Polecane posty

Gość   
Gość

nawet nie potrzeba wozić z hiszpani wystarczy że usłyszycie że  kombajn w polu gdzieś w europie młóci i  dostaniecie takiej sraki że nawet w skupie o cene nie zapytacie a zboże zawieziecie , pod warunkiem że w skupie będzie gdzie wysypać , bo póki co nie wszędzie przyjmują no chyba że jozzek kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Staszek kto likwiduje? Kilkuhektarowcy jak ty, kto ma skalę to dostawia nowe chlewnie przynajmniej u nas. Znajomy ostatnio pobudował kolejną chlewnię dla macior prawie 150DJP a inny zrezygnował bo miał jedną i nie chciała się zaprosić także statystycznie liczba chlewni pozostała bez zmian xD

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
1 godzinę temu, ordynator napisał:

nawet nie potrzeba wozić z hiszpani wystarczy że usłyszycie że  kombajn w polu gdzieś w europie młóci i  dostaniecie takiej sraki że nawet w skupie o cene nie zapytacie a zboże zawieziecie , pod warunkiem że w skupie będzie gdzie wysypać , bo póki co nie wszędzie przyjmują no chyba że jozzek kupi

Czy dobrze kojarzę że jesteś z okolic Tomaszowa Lub. bo ukrywasz swoją tożsamość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2277

Stasiek mówi że będzie tanio a ja mówię z3 będzie drogo 

Tak czy inaczej to wszystko to sianie propagandy za 6 tygodni będziemy już wiedzieć dużo więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie 100% się zgadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Puki co spadek o 30 zł w porównaniu z zeszłym tygodniem coś mi się zdaje że ludzie zostaną z towarem na żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9279

Ciekawe jaki towar, dziś sprzedałem resztę z magazynu, w skupie może 10% magazynów zasypane, reszta pusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ile sprzedałeś i ile ton? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pełno na olx ogłoszeń 100 - 200 ton

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9279

zostało mi 8 ton paszowej , poszło po 740 brutto, w skupie byłem dziś 2 klientem o 14 godzinie - widziałem zapiski

tak, są ogłoszenia, głównie skupy , które mają nadwyżki szukają tych, co się nie obkupili

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Czyli widać że sytuacja zależy od rejonu kraju bo w Wlkp trzeba czekać 3 tygodnie ze zbożem na sprzedaż w paszarniach, i z jednej strony są przesłanki za tym że zboża będzie dużo i będzie tanie bo póki co zboża wyglądają bardzo dobrze u mnie jęczmień ozimy jest tfu odpukać rewelacyjny, i nie wiadomo ile jeszcze wody spadnie w czerwcu ale nawet gdyby już  nie padało do żniw wcale, to i tak zboża będą lepsze niż w ubiegłym roku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3547

Pszenica do młócenia bedzie na początku sierpnia ,może ostatnie dni lipca ,chyba że nie bedzie padało to w połowie lipca ,ale  wtedy poślad

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenica może i tak ale jęczmień końcem czerwca a piękny jak mało kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7667

Jęczmień zimowy 7 lipca będzie koszony i już okażą się ceny skupowe co zaproponują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elewarr cena konsumpcji z 780 netto do 680 netto wciągu 1 tygodnia

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Pszenica może i tak ale jęczmień końcem czerwca a piękny jak mało kiedy

1 morge masz to i grzebieniem czeszesz ,wypieszczony taki to i lepiej jak hybryda sypnie co? To kiedy srasiek interwencyjny skup pośladu od dopłatowców u ciebie rusza? Podeśle dwukółke ze zmiotkami i mysią kupą do ciebie na wage. Ceny bedą niskie to każdy grosz się liczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7667
6 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

elewarr cena konsumpcji z 780 netto do 680 netto wciągu 1 tygodnia

 

Skoro tak się dzieje jak napisałeś to skupy takie pośrednie w żniwa 580 neto jak h*j zaproponują jak co roku .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25840

Nie wiem co jest grane ale zapowiada się katastrofa na rynkach zbóż i owoców. Warzywa i ziemniak też pewnie zdołują. Ciekawe czy i do hodowli i mleka się nie dobiorą.

Większość terenu kraju dostała mrozem a i tak żadnego zainteresowania agrestem czy porzeczką czerwoną. Truskawka  przed sezonem miała bić rekordy cenowe, okazuje się że wyjdą z około 3zł za kg odszypułkowanej.

Zboża na razie dobrze rokują, ale u mnie brak opadów,  i nie zapowiada się że będą w trakcie nalewania ziarna. Więc mogą być plony ale słomy. Ale obserwując co się dzieje to złudzeń nie mam co do opłacalności.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na razie promocja na stare zboże 700 brutto pszenica myślę że w żniwa kupców nie będzie z dobrą ceną ludzie to wyczuli i pozbywają się zapasów wiedząc ze przeceny są nie uniknione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016

Za to nawozy zamiast stanieć po sezonie to cenę mają taką jak w szczycie zapotrzebowania.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po prostu zbiory były wyższe niż zakładano

Nie bój nic niskie ceny zboża pociągną w dół ceny nawozów ale jeszcze nie teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7667
3 minuty temu, gomez181 napisał:

ceny lecą w dół, ciekawe skąd się nagle tyle tego zboża wzięło...

Da się za obserwować jedno jak by naprawdę pszenicy były braki jak tu nie jedni piszą to cena by pięła się do góry - a co się dzieje spada to czyli jest dużo .

Jak niema cebuli i pietruszki to ceny są jakoś nie spadali .

Niema co się łudzić cena na początku będzie marna bo wykorzystają to skupy a w dalszej perspektywie sam rynek się ukształtuje ile będzie tego ziarna , tak jest co roku .

Na jesieni wybory za h*ja nie dopuszczą do wzrostów pszenicy bo zaraz druga strona wykorzysta jako drożyzna jak z pietruszka jest 27 zł kilo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj