Polecane posty

danielursus3p    5231

Byłem na tych dniach kukurydzy to jak dla mnie dla laika to wybór odmiany ma wielkie znaczenie. Codigip czy jakoś tak miał bardzo ładne kolby. Z dekalbu to takie średnie te kolby były i po jednej na łodydze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

W QQ tak prowadzimy uprawę aby właśnie było po 1 średniej kolbie na badylu  a te poletka na dniach kukurydzy to ma się ni jak do uprawy polowej  przedstawiciele firm nasiennych niekiedy cuda odstawiają aby zrobić wrażenie  od ręcznego usuwania chwastów po dodatkowe nawożenie dosiewanie pojedynczych braków po podlewanie tak ze z dystansem do tego podchodzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podlewanie beczką u nas to norma.

@danielursus3p gdzie były te poletka, w Goździe? Ja wesele i chrzciny dzisiaj to nie myślałem aby jechać bo % miałem pod dostatkiem :D

bo taka prawda te poletka się robi dla spędu z % ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Ja to na trzeźwo :D tak w Goździe, dlatego powiedziałem, że dla laika. Raz siałem kukurydze to z hektara może z 20 arów zostało bo resztę dziki wpierdoliły. Nawet kombajna nie odpaliłem tylko ręcznie kolby oberwalem :D

ten cały timac Agro czy jakoś tak się reklamował na niektórych  odmianach to w cale te kukurydze ładniejsze nie były (laik) w zbozach dawno odpuściłem te dokramianie, co najwyżej siarczan i mocznik ale nic więcej, szkoda kasy dla plonu lepszego o bagatela 100 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U Daniela jest opryskane timacem pół a pół nie. Mamy kosić i sprawdzać czy coś to dało.

Ja osobiście wątpię aby coś to zmieniło, ale handlowiec chciał sprzedać za parę stówek, mówię że nawet nie ma szans na zakupu bo nie to nie interesuje, a jak chce to co najwyżej niech łatwi na testy. Patrz o dziwo załatwił. Więc chcę teraz rzetelnie podejść do tematu skoro przedstawiciel się tak zaangażował.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
20 godzin temu, damianzbr napisał:

U Daniela jest opryskane timacem pół a pół nie. Mamy kosić i sprawdzać czy coś to dało.

Ja osobiście wątpię aby coś to zmieniło, ale handlowiec chciał sprzedać za parę stówek, mówię że nawet nie ma szans na zakupu bo nie to nie interesuje, a jak chce to co najwyżej niech łatwi na testy. Patrz o dziwo załatwił. Więc chcę teraz rzetelnie podejść do tematu skoro przedstawiciel się tak zaangażował.

timac pomaga i to bardzo .....................................ale drenować portfel

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

"Agrest". Stały odbiorca. Płatność 14 dni, ale zazwyczaj jest wcześniej. Zastanawiam się tylko czy sprzedawać wszystko i zrobić więcej miejsca na kukurydzę, czy zostawić część pszenicy, a część kukurydzy sprzedać na mokro

Edytowano przez sw_kamil
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3474

A co tam na giełdach się dzieje że kukurydza u Indian ponad 4 % w górę , jakieś przymrozki czy bańka pęka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Zdzinio

Właśnie coś takiego 590 netto oferują. Ale patrzę teraz na matifa i cenę EURO to kukurydza już 720 zł się ceni.

Więc zadaje mi się że to dobra zagrywka paszarni aby obkupić się tanią mokrą kukurydzą. Bo gdy krzykną cenę za suchą 650 to nikt im mokrej nie odda po 380zł. Deszczowa pogoda działa na naszą korzyść. Niech ciągle pada raz tu raz tam aby jak najdłużej ciąć kukurydzę to paszarnie ciśnienia nie wytrzymają i się podniosą z ceną.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Nie tak szybko każdy dzień deszczowy po czarnej plamce to 0,5% niższy plon infekcja fuzariozy ubicie ziemi i brak możliwości wykonania uprawy na przyzwoitym poziomie .A skupujący wiedzą że mokrą trzeba sprzedać i poco mają przepłacać na razie cwaniaczki mają tendencję dołowania ceny  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No faktycznie zapomniałem o tym. Gdzieś kiedyś czytałem ale nie brałem tego do serca ale teraz mi się przypomniało jak nieraz duże pole kosiłem na 4 - 5 razy w przeciągu 1 miesiąca i faktycznie za każdym wjazdem plon był mniejszy a wiem bo mam wagę w kombajnie.

 

Co konkretnie powoduje ubytek plonu i w jaki sposób się to odbywa?

 

Dużo już skosiłeś? Jak się suszy w tym roku dobrze oddaje wodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Nie mam na myśli ubytku wilgotności ale co dzień kilka roślin się łamie kilka kolb spada na ziemię dziki dojrzałe kolby spadają po dotknięciu przystawki dzisiejszy wiatr to nawet 5 % .Oddawanie wody to właściwość odmianowa  a tak na prawdę typ ziarna  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

4,3782zł

    jednolita płatność obszarowa – 471,64 zł/ha;  (459,19 zł/ha; 461,55 zł/ha),

·         płatność za zazielenienie –  316,54 zł/ha; (308,18 zł/ha; 309,77 zł/ha),

·         płatność dla młodych rolników – 165,10 zł/ha;  (175,62 zł/ha; 214,82 zł/ha),

·         płatność dodatkowa (redystrybucyjna) – 184,98 zł/ha; (178,01 zł/ha; 177,02 zł/ha),

·         płatność do bydła – 302,77 zł/szt.; (293,04 zł/szt.; 291,03 zł/szt.),

·         płatność do krów – 387,29 zł/szt.; (373,70 zł/szt.; 371,46 zł/szt.),

·         płatność do owiec – 104,08 zł/szt.; (101,39 zł/szt.; 101,85 zł/szt.),

·         płatność do kóz – 51,95 zł/szt.; (54,78 zł/ szt.; 60,08 zł/szt.),

·         płatności do powierzchni upraw roślin wysokobiałkowych

– płatność do strączkowych na ziarno (<=75 ha) – 765,80 zł/ha; (721,04 zł/ha; 606,52 zł/ha),

- płatność do strączkowych na ziarno (>75 ha) –  382,90 zł/ha; (360,52 zł/ha; 303,26 zł/ha),

- płatność do pastewnych – 463,71 zł/ha; (438,71 zł/ha; 386,46 zł/ha),

* płatność do powierzchni uprawy chmielu – 2 054,33 zł/ha; (2129,87 zł/ha; 2 198,06 zł/ha),

* płatność do powierzchni uprawy ziemniaków skrobiowych – 1 110,09 zł/ha; (1065,89zł/ha; 1 163,02 zł/ha),

* płatności do powierzchni uprawy buraków cukrowych – 1 524,18 zł/ha; (1495,63 zł/ha; 1 563,46 zł/ha),

* płatności do powierzchni uprawy pomidorów – 2 250,81 zł/ha; (3320,78zł/ha; 1654,3 zł/ha),

* płatność do truskawek – 1 136,95 zł/ha; (1054,35 zł/ha; 1 118,75 zł/ha),

* płatności do powierzchni uprawy lnu – 569,14 zł/ha; (486,12 zł/ha; 374,86 zł/ha),

* płatności do powierzchni uprawy konopi włóknistych – 135,44 zł/ha; (235,26 zł/ha; 303,06 zł/ha),

* płatność do tytoniu

– tytoń - grupa Virginia –  3,28 zł/ha; (3,50 zł/kg; 3,82 zł/kg),

- tytoń - grupa pozostałe – 2,31 zł/ha; (2,46 zł/kg; 2,68 zł/kg).

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, damianzbr napisał:

@Zdzinio

Właśnie coś takiego 590 netto oferują. Ale patrzę teraz na matifa i cenę EURO to kukurydza już 720 zł się ceni.

Więc zadaje mi się że to dobra zagrywka paszarni aby obkupić się tanią mokrą kukurydzą. Bo gdy krzykną cenę za suchą 650 to nikt im mokrej nie odda po 380zł. Deszczowa pogoda działa na naszą korzyść. Niech ciągle pada raz tu raz tam aby jak najdłużej ciąć kukurydzę to paszarnie ciśnienia nie wytrzymają i się podniosą z ceną.

Już to widzę jak są zasypani ubiegłoroczną a każdy stara się wykosić jak najszybciej w obawie przed obniżkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 godzin temu, RU68 napisał:

Nie mam na myśli ubytku wilgotności ale co dzień kilka roślin się łamie kilka kolb spada na ziemię dziki dojrzałe kolby spadają po dotknięciu przystawki dzisiejszy wiatr to nawet 5 % .Oddawanie wody to właściwość odmianowa  a tak na prawdę typ ziarna  

Ale ja też nie miałem na myśli wilgotności. Waga w kombajnie pokazuje plon na mokro i przelicza też na sucho. Więc pisząc że na polu robiło się mniej kg za każdym późniejszym wjazdem pisałem o plonie suchym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
Dnia 30.09.2019 o 18:58, krzysiek24m napisał:

dwa statki wjechały do portu po zboże

może to trochę coś zmieni

ile wchodzi na statek? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Nie wiem jak duże statki obsługują polskie porty ale 50 000 ton to takie minimum jeśli ma to płynąć gdzieś w świat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

To taka ilość wypłynie z Polski jak X z 1000 ton pszenicy wywiózł 100 metry , nie wiele by ubyło a co w skali kraju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj