciekawe jak to na cenie się odbije w moim regionie czy bedziemy zapychać wielkopolske bo tam licho z kuku jest w tym roku. Troche pewnie na bio gaz pójdzie ale to chyba już późno bo za sucha masa jednym słowem niewiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 25.09.2019 o 10:23, Kaszlak79 napisał:

Cały damianek jest z kosmosu. Swojego czasu jak był na tym forum burzliwy temat nt. protestu rolników pod patronatem handlarza rosyjskim węglem, nijakiego Pana Izdebskiego, to damianek był jednym z głównych narzekających jak to ciężko w polskim rolnictwie. Jakiś czas później natknąłem się na jego wypowiedź w której stwierdził, że ma tak dobrze iż mniejsze działki to tylko tak dla ściemy drapnie talerzowką i byle co byle jak sieje dla dopłat - nie będzie sobie głowy zaprzątał polami 1-2 ha. Teraz widocznie tabletki znowu się skończyły i damianek kosi i sprzedaje na Ukrainie kukurydzę po 700 zł za tonę tylko po to, żeby później za 350 zł tą samą qq wysłać do Polski 🤣🤣🤣.

pomijając te twoje teorie o ukrainie i kukurydzy, weź mi wskaż w którym miejscy i kiedy pisałem że w gospodarstwie rolnym jest źle??!! Cwaniaczku, jak już coś przytaczasz rób to rzetelniej, ok??

 

Dla twojej wiadomości, owszem byłem na strajkach z izdebskim ale tylko dlatego aby obalić tych sk***ysynów złodziei, wysłanników rusko niemieckiej agentury kamuflujących się pod szyldem  SLD-PO-PSL i narzekałem na nich a nie na to że zbyt mało zarabiam na kukurydzy.

Dzięki moim metodą które wprowadziłem w zarabianiu na kukurydzy, sucha może być i nawet po 500 a mokra po 200. I powinna być tak ze 3 lata pod rząd, przynajmniej bym się obkupił w ten czas tanim polem od wszelki kaszlaków. A później sytuacja by się unormowała. Taka jest kolej rzeczy. Wyciąć najsłabszych a później spijać śmietankę.

Bez odbioru Panie kaszlak.

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, damianzbr napisał:

pomijając te twoje teorie o ukrainie i kukurydzy, weź mi wskaż w którym miejscy i kiedy pisałem że w gospodarstwie rolnym jest źle??!! Cwaniaczku, jak już coś przytaczasz rób to rzetelniej, ok??

 

Dla twojej wiadomości, owszem byłem na strajkach z izdebskim ale tylko dlatego aby obalić tych sk***ysynów złodziei, wysłanników rusko niemieckiej agentury kamuflujących się pod szyldem  SLD-PO-PSL i narzekałem na nich a nie na to że zbyt mało zarabiam na kukurydzy.

Dzięki moim metodą które wprowadziłem w zarabianiu na kukurydzy, sucha może być i nawet po 500 a mokra po 200. I powinna być tak ze 3 lata pod rząd, przynajmniej bym się obkupił w ten czas tanim polem od wszelki kaszlaków. A później sytuacja by się unormowała. Taka jest kolej rzeczy. Wyciąć najsłabszych a później spijać śmietankę.

Bez odbioru Panie kaszlak.

 

A tak narzekałeś na dziadtrans, że coraz mniej dochodowy, a tu proszę, mokra kukurydza po 200 złotych może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
19 minut temu, damianzbr napisał:

pomijając te twoje teorie o ukrainie i kukurydzy, weź mi wskaż w którym miejscy i kiedy pisałem że w gospodarstwie rolnym jest źle??!! Cwaniaczku, jak już coś przytaczasz rób to rzetelniej, ok??

 

Dla twojej wiadomości, owszem byłem na strajkach z izdebskim ale tylko dlatego aby obalić tych sk***ysynów złodziei, wysłanników rusko niemieckiej agentury kamuflujących się pod szyldem  SLD-PO-PSL i narzekałem na nich a nie na to że zbyt mało zarabiam na kukurydzy.

Dzięki moim metodą które wprowadziłem w zarabianiu na kukurydzy, sucha może być i nawet po 500 a mokra po 200. I powinna być tak ze 3 lata pod rząd, przynajmniej bym się obkupił w ten czas tanim polem od wszelki kaszlaków. A później sytuacja by się unormowała. Taka jest kolej rzeczy. Wyciąć najsłabszych a później spijać śmietankę.

Bez odbioru Panie kaszlak.

 

Z tym że to Ty się skompromitowałeś swoją qq na Ukrainie w oczach moich i innych. I kompromitujesz tym co wypisujesz na forum. Wytnij to Ty sobie mózg, bo Ci i tak nie potrzebny. Tanie pole to możesz sobie kupić na twojej Ukrainie być może, jak byś potrafił logicznie myśleć to wiedziałbyś że ceny ziemi podbili tacy "obszarnicy" za dychę jak Ty (jeśli w ogóle nim jesteś, bo wielkie gospo się w żadne strajki nie bawią od lat) a nie mali czy średni gospodarze. I to wasz lawinowy koniec mógłby ewentualnie spowodować spadek cen - ludzie zaczęli by kupować jak by znowu zeszło do normalności. Mali się utrzymają, nie mają takich zobowiązań co wielcy. I co to jest "metodą"??

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
11 godzin temu, Kaszlak79 napisał:

Bo polski rolnik to taki śmieszny osobnik jest, jak raz na czymś sąsiad zarobił, to każdy się potem na to rzuca i efekt mamy taki jak w tym roku z qq. To samo dzieje się z bykami, była fajna cena to każdy pod byle wiatą stawiał a teraz płacz bo za 6 zł nie można sprzedać. A najśmieszniejsze jest to, że jak by przyszło wprowadzić regulacje rynkowe w postaci limitów żeby chronić ceny, to zaraz byłby wrzask że polskie rolnictwo Żydzi, Niemcy albo pedały chcą wykończyć i że za komuny to z 10 ha cała rodzina żyła 🤣🤣🤣.

bo za komuny z 10 ha żyły całe rodziny heh a teraz 10 ha to hobby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Piegus napisał:

A tak narzekałeś na dziadtrans, że coraz mniej dochodowy, a tu proszę, mokra kukurydza po 200 złotych może być.

Coś ci się popieprzyło, bo nigdzie nie wylewałem żali tylko pisałem jak jest. Pisałem że jest słabo dochodowy w szczególności dla maluśkich firm, jestem tego świadomy i nie biadolę tylko zwijam powoli manatki w tej branży.

Identycznie mokra kukurydza po 200, taka samo będzie nie dochodowa dla maluśkich rolników i oni też zwiną interes tak samo jak malućkie dziadtransy.

pojmujesz o czym mówię? Czy ci narysować na kartce?

3 minuty temu, Kaszlak79 napisał:

Z tym że to Ty się skompromitowałeś swoją qq na Ukrainie w oczach moich i innych. I kompromitujesz tym co wypisujesz na forum. Wytnij to Ty sobie mózg, bo Ci i tak nie potrzebny. Tanie pole to możesz sobie kupić na twojej Ukrainie być może, jak byś potrafił logicznie myśleć to wiedziałbyś że ceny ziemi podbili tacy "obszarnicy" za dychę jak Ty (jeśli w ogóle nim jesteś, bo wielkie gospo się w żadne strajki nie bawią od lat) a nie mali czy średni gospodarze. I to wasz lawinowy koniec mógłby ewentualnie spowodować spadek cen. Mali się utrzymają, nie mają takich zobowiązań co wielcy. I co to jest "metodą"??

Do tej pory nie ogarnąłeś że tamten wpis o kukurydzy na ukrainie był dla fanu, większość zrozumiała jak odebrać interpretować tylko jeden ty masz z tym problem i się spinasz.

A co do cen ziemi mam z goła odmienne zdanie, bo uważam że cenę ziemi wywindowały małe gospodarstwa które nie potrafią liczyć, albo kupują z kasy zarobionej np. na etacie kupują w celu lokowania kapitału.

Średnie jak moje i duże gospodarstwa nie płacą więcej niż są w stanie zarobić na tym gruncie przez 15 lat.

Bo średnie i duże gospodarstwa nie są dla fanu tylko są dla biznesu. (po za kilkoma przypadkami w PL, jakiś obrzydliwie bogatych kolesi którzy zazwyczaj swe majątki gdzieś nakradli przeważnie za komuny  teraz nie mają co z kasą zrobić i dla jaj sobie kupują pola po 150 tys. i helikoptery)

5 minut temu, warchest napisał:

bo za komuny z 10 ha żyły całe rodziny heh a teraz 10 ha to hobby 

Odpowiedź jest bardzo prosta, za komuny zysk z 10 ha dzieliło się 5 osób - Ojciec, matka, 3 dzieci.

Dzisiaj zysk z 10 ha trzeba dzielić na 15 osób - ociec, matka, 3 dzieci, 5 pośredników, 4 przetwórców i finalny sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Dla fanu to Ty się chyba pojawiłeś na tym forum, oczywiście dla kogoś. I nie Ja jedyny nazwałem Cię przez ten wpis z qq na UA wariatem - Ty masz problem z czytaniem. Można mieć różne zdanie co do windowania cen ziemi, ale pamiętam jak w moich stronach do przetargów na kawałki rzędu 30-50 ha (tak, wyobraź sobie że w Opolskim są takie pojedyncze działki, gdzie to zapewne cały twój majdan "byznesmenie" 🤣) stawali najwięksi gracze i dziwnym trafem wygrywała oferta najwyższa. Potem się zaczęło wpierd...lanie w transakcje z mniejszymi kawałkami. Przypadek pierwszy z brzegu, RSP w mojej wiosce chciała kupić parę lat temu wieloletnią dzierżawę, 5 ha za 115 tys. Wszystko już było dogadane, gdy wpadł 200-stu hektarowiec prywaciarz i podbił cenę do 180 tys. Zgadnij kto kupił?? Teraz w moich stronach prawie zero transakcji, ziemię kupują już tylko tacy po 300 - 400 ha. W 2016 roku znajomy co ma 110 ha miał okazję kupić w miedzy 4.5 ha. Powiedział że da 45 tys. za ha i nie kupił, bo dał 55 tys. facet który ma coś koło 350 ha, 6 kombajnów na usługi, 10 zestawów wanien i kombajn do buraków. A raczej miał, bo w 2018 taki był z niego "byznesmem" że plajta (potrafił o 1:00 w nocy ludziom buraki przyjechać kopać, a kombajnem jeździł jego 15 letni syn)... Teraz jest do sprzedania zaraz koło mnie 2 ha za 90 tys. (w tym 50 a krzaków) i nikt tego od wiosny nie kupił. Przy tych cenach obecnie, powiedz ile może przeciętny Kowalski z etatu kupić?? Albo ile może dać za ziemię takich kaszlaków jak Ja zadłużony po uszy 100-150 hektarowieć, gdzie jak znam życie, hipoteka kredyt pogania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
51 minut temu, farmerss34 napisał:

piszcie k.urwa na temat , a obrzucanie się nawzajem załóżcie nowy temat dla siebie

Na temat to jest koszenie qq na Ukrainie po 700, gdzie w Polsce może być po 200 a i tak "byznes" z tego wielki. BTW, to nie Ja wypisuję głupoty w tym temacie tylko po to, żeby ktoś się moimi bzdurami interesował 😂.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Kaszlak79

Mam nadzieję że pisząc tego typu dogryzki poczułeś się lepiej:

w Opolskim są takie pojedyncze działki, gdzie to zapewne cały twój majdan "byznesmenie" 🤣)

Przynajmniej taki pożytek niech z tego będzie, bo innego sensu w tym nie wiedzę.

 

A wracając do tematu, to nie dziw się że na przetargu 30ha w opolskim gdzie ceny gruntów są jedne z wyższych w kraju, nie pojawił się małorolny etatowiec, bo on nawet takiej zdolności kredytowej nie ma a co mowa aby w tapczanie trzymał taką kwotę. 

Druga sprawa, jak sam napisałeś RSP chciało kupić po 115 tys/ha, a wpadł (jak na opolskie realia) mało rolny 200stu hektarowy i podbił cenę na wariata.

 

Tak samo jest u nas, mało rolni wpadają i podbijają cenę na wariata. Nie zważają na sens ekonomiczny danego zakupu, nie interesuje ich to ile na tym zarobią przez 10 czy 15 lat. Lokują kapitał gdzieś tam zarobiony.

Identycznie może być z tym twoim 200hektarowym gościem z opolskiego. Bank daje to on kupuje, a czy dobrze robi on sam nie wie.

 

U nas mało rolni to są 20 ha i mają kasę w tapczanie, a u was mało rolni to są 200 ha i kasę biorą z banku.

 

EDIT:

widzę że dodałeś kolejnego posta, Nalegam przestań mnie obrażać i ze mnie drwić, bo ja jestem spokojny ale do czasu aż się nie wkuriwę. Ale widzę że ty już jesteś wkur. i przeboleć nie możesz słów o kukurydzy po 200zł.

 

wracając do tamtego wpisu zważ że tylko ty jeden wyskoczyłeś z minką ,,szok,, a kilka osób przyjęło to jako dobre jaja co potwierdza ilość minek ,,uśmiechniętych,,

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, BENNY82 napisał:

Tak

To tam u Was zawsze od groma tej kukurydzy na ziarno

A i w Ty roku po tej trasie i słonecznika sporo było

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U Damiana 20 hektarowcy są dyrektorami banków i wziętymi programistami w Warszawie, że mają tyle kasiory w tapczanie na podkupowanie większym ziemi B| Spiralę cen ziemi nakręciły dopłaty bezpośrednie, które są największym wrogiem prawdziwych rolników. Po wejściu tego badziewia obszarnicy-papracze dostali duży zastrzyk gotówki, który pozwala im na przebijanie mniejszych gospodarzy. Nie wspomnę już o tych, którzy mają dużo pola w dobrej kulturze, oni zgarniają najlepsze kąski, obszarnicy-papracze resztę, a dla małego z kasą w tapczanie nie ma nic,  ewentualnie może wykupić klin działkowca albo jakąś skorupę mniejszą lub większą do gospodarstwa kupić. :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj