Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    7975

Ukraina nie jest w unii i tam mogą w zboże nasrać i narzygać i nic im nikt nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
2 minuty temu, PanPawel napisał:

@galan99 ja to mam wrażenie że Ty to tylko siedzisz na tym internecie wklepujac w Google frazy typu "jestem rolnikiem jak wszystkich zdołować" i czytasz te artykuły i śmiejesz paranoja na forum. Już tyle lat śledzę to forum. Mało co się uczęszczam tylko czerpie jakąś wiedzę bo nie jestem jakoś bardzo doświadczony. No ale kuźwa ile można czytać Twojego biadolenia pod każdym watkiem. Jak nie w ochronie pszenicy to w cenie pszenicy. Dobrze ze rzepaku nie siejesz i się tam nie udzielasz to chociaż tam nie ma dołujacych ciągłych Twoich wypowiedzi i można na spokojnie sobie czytać.

Wrażenie chyba jesteś nie poważny co mówisz koty łażą po polach i lezą w pszenicę , ptactwo tak samo siada wszędzie i siada w pszenicę , to jak walczyć z ASF  jak  zborze to pasza i tak samo kuku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ASF dało by się opanować, ale lepiej wprowadzić wymogi i chłopa wydoić :D to jak z tą ekologią :D kosztuje a wcale takie eko nie jest jak się okazuje :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

No k.rwa a jak rośnie to wróbel na kłosie nie siada, a kot w pole nie idzie, lis nie przechodzi, dzik?

Popierdoliło ich całkiem. Niedługo to próżniowo będą kazali zboże zamykać

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Idąc tą drogą siana i słomy też nie można przewozić, bo może dzik, kot czy wróbel nad polem latał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

nie ma co sobie tego do głowy brać, szkoda nerwów panowie. Jak będą chcieli wykończyć polskie rolnictwo to wykończą i tak.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy to już nie nastąpiło ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

Jeszcze się jak widać to wszystko jakoś kręci. Całkiem nie wykończą, zostaną wielkie molochy, które będzie stać na spełnienie tych wymogów no i będą tańczyć tak jak im inni zagrają, czyli korporacje które od nich będą brać produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
18 minut temu, alvaroalvaro78 napisał:

 

 

Max 25 minut to ja ładuję ładowarką z łyżką 1150kg pojemności. Szwagier z łyżką ponad 2t to kierowca 2 papierosów nie spali i już plandekuje... 

Wiem jak długo się ładuje tira, bo sam często ładuję sąsiadom. 150 za auto funkcjonuje od kilku lat. Nie tylko ja tyle kasuję, inni tak samo i wszyscy ładują podobne ilości po ludziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomek90 napisał:

Netto oczywiście. 

720,- jęczmień.

Parcewo niepewny skup, chyba że na ryczalcie jesteś albo małe ilości.

Dlaczego niepewny? Terminy przeciąga czy jak? 

Edit

Juz doczytałem, orientujesz się jak pszenzyto się ceni obecnie na Podlasiu? 

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30
Dnia 26.11.2019 o 15:36, Ursusik3512 napisał:

Jest wiele upraw na których można zarobić tylko to pracochłonne. Wie ktoś po ile pszenica agri plus Zamość??

645-650 netto. Zależy od ilości w kontrakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, galan99 napisał:

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/rolnik-skazany-za-irytujacy-zapach-siana-i-krow-kara-34-tys-zl/?fbclid=IwAR2jABpI6QZ7Y6pzMaVI1fxD8ARM15HwD1j8lyLQwITageNiPcwtlB1dHEA

Tylko czekać kiedy u nas to zastosują takie kary dla rolnika .

O tych kontrolach pszenicy już dawno pisałem , bo są podejrzenia w ten sposób roznoszenia ASF i kontrola trzymania ziarna . czy jest zabezpieczone przed gryzoniami i ptakami .

haha a z ukrainy bez kontroli wwoza i c ooni asf do nas do kraju wwoza i ine badziewie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Gdyby to była prawda, to 95 % rolników musiałoby przyczepami wywozić w żniwa. Słyszałem, że to niemiaszki tak mieszają na zachodzie PL, bo boją sie ASF u siebie

to poco z ukrajny sprowadzają zboze i qq tam niema asf tylko u nas szukają niech zablokują import bo mają do tego podstawe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Wrażenie chyba jesteś nie poważny co mówisz koty łażą po polach i lezą w pszenicę , ptactwo tak samo siada wszędzie i siada w pszenicę , to jak walczyć z ASF  jak  zborze to pasza i tak samo kuku .

Może napuścić koty aby odłowiły każdego ptaka, a później wytłuc wszystkie koty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    329

Z tego co wiem to jest temat o cenach pszenicy. Także nie spamować nic nie wnoszącymi wpisami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

Ukraina nie jest w unii i tam mogą w zboże nasrać i narzygać i nic im nikt nie zrobi.

Ale my to jemy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
11 godzin temu, Uziu92 napisał:

dokładnie, cios w małorolnych i nie tylko bo kto ma silosy ? 5% ? reszta musiałaby prosto z pola sprzedać albo stawiać silos albo w salonie w domu trzymać.

Nie ma takiej opcji bo 99  % rolników i skupów trzyma w pryzmie . jeszcze do maja nie przewiduje żadnych drastycznych decyzji co do rolnictwa bo pisiory chcą mieć swojego prezydenta a 70% elektoratu  pis-u to wieś po wyborach mogą zacząc sie wyjeby a wtedy już praca w polu na całego i kiedy strajkować? Przydałby sie ogólnopolski strajk ostrzegawczy rolników ale stanowczy.

11 godzin temu, Tomek90 napisał:

Poślizg z w płaceniu. Nie wiem czy wyskoczyli bo nie znam wcześniejszych cen. Badania ok. tzn nigdzie nie robiłem jeszcze drugiej próbki. 

50 pln netto na tonie to różnica wożąc własnym zestawem nawet na plusie zostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

W Brańsku masz 680 czy 690 nie pamiętam już. Ceny podaje z odbiorem. 

@paktofonikas1987 nie wiem, najlepiej po tuczarniach pytac.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Aroo22 napisał:

Z tego co wiem to jest temat o cenach pszenicy. Także nie spamować nic nie wnoszącymi wpisami. 

jest wiele innych tematów założonych o cenach pszenicy, jakoś nie widzę za dużego ruchu w komentarzach

tutaj przynajmniej coś się dzieje

  • Like 2

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kujawsko-pomorskie, 700 netto, młyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj