Polecane posty

Pajej    231
7 godzin temu, stasio32 napisał:

Jak jakaś firma z południa płaci 450 zł netto za kontrakt wg igrit.pl to im dalej i im gorsze qq to powinno być drożej. Chcieli zbijając pszenicę  zbić i cenę qq ale pogoda im nie pozwoliła na to. Trochę dopomogły prognozy, ale prognozy to prognozy. Ich się jeść nie da. A patrząc ile inflacja poleciała przez ostatnie kilkanaście lat i ile zboże kosztuje, to jest kpina panowie. Ciekawe kto będzie suszył jak będzie miała 30 procent. Czasy darmowych robót się skończyły. Najlepiej sprzedać mokrą i nie robić na darmozjadów

ciekawe jaka


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

AGROCENTRUM będzie skupowało kukurydzę w tym roku? Ktoś coś wie jak u nich sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17
16 godzin temu, Pajej napisał:

ciekawe jaka

poszukaj na portalu, ja nie pamiętam jaka. Największa na płd to bioagra ktora produkuje etanol z qq. Do niej wozi praktycznie całe płd pośdredników i zapewne rolników. pewnie kontrakty pośrednicy mają z których muszą się wywiązać a i za wiekszymi ilosciami idą lepsze ceny. Oni muszą produkować, w Polsce kukurydza biedna, a zapewne wiedza ze usda ktora wg agrobiznesu oszacowala rekordy zrobila to by złodzieje z gield jeszcze troche pokradli. Ale to jesien zweryfikuje. A kolego solek chyba nie wiesz ile kosztuje zbicie wilgotnosci z 30 procent. 

10 tonx450 netto=4,5 tys

8,4 tony suchejx 630=5,3 tys. 

Odlicz opal, wlasną pracę, prąd, zamrożenie kasy, zwalanie w te i we wte. Ludzie liczą sobie 20-30 zł/ha-stoisz koło suszarni ze 10-15 godzin. Ile ci zostanie? Ja myślę  ze się dopłaca do interesu. U nas chyba nikt nie bedzie suszył w tym roku. Każdy mądrzeje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

kukurydza bedzie droga: po 1 susza po 2 te ktore byly zasiane na ziarno wszystko sprzedaja na kiszonke. dochodzi do tego slabe plonowanie zboz to czym zapchaja dziure pasz? traw nie ma wcale a zwierzeta chca jesc glownie bydlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Żebyś się nie zdziwił. 

Qq jest tak na prawdę od cholery, po ubiegłym roku wszyscy się rzucili i zasiali gdzie się tylko dało qq, na ziemiach gdzie nawet lasu by nie było. Efekt taki że słaba qq to jest na tych gównianych ziemiach, a gdzie dobre to qq i tak odda plon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

U mnie wydajność na kiszonkę to 50-20% tego co w "normalnych"latach. Wczoraj koszone, dużo ogłoszeń głównie cwaniaków którzy chcą sprzedać słomę bo ziarna brak za duże pieniądze

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

No to u nas tak samo, głównie to tacy co nabrali ugorów i piachy bo myśleli że zbiorą 10 ton po 500 Zeta za mokra i będzie pięknie ale wyszło inaczej. Tacy co od lat sieją i znają pola to myślę że na te koszty zbiorą i uleci po te 6-7 ton 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

ten co nie posiewa niech sie nie spodziewa kolego. firma agrolok juz sama szuka kukurydzy takiej siakiej bo bedzie kibel z podaza. i sam sobie przeczysz bo piszesz ze posiali a kolby brak wiec co nadal myslisz ze cena bedzie niska? skoro kolby brak, u nich to i u nas, susza u sasiada byla inna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ile według experta będzie kosztować kukurydza? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jedz na Podlasie, lubelskie z pola kupisz bez problemu za taką cenę 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
14 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

To jedz na Podlasie

Na podlasiu nie warto kupować, lepiej wymienić na 4 bele słomy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219
3 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

No to u nas tak samo, głównie to tacy co nabrali ugorów i piachy bo myśleli że zbiorą 10 ton po 500 Zeta za mokra i będzie pięknie ale wyszło inaczej. Tacy co od lat sieją i znają pola to myślę że na te koszty zbiorą i uleci po te 6-7 ton 

co z tego ,że  dużo posiane jest , szczególnie  na piachach kuku jest po kolana i bez kolby , dużo jest u nas w lubuskiem  takich pól szczególnie u obszarników

to w roku 2017 mokrym rekordowym  sprzedawaliśmy ponad 400zł/t , moim zdaniem po 450 zł wyjdzie  a jak jesień będzie sucha  to i zakręci się o 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
rolnik1986 napisał:

ten co nie posiewa niech sie nie spodziewa kolego. firma agrolok juz sama szuka kukurydzy takiej siakiej bo bedzie kibel z podaza. i sam sobie przeczysz bo piszesz ze posiali a kolby brak wiec co nadal myslisz ze cena bedzie niska? skoro kolby brak, u nich to i u nas, susza u sasiada byla inna?

zycze powodzenia z firma agrolok. mysle ze kolega @damian sie za wiele nie pomylil 380-400w maxie gdzie sa slabe kukurydze to sa slabe ale i sa takie co po 12-14ton mokrej dadza jezdze troche po Polsce to widac


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

12-14 może osiągalne jest w południowo-wschodniej Polsce. W pozostałej części pozostanie marzeniem w tym roku. W niektórych rejonach qq wygląda przyzwoicie lub nawet ładnie, ale już sama kolba jest marna. Radzę dokładnie oglądać kolby. Oglądałem qq znajomego, rośliny ok. 2,5m bardzo ładne grube, ciemnozielone, niestety zabrakło wody i kolby są wielkości ogórka. Zaziarnienie tragiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

U mnie w centrum też niby ładna duża z brzegu kolby ładne a już głębiej gorzej bo wody brakło i będzie plon trochę mniejszy jak w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, rolnik1986 napisał:

ten co nie posiewa niech sie nie spodziewa kolego. firma agrolok juz sama szuka kukurydzy takiej siakiej bo bedzie kibel z podaza. i sam sobie przeczysz bo piszesz ze posiali a kolby brak wiec co nadal myslisz ze cena bedzie niska? skoro kolby brak, u nich to i u nas, susza u sasiada byla inna?

agrolok szuka, bo ludzie nie chcą już z nimi kontraktów pisać- strzelili sobie w kolano nie zwiększając ceny w kontraktach w zeszłym roku (cena kontraktu 400zł)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że firma handlowa w założeniu ma szukanie towaru na sprzedaż ^^

A tu wychodzi, że szukać nie wolno


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

AF z założenia jest portalem branżowym dla rolników . Jeśli jakaś firma szuka towaru na sprzedaż czy też  kupno to trzeba  odwiedzić giełdę towarową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że szuka tylko jak i dlaczego właśnie tak- co wyjaśniłem w poście powyżej. SMS z Agroloku "Twoje pole kukurydzy zlokalizowane jest 10 km od Osieka k. Rypina? Mamy dla Ciebie SPECJALNĄ OFERTĘ SKUPOWĄ!" (pisownia oryginalna). Wtedy (05.08) na stronie mieli 430zł po ok. tygodniu zrobili 450zł. Nie interesowałem się ofertą specjalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj