Polecane posty

pawel885    2279
8 godzin temu, Ulman napisał:

Wódka tez jest rakotwórcza i co z tego?

Nie jest, pij 0.5 na miesiąc i nic Ci nie będzie. Czytałem gdzieś że Glifosatem raz na rok dziadki pryskali opryskiwaczem ręcznym w ogródku i oboje na tego samego raka zachorowali - wygrali sprawę bez niczego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18
10 godzin temu, chuck00 napisał:

Wybaczcie, że się wtrącam ale jako jeden z niewielu wrócę do tematu...

Płd Wlkp,  ceny netto

Piast Pasze (Lewkowiec)

- pszenica 660zł 

- pszenżyto 620zł  (przy przelewie 40 dni do cen +20zł )

Adros Pasze

- pszenica 660zł 

- pszenżyto 600zł (powyżej 100t cena +10zł ).

I właśnie o to mi tylko chodziło i po to to zrobiłem - wystarczy niektórym tylko iskierka aby zaśmiecać forum swymi filozoficznymi wywodami szeroko wychodzącymi za prosty biznes jakim jest nasz fach.  A z tym połykiem to oczywiście " rybka haczyk" ;D . Nie chcę się mnie rozpisywać dalej.

67101759_1331593140350024_2825501139695304704_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grain    1
6 godzin temu, Majster96 napisał:

Od dzisiaj skup pszenicy konsumpcyjnej w kapce Jarosław - 700zł netto

Kolego a za jakie parametry? za 12,5? Czy za 14?

We wtorek dzwoniłem to mówili, że jeszcze do sezonu się przygotowują i nic nie kupują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 

 

 

6 minut temu, scoffer napisał:

Ceny zbóż z ubiegłego tygodnia: Pszenica paszowa - 615-620 zł/tona loco magazyn producenta Pszenica konsumpcyjna - 630-650 zł/tona loco magazyn producenta.

tyle że,  jest to cennikz 2000 r 

Zobaczmy wiec co było kilka lat wczesniej , rok 1996  .   Mimo iż po raz kolejny podniosły ceny skupu (za tonę pszenicy wysokoglutenowej płacą już 630 zł, czyli o 60 zł więcej niż przed tygodniem), 

Zobaczmy wiec ile wynosiło minimalne wynagrodzenie pracowanika w 96 r -  

370,00 zł

01.07.1996                                                                                                                

a ile jest obecnie  

2.250,00 zł

01.01.2019    

 

 

 

Edytowano przez scoffer
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
11 godzin temu, Majster96 napisał:

Od dzisiaj skup pszenicy konsumpcyjnej w kapce Jarosław - 700zł netto

Najlepsza cena w Polsce !

Tarnogród  też 700 netto za pszenice !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Wczoraj zadzwonił do mnie pan z agroloku, z zapytaniem, czy niechciałbym czegoś od nich kupić. Odpowiedziałem, że niestety nie, bo zwyczajnie nie stać mnie na zakupy u nich. Zapytał więc, czy może zboże jakie chciałbym sprzedać? Zapytałem ile proponuje za pszenicę paszową? To on na to, że jakieś 600. Pytam więc, ile podniesie, jeśli około 400 ton zaoferuję? To on mnie na to, że przy takiej ilości, to mógłbym liczyć na 615, a może i 620 nawet. Roześmiałem się w głos i stwierdziłem równie głośno, że wybaczy pan, ale nie stać mnie i na zakupy u was, ale i na sprzedaż do was również.

  • Like 5

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Jeszcze parę dni temu proponowali 590 z agroloku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Co do roundoup to wygrany jeden proces. Zaloże się że te staruszki etykiety to nie czutali. Fakt jest taki że wyrok jest i toałe światełko w tunelu. Yeraz niech ktoś mi powie ile osób wygrało sprawe  z pge za odszkodowanie za słupy ? Niby ktoś tam wygrał ale jaki to odsetek? Z tym będzie tak samo....

Co do cen pszenicy to u nas bez zmian 620 netto konsumpcja rzepak podwyżka 50 pln na 1500 netto. Wróciłem do domu po odwiezieniu ostatniego transportu rzepaku i doataje smsa ze skupu od teraz nowa cena 50 pln w góre. Wkur....łem się a dzisiaj fakture woziłem myślałem że cośbpowiem ale przemilczałem. Masa narodu była ze zbożem same john deere i stali podziwiali czyj większy taki to apel żeby trYmać zboże a tu jak zwykle. No ale może nie mają wyjścia opłaty dzierżawy opłacić raty za ciągnik.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No za rok to trzeba będzie w maju kosić żeby opłaty zapłacić. Bo coraz gorzej się żyje 

U mnie wszystko zapełnione nawet pełne przyczepy pszenicy czekają na lepszą cenę. Trochę się sprzedało ludziom co mają trzodę. 

Ale i tak plony mniejsze jak w normalnym roku. A ludzie co chwila wozili na sprzedasz. Od razu z pola 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
50 minut temu, BENNY82 napisał:

Zaloże się że te staruszki etykiety to nie czutali

Ale na etykiecie pisze zapewne żeby trzymać gołe ciało z dala, nie wdychać, po zabiegu wyparzyć się a ubrania spalić - czyli jest rakotwórczy/silnie toksyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Ceny nawozów (obecnie 1160zł brutto za saletre) od sierpnia mają iść w górę , a mi w skupie za pszenicę mówią 590 netto ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster96    38
23 godziny temu, grain napisał:

Kolego a za jakie parametry? za 12,5? Czy za 14?

We wtorek dzwoniłem to mówili, że jeszcze do sezonu się przygotowują i nic nie kupują

700 netto to jest cena maksymalna, ale podejrzwam, że jeśli wszystkie parametry będą w porządku a białko będzie poniżej 14 to i tak zapłacą, kapka teraz bardzo potrzebuje pszenicy

 

najlepiej to zadzwonić i zapytać

Edytowano przez Majster96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja sprzedalem do ampol merol po 680 netto i nie narzekam. Pszenica dala rowne 7 ton z hektara takze plon dobry i cena nie najgorsza. A czytac wasze narzekania to tak jakbym sluchal tescia ze nic sie nie oplaca a co roku rzepak sieje i chyba nigdy mu sie nie zwrocil

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Czy Wam w tym roku pszenica młóci się z plewą? Omłaca wierzchołki i nie wyłuskuje ziarna, wszystko paskudnie wygląda. Odmiana Ozon. Trzy lata temu miałem podobnie na Sailor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@Agrest

Nie wiem czy to ma do rzeczy ale kosiłem dzisiaj odmianę jarą MANDARYNA I ładnie się wymłacała a kombajn NH Clayson 1540 .

Jakim u ciebie było koszone? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Żyto 550 

Pszenżyto 590 

Pszenica 650 

Ceny brutto paszowa 

Chyba poleży do stycznia. Mam nadzieję, że ceny na kukurydzę będą bardziej adekwatne. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
8 minut temu, PRIMO napisał:

@Agrest

Nie wiem czy to ma do rzeczy ale kosiłem dzisiaj odmianę jarą MANDARYNA I ładnie się wymłacała a kombajn NH Clayson 1540 .

Jakim u ciebie było koszone? 

Ten sam kombajn( bizon) zjechał od szwagra z jarej Harendy do mojego ozimego Ozona. U niego czysta, u mnie oplewiona. Ziarno ładne, grube bo to najlepszy kawałek na 2 i 3a. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
28 minut temu, Agrest napisał:

Czy Wam w tym roku pszenica młóci się z plewą? Omłaca wierzchołki i nie wyłuskuje ziarna, wszystko paskudnie wygląda. Odmiana Ozon. Trzy lata temu miałem podobnie na Sailor.

U mnie podobnie w Euclide i Guido. Obrywa i niedomłaca, a ziarno w tych niedomłotach siedzi tak mocno, że palcami trudno je wyłuskać. Ciekaw jestem czy w Ostrodze podobnie będzie, bo jeszcze ona została do skoszenia.

  • Thanks 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55
29 minut temu, Agrest napisał:

Czy Wam w tym roku pszenica młóci się z plewą? Omłaca wierzchołki i nie wyłuskuje ziarna, wszystko paskudnie wygląda. Odmiana Ozon. Trzy lata temu miałem podobnie na Sailor.

U mnie na początku żniw też ziarno z plewą było a wczoraj już czyste, przymknij dolne sito.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Ja korzystam z usług. Kombajn zjechał z pola bo takiego towaru nie sprzedam, a do tego za dużo z tyłu zostawiał. Nie wiem czy z wiatrem wylatywało czy sita nie dawały rady przerobić po mimo ślimaczej jazdy.

Słomy i plew od groma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj