Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ale to nie pocztowy jest 😏

3 minuty temu, Thomas2135 napisał:

Przedwczoraj jeszcze był. Zaczął gdzieś się chować, bo mniej widzę.

283f632d0b45a9f4med.jpg

 

 

 

Opublikowano
2 godziny temu, kanalia36 napisał:

damian wiem ze kupne Cielaki to cuda na kółkach ale takie 100 kg  to masz jakiegoś wirusa  w oborze niestety taka biegunka trwa 7-10 dni i zadne środki nie pomagają, nawet leki  na 85 % ci ten cielak zdechnie. Miałem taki przypadek 9 cielaków jadły to samo a 2 zachorowały  lekarz był 2 razy dziennie  cały czas taka śraka jak lody włoskie  jeden zdechł w 7 dniu drugi w 9 nic nie pomagało  reszta do końca opasu zero chorób.

a swoją drogą chore cielaki a wy każecie mu po 3 litry płynu na raz dawać?????   oczywiście ze będzie miał srakę zoładek nic nie trawi, kosmki jelitowe zapewne już zanikły  im wiecej będzie pił tym szybciej zdechnie

Ku.... ze u ciebie nic nie pomoglo to mie znaczy ze u niego nie pomoze. Chlopak chce jakos ratowac to niech probuje mam nadzieje ze mu sie uda a ty go od razu zalamujesz!!!!

Moze kupowales jakies gowno i temu ci zdychaly!

Lepiej idz pilnuj swoich swinek czy nie masz ASF bo z bydlem niby konczysz.

Opublikowano
1 minutę temu, Thomas2135 napisał:

Dostaje do woli. 

Hehe. Tak przyglądam się ile tego latajacego towarzystwa stołuje się na kiszonce z kukurydzy to szok. Zieloni nie bedą w stanie sprawić że wróble i sikory nie poderwą się do lotu...

Opublikowano
1 godzinę temu, damianos95 napisał:

 

 

Chłopy nie znacie mojej sytuacji ani zyciowej ani zdrowotnej ani finansowej a nie mowiac o tej w domu wiec nie mowcie ze jestem durny itd bo kazdy inaczej odbiera kazda sytuacje zaleznie w jakiej sytuacji sie znajduje

Dzieki za porady bede cos tam działał

A mnie nie pocociesza sytuacja ze komus zdechło iles sztuk itd nie porownujmy sytuacji i finansów kogos kogo stac na 80szt a kogos kto ma pare sztuk

Nie dramatyzuj, każdy niesie swoje ciężary na plecach a do przodu i tak trzeba iść.

Ja na biegunki nie wierzę ani w elektrolity ani w kroplówki, mam przez kilka lat wypróbowane 2 sprawdzone sposoby:

obcych do obory nie wpuszczam

daję im pectolit plus i przy silnej biegunce w dawce prawie 2 razy większej niż zalecane, od ponad roku nie mam padnięcia cielaków z powodu biegunki. Dodaję też preparat przy zmianie mleka i ok 5 dni od zakupu, a większość cielaków które kupuję ma ok tygodnia.

Ja go kupuję na allegro, tylko sprawdź czy to jest to co ma być.

Jeśli zaś nie masz możliwości dostać tego jutro to do spożywczego, kup len, zaparz wrzątkiem i daj mu wypić bądź wlewkę zrób, 3-4 razy na dzień po 1 kg i powinien się nie odwodnić. Najważniejsze by zatrzymać "mokre" w jelitach, a tego elektrolity nie robią i po nich biegunka była coraz większa.

Opublikowano

jak cena przez aferę spadła to pamiętam że kilka osób tutaj składało do UOKiK wniosek że ubojnie specjalnie obniżają cenę wykorzystując sytuację...czy coś w związku z tym  się stało?

  • Like 1
Opublikowano
2 godziny temu, damianos95 napisał:

cielak jak ma od soboty po południu biegunke taka srednia pozniej w niedziele juz przyslowiowo lał dostawał pasze wode i siano jadł potem dostałem jakies proszki od weta i dostawał 2 dni enroxil pozniej inny wet kazał mu dawac pasze siano i wode z siemeniem leki podał loxicom i  3 dawki synergal dzis dawałem mu pasze to niezbyt chetnie jadł a pic pije siemie z woda wieczoem teraz dosypałem mu ten antilaxan

Jeżeli chodzi o leki to enroxil nie jest najlepszym wyborem, jest tani ale może uszkadzać chrząstki. "Jakieś proszki" to doksycyklina? W przypadku biegunek ja polecam potencil, lub advocin 180.

Można ewentualnie podać 3 ml Draxxxin.

Te proszki były podawane w tym samym czasie co enroxil?

Karmisz go preparatem mlekozastępczym, lub mlekiem.

Moim zdaniem powinieneś CJ odstawić już w sobote. 

Kora dębu działa ściągająco przeciwzapalnie. 2-3 łyżki zaparz na 200 ml wody. Podziel to na trzy odpoje.

Węgiel podziała absorbująco. Do 10 tabletek 3 razy na dzień. Robisz papke i do pyska.

Mielone siemię lniane  podziała absorbująco, jest dobrym składnikiem odżywczym. Możesz je zmielić i zaparzyć, lub zagotować całe ziarna. Odradzam poekstrakcyjne.

Na elektrolitach z apteki długo nie pojedziesz. Weterynaryjne będą tańsze i bardziej dopasowane do cielaka niż ludzkie.

Powinieneś go odpajać co najmniej 6 razy dziennie. (Saszetkę ludzkiego i siemie na 1 litr wody)

Owsa CJ nie dawaj. Ja cielakom siana nie daje, tylko słomę owsianą i z przenżyta.  

 

Opublikowano

Hej handlarze paskudne jak się ma teraz stosunek ceny świń do bydła? Pamiętam jak miałem partię byków do sprzedania i do którego nie zadzwoniłem to rozmowa się zaczynała :widzisz pan co się dzieje ze swiniami już po 3 zł są: 

 

Opublikowano
29 minut temu, hobbysta82 napisał:

Jeżeli chodzi o leki to enroxil nie jest najlepszym wyborem, jest tani ale może uszkadzać chrząstki. "Jakieś proszki" to doksycyklina? W przypadku biegunek ja polecam potencil, lub advocin 180.

Można ewentualnie podać 3 ml Draxxxin.

Te proszki były podawane w tym samym czasie co enroxil?

Karmisz go preparatem mlekozastępczym, lub mlekiem.

Moim zdaniem powinieneś CJ odstawić już w sobote. 

Kora dębu działa ściągająco przeciwzapalnie. 2-3 łyżki zaparz na 200 ml wody. Podziel to na trzy odpoje.

Węgiel podziała absorbująco. Do 10 tabletek 3 razy na dzień. Robisz papke i do pyska.

Mielone siemię lniane  podziała absorbująco, jest dobrym składnikiem odżywczym. Możesz je zmielić i zaparzyć, lub zagotować całe ziarna. Odradzam poekstrakcyjne.

Na elektrolitach z apteki długo nie pojedziesz. Weterynaryjne będą tańsze i bardziej dopasowane do cielaka niż ludzkie.

Powinieneś go odpajać co najmniej 6 razy dziennie. (Saszetkę ludzkiego i siemie na 1 litr wody)

Owsa CJ nie dawaj. Ja cielakom siana nie daje, tylko słomę owsianą i z przenżyta.  

 

Wiem o enroxilu juz to słyszałem wiem ze pisało na nichdodatki paszowe w czasie biegunek i poprawiajace trawienie to były saszetki pomaranczowe i 1 zielona tak w tym samym czasie proszki i enroxil a pozniej same proszki i jeszcze kazał dawac tramizeran

dostawał mleko zastepcze ale teraz juz praktycznie mleka nie dosypywałem tylko sama woda

200ml podzielic na 3 odpojenia ?

siemie dotaje od wczoraj 2 razy i dzis 2 razy

a moge dac otreby pszenne ?

teraz zauwazyłem ze jak se ucisnie uszczypnie na szyjigo to wolno skóra wraca to jakby odwodniony był jak go nawodnic ?

I nie wiem czy mam zwidy czy juz przewrazliwiony ale jakby miał oczy lekko zapadniete no i co ciekawe jak włoze mu do pyska siano toje a sam nie chce brac

Opublikowano
41 minut temu, hobbysta82 napisał:

Jeżeli chodzi o leki to enroxil nie jest najlepszym wyborem, jest tani ale może uszkadzać chrząstki. "Jakieś proszki" to doksycyklina? W przypadku biegunek ja polecam potencil, lub advocin 180.

Można ewentualnie podać 3 ml Draxxxin.

Te proszki były podawane w tym samym czasie co enroxil?

Karmisz go preparatem mlekozastępczym, lub mlekiem.

Moim zdaniem powinieneś CJ odstawić już w sobote. 

Kora dębu działa ściągająco przeciwzapalnie. 2-3 łyżki zaparz na 200 ml wody. Podziel to na trzy odpoje.

Węgiel podziała absorbująco. Do 10 tabletek 3 razy na dzień. Robisz papke i do pyska.

Mielone siemię lniane  podziała absorbująco, jest dobrym składnikiem odżywczym. Możesz je zmielić i zaparzyć, lub zagotować całe ziarna. Odradzam poekstrakcyjne.

Na elektrolitach z apteki długo nie pojedziesz. Weterynaryjne będą tańsze i bardziej dopasowane do cielaka niż ludzkie.

Powinieneś go odpajać co najmniej 6 razy dziennie. (Saszetkę ludzkiego i siemie na 1 litr wody)

Owsa CJ nie dawaj. Ja cielakom siana nie daje, tylko słomę owsianą i z przenżyta.  

 

Daxxxin.. powiedz coś więcej o tym słyszałem że pomaga nawet na zaatakowane płuca ale jak jakieś leczenie później wyskoczy to jak wspinaczka po firance na Giewont. 

Opublikowano
8 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Nieraz to się może na samochodzie rozjechać i już leżak 

ZDROWA krowa w zyciu mi sie na samochodzie nie rozdarla. Co innego pojedynczy przypadek ale wtedy to sie tego spodziewalem. W transporcie na zaklad takie rzeczy sie dzieja, ale to nawet w obecnych czasach i tak przejdzie na zakladzie. Lekarz bez problemu dojdzie jak dawno krowa sie rozjechala, jak na swiezo 2-3h przed zakladem to sciagna, ubija, zaplaca bez jeczenia.

 

Opublikowano
23 minuty temu, damianos95 napisał:

I nie wiem czy mam zwidy czy juz przewrazliwiony ale jakby miał oczy lekko zapadniete no i co ciekawe jak włoze mu do pyska siano toje a sam nie chce brac

Jest bardzo odwodniony, raczej bez kroplówki się nie obejdzie. Spróbuj dać mu te saszetki elektrolitu i litr wody. Rano powinieneś zadzwonić jak najwcześniej do weta.

Jak był u ciebie weterynarz to nie patrzył, czy gałka oczna jest zapadnięta?

 

24 minuty temu, damianos95 napisał:

200ml podzielic na 3 odpojenia

tak 

Otrąb nie dawaj.

Daj mu słomy. Wymieniałeś mu ściólke?

Opublikowano (edytowane)

Ja stosuje sirmie i wegiel kilka tabletek na raz, po dwóch dniach jest dobrze ale trzeba go rozpedzic do zarcia mlekiem w proszku bo boi sie jesc. Wet jak przyjechal to sie ze mnie smial ze to zabobony takie ratowanie cielaka, dal leki wzial kase i jego leczenie nie przynioslo skutkow. 

Edytowane przez gustaww
Opublikowano

Co dadzą leki i elektrolity skoro chłopak podaję siemię lniane a to działa przeczyszczajaco na jelita..... 

Po tylu lekach i kuracjach następnie trzeba podać żelazo najlepiej doczaszkowo..... 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez chuck00
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda cała procedura przepisania stada bydła mlecznego na małżonka. Dlaczego? Żeby ominąć okres wypowiedzenia w mleczarni, który jest długi i kosztowny dla dostawcy w moim przypadku i przeniesienie się do lepszego odbiorcy mleka. Czy w przyszłości po takiej akcji można wrócić do pierwotnego właściciela czy to już zbyt kręcenia?
    • Przez paw11
      wywar paszowy ktoś stosuje
      Treść ogłoszenia żeby było wiadomo o czym mowa /Moderator
      ''Cena 12 groszy za 1 Litr/KG, dowóz na CAŁY KRAJ w pojemnikach 1 tona lub w cysternie.
      WYWAR dla bydła i trzody chlewnej, świeży z tegorocznych zbiorów pszenicy.
      Produkt: Wywar wysoko białkowy i wysoko energetyczny
      Pochodzenie: Produkcja glutenu pszenicznego, NIE GORZELNIANY!!!
      Nikt z biorących od nas wywar nie zrezygnował jeszcze z tej paszy, zwłaszcza ze względu na stosunek niskiej ceny do jakości czyli dużych przyrostów zwierząt. Rolnicy twierdzą, że jak zliczyli koszty, np. uprawy kukurydzy, to wolą sprzedać na ziarno a zwierzęta karmić wywarem z dodatkiem włókna.
      Hodowcy, którzy zaopatrują się u nas w wywar stosują wywar wraz z dodatkiem tylko włókna siano lub słoma lub inny zapychacz oraz stały dostęp dowody. Można stosować zmniejszając dawkowanie do TMR czy wraz z kiszonką lub inną paszą, wtedy przyrosty są bardzo duże przy dobrych krzyżówkach mięsnych do 1,8-2,0kg na dobę.
      Zastosowanie: bydło (opasy) powyżej 150kg, trzoda chlewna.
      Przechowywanie: 2 miesiące (maj-wrzesień), 3 miesiące (październik-kwiecień), miejsce (silosy, piwnice murowane, inne zbiorniki, beczki, pojemniki pcv, cysterny, wanny, baseny, inne.
      Dawkowanie dla bydła: 5-15l na dobę/1szt. w zależności od wagi (150kg-1000kg), można stosować pompy do rozlewania do koryt, paśników, grawitacyjnie lub w pojemnikach, wiadrach.
      Towar odbiera kilkudziesięciu klientów u których przyrosty bydła MM wynoszą: 1,4-1,8kg z dodatkiem włókna (słabej jakości siano lub słoma) i wody a bydła HO 1,2-1,4kg na dobę. W przypadku polania wywarem śruty, kiszonki lub innej paszy treściwej przyrosty dochodzą do 2kg, bydła mięsnego.
      Analizę zawartości białka i suchej masy wykonało laboratorium kontroli jakości (CoA), badanie na wartość energii w suchej masie wykonało laboratorium Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
      ANALIZA LABORATORYJNA:
      1. Białko – 27,3%
      2. Sucha substancja – 20,6%
      3. Energia – 4188,95kcal/kg (~18MJ/kg)
      Badanie wykonał: prof. dr hab. inż. Andrzej Wilczkiewicz oraz mgr inż. Anna Deptuszewska.
      (PL): Numer weterynaryjny aPL 223 - pokaż numer telefonu - p
      1 litr waży ok. 1,1-1,2kg. Podano w cenach netto.
      Produkt zgodny z:
      Rozporządzenie 767/2009 w sprawie wprowadzania na rynek i stosowania pasz.
      Dostawy do siedziby gospodarstwa (pojemniki 1tonowe na palecie w okratowaniu) lub w cysternie, beczkach lub pojemnikach pcv 1000l.
      Możliwość odbioru towaru indywidualnie na terenie gminy Wińsko (woj. dolnośląskie). Wielu hodowców zaopatruje się u nas w zbiorniki pcv 1000l na stałej palecie (zbiorniki nowe po 150zł/1szt. dla naszych odbiorców wywaru) i w przypadku mniejszej hodowli zabiera 4-6 zbiorników przyczepą lub samochodem zostawiając puste na wymianę jak butelki w sklepie. Wówczas przyjeżdżając po następną partię na umówioną godzinę, pełne zbiorniki już na rolnika czekają i hodowca nie traci czasu zanim zbiorniki zostaną zalane.
      Obecnie wywar odbiera kilkudziesięciu hodowców i jak dotychczas żaden nie zrezygnował, twierdząc, że to najbardziej ekonomiczne żywienie, podając przy tym wcześniejszy rachunek ekonomiczny, kiedy to stosowali kiszonki, śruty rzepakowe, pasze i koncentraty. Hodowcy przede wszystkim twierdzą, że wywar glutenowy ma bardzo wysoką wchłanialność pokarmową, stąd duży przyrost masy zwierząt przy bezkonkurencyjnej cenie. Przy zapotrzebowaniu 5-20l na dobę, średni koszt tej paszy to ok. 1,4zł na dobę plus słoma lub nawet słabej jakości siano (zwierzę potrzebuje tylko włókna-zapychacza) oraz osobno wody.
      Bydło po wywarze ma apetyt na włókno i pochłania każdy rodzaj siana, słomy jednocześnie podnosząc radykalnie przyswajalność pokarmu co przekłada się na przyrosty masowe.
      Oczywiście żadna reklama towaru nie zastąpi wypróbowania go w praktyce, dlatego zapraszamy Państwa do odbioru 1 czy 2 pojemników na próbę aby sami Państwo ocenili jakość tej paszy.
      Pojemniki 1000l nowe, okratowane na t''
    • Przez ferdek3085
      Witam, macie jakies zdjęcia wiat, budynków dla bydła z zewnętrznym stołem paszowym? chciałbym trochę podpatrzec jak to można zrobić. Z góry dziękuję.
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, aktualnie hoduję 5 szt byków(aby trochę się o nich poduczyć), w przyszłym roku chciałbym wystartować z hodowlą na większą skalę. Chciałbym kupić 20szt w przyszłym roku i 20 w następnym, tak aby sprzedawać co roku grupę 20 byków. Byki dostawały by śrutę zbożową i ziemniaki. Moje pytanie brzmi: ile hektarów kukurydzy na kiszonkę musiałbym zasiać w pierwszym roku a ile w drugim? Kiszonkę chciałbym przetrzymywać w silosie, tylko nie wiem jaki zrobić(ile m3). Czy warto żywić opasy wysłodkami i młótem? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.   
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v