Polecane posty

Gość   
Gość
50 minut temu, Damianek20 napisał:

Żeby miała leżeć odłogiem to nie sprzedam, prosta zasada ojcowizny się nie sprzedaje. Jak sobie sam kupię to i zrobię co z tym zechce.

Ee takie tam gadanie jak nic z tego nie masz to nie ma sensu trzymać

6 godzin temu, Wicherek napisał:

Zaczyna się susza !    tak może być do żniw  !    SPOKOJNIE !

https://drive.google.com/file/d/1E1TJQMSx9l5JDecGlcaKoph20b8ZrvtE/view

Wody starczy do żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Ee takie tam gadanie jak nic z tego nie masz to nie ma sensu trzymać

Ciekawe czy sam zlikwidowałeś świnie jak latami dokładałeś... U nas najgorsze pijaki nie sprzedali swoich 2-5 hektarów tylko obrabiają, żeby nie oni to gdzie byś zboże kupił po 600 jak suszy gościa pod sklepem a ty mu pomachasz przed nosem smacznym winkiem albo wziął chwilówkę na prezent komunijny dla chrześniaka? Normalny rolnik to Ci powie cenę jak należy i na przelew poczeka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

A dopłaty 1000 do hektara nawet jak ziemia odpoczywa/ugoruje/ i po co sprzedawać no i jak zobaczą ze leży ugorem to chetnych na dzierżawę i jeden przebija drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, Damianek20 napisał:

Żeby miała leżeć odłogiem to nie sprzedam, prosta zasada ojcowizny się nie sprzedaje. Jak sobie sam kupię to i zrobię co z tym zechce.

Co to za brednie ? To jak chcesz gospodarstwo powiększyć jak każdy by podchodził do tematu tak samo ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258

Ceny pszenicy to jedna sprawa ale drugą to właśnie czynsze za dzierżawy albo ceny ziemi, u nas póki co nie ma czynszów ale słyszałem że bambry kupują ziemię po cenie wyższej niż sprzedający chciał, tzn facet chciał 27 za hektar a dostał propozycję 29 czy 30 tyś od kupującego no i niezły ubaw miał sprzedający z tego wyrywnego kupca co i tak bierze wszystko w kredo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Wicherek ma racje ,teraz upały ,nie popada przez czerwiec i bedzie gorzej jak rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Wicherek ma racje ,teraz upały ,nie popada przez czerwiec i bedzie gorzej jak rok temu

Jak może być gorzej zeszłym roku sucho zaczęło się od maja do końca czerwca , a teraz mamy wody dostatek w ziemi a jest 2 czerwiec pszenice wykłoszone jak to można tak porównać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
2 godziny temu, miwigos napisał:

Wicherek ma racje ,teraz upały ,nie popada przez czerwiec i bedzie gorzej jak rok temu

Gdzie w zeszłym sezonie 2 czerwca w ok Torunia były kałuże,a dziś były zboże jak na razie wygląda dobrze i to po wschodniej stronie Wisły a nie wierzę że tam są jakieś super ziemie, jak na obecną chwilę nie wygląda na to aby znowu zebrać 1-1,5 tony jeczmienia z ha, w zeszłym roku nie padało praktycznie od końca kwietnia,także raczej taka sytuacja na taką skalę chyba się nie powtórzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
47 minut temu, galan99 napisał:

Jak może być gorzej zeszłym roku sucho zaczęło się od maja do końca czerwca , a teraz mamy wody dostatek w ziemi a jest 2 czerwiec pszenice wykłoszone jak to można tak porównać .

Wy może i tak

u mnie tydzień takiej pogody jak dziś i zacznie się lekki problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
22 godziny temu, Damianek20 napisał:

Dziś zawiozłem zboże do Grabowca, kolejek brak, kąpią resztki, zboże nie wytrzymuje płaci jak za pasze po 730 brutto ale na górę każe sypać (dla tych co wiedzą o czym mowie) w magazynie pustki z binow na samochody ładują. Czyli wniosek jest prosty, ssanie mają na zboże, ale nas dymają. Może cała wieś jak by wyszła na ulicę to by coś się zmieniło. Pielęgniarki dostały, nauczyciele dostali bo bardzo ciężko wszyscy pracują. Do szpitala państwowego pójść to z morda zaraz bo mają za nic, nauczyciele, parę godzin stuknie i lament bo mają 5tys na rękę u mnie nawet gmina nie ma kasy na nic bo ich trzeba utrzymać a uczą tak że trzeba dzieci na korki wysyłać. 

Człowiek po to pracuje żeby coś mieć w życiu a w tym kraju jeden drugiego aby mógł tylko okraść.

Czemu nie sprzedawales  w styczniu jak dawał po 860 ? Tylko teraz płaczesz. Magazyny ma puste bo mają tam jakiś remont robić więc sypią tylko na górę .

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2037
25 minut temu, robercikj100 napisał:

Czemu nie sprzedawales  w styczniu jak dawał po 860 ? Tylko teraz płaczesz. Magazyny ma puste bo mają tam jakiś remont robić więc sypią tylko na górę .

Może dlatego że człowiek jest dymany co roku i chciał się odbić ! Część sprzedawałem ale jak była cena 860 to płacił 840 jak kolejka była do szosy to 3 tylko poszło a innym zawsze brakowało to samo. Później po 800 i jazda w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
31 minut temu, Damianek20 napisał:

Może dlatego że człowiek jest dymany co roku i chciał się odbić ! Część sprzedawałem ale jak była cena 860 to płacił 840 jak kolejka była do szosy to 3 tylko poszło a innym zawsze brakowało to samo. Później po 800 i jazda w dół.

Jak ci brakowało to do kogo masz pretensje ? Do skupu ? Nie podoba co się to zamów tira i wywiez gdzie indziej . Nikt ci tam nie każe wozić .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

Brakowało lub nie ale teraz to będzie się działo w rolnictwie po wyborach na jesieni .

Pszenica to będzie się cenowo bujać jak ..............

https://natemat.pl/274743,waldemar-pawlak-krytykuje-wladyslawa-kosiniaka-kamysza-jest-nagranie?_ga=2.127078409.547521732.1559391730-205496322.1550927231&fbclid=IwAR3Y_HBMkFwmbUZgGETbeGdnHpsxYnrPQLOh-fMrfJ3oRPtZZE9gW0fB5Jk

Ludzie rozczarowani Unią w filmiku .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2037
54 minuty temu, robercikj100 napisał:

Jak ci brakowało to do kogo masz pretensje ? Do skupu ? Nie podoba co się to zamów tira i wywiez gdzie indziej . Nikt ci tam nie każe wozić . 

Tak, tam ostatnio to wszystkim brak jest, na kwitach z maszyny to wszyscy mieli praktycznie takie samego parametry różnica była 1 oczko więc nie wmawiaj mi że pola oddalone od siebie o 20km prowadzone przez różne osoby inne odmiany a parametry jak by niemal z jednego pola.

Ale widzę że jesteś bardzo obrońca uczciwych skupów więc bez sensu kłócić się. W poprzednich latach było w miarę na tym skupie z prubami ale teraz to jest cyrk. I tu masz rację gdybym przewidział jak będzie to bym wywiózł tirem gdzie indziej, ale pokaż mi kto się nie pomylił i przewidział wszystko? Ale uczy się człowiek na błędach.

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
3 godziny temu, soltys48 napisał:

Wy może i tak

u mnie tydzień takiej pogody jak dziś i zacznie się lekki problem

W piątek nic u Ciebie nie spadło? u nas dało ok 10l a przechodziło między Sypniewem[kuj-pom] a Złotowem, cena suchej kuku poniżej 720 brutto i dalej spada ciekawe skoro średni plon ponoć wynosił ok 10t

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Ostatnio rozmawiałem z przedstawicielka z cargilla, mówiła że całe ziarno które wjeżdża ostatnimi czasy do nich na wytwórnie to pośrednicy i firmy które mają do zrealizowania kontrakty. Kierowcy z pasza się wyrobić nie mogą tyle tego idzie. Warchlaka nastawiane mają masę, a u mniejszych hodowców zboża brakuje i posilkuja się gotową pasza. A co do deszczu u mnie ostatni raz padało we wtorek i to tylko 4 litry. Teraz tydzień upałów i zboże będzie siadać... Do żniw jeszcze daleko... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
8 godzin temu, ws71 napisał:

W piątek nic u Ciebie nie spadło? u nas dało ok 10l a przechodziło między Sypniewem[kuj-pom] a Złotowem, cena suchej kuku poniżej 720 brutto i dalej spada ciekawe skoro średni plon ponoć wynosił ok 10t

2l dało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Dawid727 napisał:

Ostatnio rozmawiałem z przedstawicielka z cargilla, mówiła że całe ziarno które wjeżdża ostatnimi czasy do nich na wytwórnie to pośrednicy i firmy które mają do zrealizowania kontrakty. Kierowcy z pasza się wyrobić nie mogą tyle tego idzie. Warchlaka nastawiane mają masę, a u mniejszych hodowców zboża brakuje i posilkuja się gotową pasza. A co do deszczu u mnie ostatni raz padało we wtorek i to tylko 4 litry. Teraz tydzień upałów i zboże będzie siadać... Do żniw jeszcze daleko... 

No z miesiąc do żniw więc tyle co nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
2 godziny temu, Wicherek napisał:

Stasiu pitolisz ! ja stawiam dwa miesiące

Ile Ty masz lat chłopie? Nie wiesz że snopowiązałką tnie się dużo wcześniej ? ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może u niektórych za stodołą za miesiąc żniw jeszcze nie będzie , ale świeże zboże w europie będzie nawet wcześniej

tak że gimbisy nie wojować tylko słuchać staszka !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Toż staszek twierdzi że nie opłaca się zboża wozić nawet 50km bo to koszty niewyobrażalne a ty bredzisz że z Hiszpanii warto? A tam co po 200zł tona? Nie odrobiłeś lekcji, staszek cie skarci, będziesz spał w szopie dziś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto podpisał kontrakt ten wygrał ceny będą znacznie poniżej

10 godzin temu, Dawid727 napisał:

Ostatnio rozmawiałem z przedstawicielka z cargilla, mówiła że całe ziarno które wjeżdża ostatnimi czasy do nich na wytwórnie to pośrednicy i firmy które mają do zrealizowania kontrakty. Kierowcy z pasza się wyrobić nie mogą tyle tego idzie. Warchlaka nastawiane mają masę, a u mniejszych hodowców zboża brakuje i posilkuja się gotową pasza. A co do deszczu u mnie ostatni raz padało we wtorek i to tylko 4 litry. Teraz tydzień upałów i zboże będzie siadać... Do żniw jeszcze daleko... 

Ciekawe skąd tego warchlaka mają ludzie likwidują cały czas jest łatwiej o pracę dobrą wolą obrobić pole w niedzilę i krzyczeć ze zboże po 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj