donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

Jarku ja Ci daje kalkulacje z ODR, kalkulacje ludzi a Ty czym mi udowodnisz ze ci się opłaca????

Prosiłem Cię o wklejenie twojej kalkulacji  dlaczego nie przedstawisz???? zrób swoją kalkulacje jak ten gość na filmie wtedy pogadamy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jarku jak to sołtys mówi nie pier**l tylko daj kalkulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
1 minutę temu, kanalia36 napisał:

Jarku jak to sołtys mówi nie pier**l tylko daj kalkulacje

sołtys tez nawiedzony bo bydło trzyma hahaha...

A co Ci bede robił kalkulacje jak Ty masz w swojej główce tak ustawione ze sie nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, JarekBazydlo napisał:

sołtys tez nawiedzony bo bydło trzyma hahaha...

Jarku daj kalkulacje a nie sołtysem się zasłaniasz sołtys to w 80% handlarz nie rolnik   on hoduje tylko coś zapyziałego i zdechlatego które wycygani za Bóg zapłać od jakiegoś małorolnego albo pijaczyny  i musi podpaś aby dostać porządną cenę. 

Sołtysa traktuje na równi z Kentarem i AdamemRo a Ciebie pytam jako hodowcy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

A ja jako hodowca dokładam i najlepsze jest to że stac mnie jeszcze na życie mysle ze na dosc dobrym poziomie:) Sołtys Ty handlarzyku widzisz wydało sie ;P 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

Cielak tak ale powyżej 250 kg nic mu nie bedzie. Kiedyś pare sztuk pasłem tucznikową bysiory jak ta lala  tyle ze co to za interes jak 1 kg przyrostu tucznika to ok 2,5-2,6 kg paszy a u bysiora pod 5 podbija wiec ekonomi żadnej. Do bysiorów treściwa musi być jak najtańsza choć nienormalni na tym forum jadą SanoBullami z Sano to już taniej wyjdzie tucznikowa, hehehe

ja sypie sanbulla i śrutę rzepakową ;) ale co to tam idzie .... worek tego i worek tego na tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4413
2 godziny temu, damian007 napisał:

Co się stanelo??

Tak w skrócie to  gorączka i brak apetytu.Ale najgorsze to ze zaczęło wywalac guzy w okolicy głowy. Jak jeden znikł to z drugiej  strony pojawił się drugi.Największy mial z 15 cm średnicy.A wiadomo dla takiego cielaka jeszcze  przy żyłach  taki guz odcina  dopływ  tlenu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jedyny plus że to byczki od własnych krów. Jak krowa jest leczona antybiotykiem to mleko idzie do byczków. Nic się nie marnuję. 

Kopiec liści buraków zrobiony. Musze z jakimś fachowcem pogadać. Mam dużo zboża i mogę dawkę ułożyć . Może jeszcze wysłodki będą dawane 

a po drugie zboże jest tanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, kanalia36 napisał:

Jarku daj kalkulacje a nie sołtysem się zasłaniasz sołtys to w 80% handlarz nie rolnik   on hoduje tylko coś zapyziałego i zdechlatego które wycygani za Bóg zapłać od jakiegoś małorolnego albo pijaczyny  i musi podpaś aby dostać porządną cenę. 

Sołtysa traktuje na równi z Kentarem i AdamemRo a Ciebie pytam jako hodowcy 

 

Ale ty jesteś pierdolnięty i to mocno. Klepiesz takie głupoty od kilku miesięcy, że ludzie mają cię za idiotę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
8 minut temu, Thomas2135 napisał:

Ale ty jesteś pierdolnięty i to mocno. Klepiesz takie głupoty od kilku miesięcy, że ludzie mają cię za idiotę. 

Dobry towar musi brać haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, Thomas2135 napisał:

Ale ty jesteś pierdolnięty i to mocno. Klepiesz takie głupoty od kilku miesięcy, że ludzie mają cię za idiotę. 

Mam gdzieś kto za co mnie ma a pisze prawdę. A agresja wynika  ze  jakoś nie macie kontrargumentów aby podwazyć  to co pisze. Jarek nie potrafi krótkiej kalkulacji przedstawić tylko  zbija temat, wyśmiewa ogólnie zamęt wprowadza

Może sołtysa przejaskrawiłem ale on żyje z handlu to jego główne żródło utrzymania hodowla to u niego poboczna działalność jak sam pisze hobistyczna bo bydło lubi i nawet za 2 złote będzie hodował, w dodatku miesza się ze sztukami biednymi które kupi po okazyjnej cenie.

A tak swoją drogą każdy tu pisze ze mus się opłaci , ale kawa na ławe niech przedstawi kalkulacje swoich pasz zaden tego nie zrobił zaden. 

A te ze ktoś pisze ze ma zyski to zasługa dopłat bezpośrednich i swoich pasz na przestrzeni 2 lat. Jakby takiemu jarkowi zabrać dopłaty i 100%  by musiał kupić na wolnym rynku to by się nie chwalił inwestycjami a czapka na żebry na dworcu centralnym

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Skup bydla "RAGE"  Kobylin/Krotoszyn ktos sprzedawal do nich ? Jakies opinie ? Platnosc/waga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
2 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Kurde skad tyle ludzi bierze kase na te dokładanie :)

A co maja zrobić w tech chwili Wypuścić do lasu Napełnili obory jak cena była i teraz co ,musza trzymać zaciskając zęby i robić dobra minę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718
1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

Jarku daj kalkulacje a nie sołtysem się zasłaniasz sołtys to w 80% handlarz nie rolnik   on hoduje tylko coś zapyziałego i zdechlatego które wycygani za Bóg zapłać od jakiegoś małorolnego albo pijaczyny  i musi podpaś aby dostać porządną cenę. 

Sołtysa traktuje na równi z Kentarem i AdamemRo a Ciebie pytam jako hodowcy 

 

Tyranek przestań pier**lić głupoty 

Zapraszam do mnie to zobaczysz moje zdychy

A to że mnie stawiasz na równi z @AdamRo czy @Kentar to mi schlebia

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
56 minut temu, kanalia36 napisał:

Mam gdzieś kto za co mnie ma a pisze prawdę. A agresja wynika  ze  jakoś nie macie kontrargumentów aby podwazyć  to co pisze. Jarek nie potrafi krótkiej kalkulacji przedstawić tylko  zbija temat, wyśmiewa ogólnie zamęt wprowadza

Może sołtysa przejaskrawiłem ale on żyje z handlu to jego główne żródło utrzymania hodowla to u niego poboczna działalność jak sam pisze hobistyczna bo bydło lubi i nawet za 2 złote będzie hodował, w dodatku miesza się ze sztukami biednymi które kupi po okazyjnej cenie.

A tak swoją drogą każdy tu pisze ze mus się opłaci , ale kawa na ławe niech przedstawi kalkulacje swoich pasz zaden tego nie zrobił zaden. 

A te ze ktoś pisze ze ma zyski to zasługa dopłat bezpośrednich i swoich pasz na przestrzeni 2 lat. Jakby takiemu jarkowi zabrać dopłaty i 100%  by musiał kupić na wolnym rynku to by się nie chwalił inwestycjami a czapka na żebry na dworcu centralnym

Z tego co wiem to ma koło 80szt jak nie lepiej ... Czyli spore te hobby 👌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, soltys48 napisał:

Zapytaj @kanalia36

strona 525-526,naszego forum

Sołtys pisałem przejaskrawiając cię jako demona forum)))) żeby taki Jarek zrozumiał. 

wczoraj rozmawiałem z Yodą facet mi wszystko podał wyliczył jak jest u niego a u Jarka slogany ze on inwestuje 

Wypowieć jest taka jak intelekt odbiorcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kanalia ja tez opasy tylko  a ziemia 75 % to dzierzawy i zlotowki doplat z nich nie mam + czynsz do zaplacenia. I jakos kufa nie marudze ciagle ze sie nie oplaca ze nie warto itp....Ja tam patrze z boku i sie smieje i robie swoje bo zostaje mi na zycie i inwestycje w gospodarstwie a z zadnej zapomogi typu prow MR itp nigdy nie skorzystalem a start mialem taki ze z hodowla 8 lat temu zaczynalem praktycznie od zera.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
4 minuty temu, kanalia36 napisał:

strona 525-526,naszego forum

Sołtys pisałem przejaskrawiając cię jako demona forum)))) żeby taki Jarek zrozumiał. 

wczoraj rozmawiałem z Yodą facet mi wszystko podał wyliczył jak jest u niego a u Jarka slogany ze on inwestuje 

Wypowieć jest taka jak intelekt odbiorcy

I ma rację , skąd by były pieniądze na inwestycje jak by nie było z opasów kasy albo jeszcze trzeba było by dokładać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj