donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny mięsa w dół

galeria
Jałówka mm
lukaszwlkp    57
2 godziny temu, jacu napisał:

 ABP Pniewy już 10.30 za klase 0, byk w wadze 800kg żywej wagi , mieszaniec w porównaniu do dobrej ceny z grudnia 2018 = 2,80zl na kg na Wbc, wszystkie zakłady sobie z Nas rolników jaja robią, teraz już  krowy i jałówki obniżają, na byku już jest minus  1000zl, a jakoś nawozy czy paliwa takich spadków nigdy nie maja by tanio chociaż raz kupić. KPINY I JESZCZE RAZ KPINY😭

Młody byk 10.3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173
4 minuty temu, lukaszwlkp napisał:

Młody byk 10.3?

tak  byk do 30miesięcy,powyżej 30 nie biorą wcale byków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
1 godzinę temu, juzek89 napisał:

Nie słyszałem żeby komuś zalegał z kasą, na wadze nie kombinował, słowny był. To raczej rzetelny był, przynajmniej dla mnie. Potem wygryzła go z terenu ubojnia Juzan, płacili lepiej. ( Na turasa bili podobno)

Potwierdzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17

Od:

 Ja 

Do:

 

sygnalista sygnalista@uokik.gov.pl

Temat:

 

cena bydła rzeźnego

Dzień dobry. 

Proszę o ocenę sytuacji na rynku bydła rzeźnego. Obecne ceny proponowane przez ubojnie nie pokrywają kosztów produkcji. Cena proponowana przez zakłady za byka w klasie O do 2 lat wynosi około 10,70, powyżej 10,30. Na początku roku cena wynosiła około 13,40 w O klasie za byka do 30 miesięcy.  Sprzedaż przy obecnej cenie wiąże się z potężnymi stratami finansowymi i możliwością utraty płynności finansowej gospodarstw.  Według informacji ceny wołowiny na świecie spadły ale o około 3,4 % , a nie tak rażąco jak w naszym kraju. Proszę o zbadanie tej sprawy i sprawdzenie czy nie ma zmowy cenowej ubojni, jaki mają zbyt na produkty wołowe. 

 

 

Z poważaniem

Abp Pniewy do 2 lat 10,7 w zeszłym tygodniu mieli za O klase . Ciekawe kiedy ceny bydła odbija się od dna. 

Edytowano przez maciej123
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy  aż strach tu wchodzić  niedługo ceny wbc osiągną ceny żywca z grudnia.  No nic trzeba jasno powiedzieć opas bydła upadł. Ciekawe tylko co będą bić zakłady za 1,5 roku ???   jak na forum tylko sołtys i jarek zostanie)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Zrobia to samo co ze swiniami. Z ch*jowej ceny wskocza na bardzo dobra, napalency sie rzuca a jak juz zaczna hodowac to trzeba dokonczyc cykl.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

U mnie cielaki idą normalnie więc ludzie trzymają licząc na lepsze jutro. Dzisiaj poszedł SM mięsny x HO ok 50kg za 950 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
7 minut temu, kanalia36 napisał:

koledzy  aż strach tu wchodzić  niedługo ceny wbc osiągną ceny żywca z grudnia.  No nic trzeba jasno powiedzieć opas bydła upadł. Ciekawe tylko co będą bić zakłady za 1,5 roku ???   jak na forum tylko sołtys i jarek zostanie)))

Pisałem Ci już kiedyś i powtórze raz jeszcze

BYDŁO TO MOJE HOBBY I CHOĆBY BYŁO PO 2 ,-/KG TRZYMAŁ BĘDĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Nie będziesz po co ta hipokryzja.

 

  • Like 2

NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

będę, trzymam bydło odkąd skonczyłem 13 lat-pierwsze cielaki odpajałem mlekiem od kozy którą kupiłem za pieniadze zarobione na grzybach

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57
49 minut temu, maciej123 napisał:

Od:

 Ja 

Do:

 

sygnalista sygnalista@uokik.gov.pl

Temat:

 

cena bydła rzeźnego

Dzień dobry. 

Proszę o ocenę sytuacji na rynku bydła rzeźnego. Obecne ceny proponowane przez ubojnie nie pokrywają kosztów produkcji. Cena proponowana przez zakłady za byka w klasie O do 2 lat wynosi około 10,70, powyżej 10,30. Na początku roku cena wynosiła około 13,40 w O klasie za byka do 30 miesięcy.  Sprzedaż przy obecnej cenie wiąże się z potężnymi stratami finansowymi i możliwością utraty płynności finansowej gospodarstw.  Według informacji ceny wołowiny na świecie spadły ale o około 3,4 % , a nie tak rażąco jak w naszym kraju. Proszę o zbadanie tej sprawy i sprawdzenie czy nie ma zmowy cenowej ubojni, jaki mają zbyt na produkty wołowe. 

 

 

Z poważaniem

Abp Pniewy do 2 lat 10,7 w zeszłym tygodniu mieli za O klase . Ciekawe kiedy ceny bydła odbija się od dna. 

Tak bo teraz zrobili próg tych 24 miesięcy. Ja dostałem 10.9 ale umawiane dwa tygodnie temu a odbiór tydzień temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

A cielaki skąd ?

7 minut temu, soltys48 napisał:

będę, trzymam bydło odkąd skonczyłem 13 lat-pierwsze cielaki odpajałem mlekiem od kozy którą kupiłem za pieniadze zarobione na grzybach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

kupione, pierwszego byczka kupiłem od gościa co zdechła mu jałówka przy ocieleniu, żeby na niego zarobić jeździłem z ojcem i wujem do lasu układać zrąbki jak oni zrywali końmi

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17

Ja co tydzień sprawdzamy ceny i każdorazowo zdziwienie do jakiego pułapu będą spadki się zastanawiam. W końcu muszą zacząć ceny podnosić. Na tą chwile za ten bezcen aż serce pęka bydło oddać :///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

To nie wiesz że bydło trzymają wariaci który lubią tą adrenalinke, i tylko oni są w stanie przetrwać  wszystko 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

To w jakich cenach wtedy były cielaki ?

3 minuty temu, soltys48 napisał:

kupione, pierwszego byczka kupiłem od gościa co zdechła mu jałówka przy ocieleniu, żeby na niego zarobić jeździłem z ojcem i wujem do lasu układać zrąbki jak oni zrywali końmi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

tak jak konie .....które trzymają tylko bogaci i wariaci

Przed chwilą, Rolnik7343 napisał:

To w jakich cenach wtedy były cielaki ?

 

byczka CZARNEGO kupiłem za ok 300,- a to była moja miesięczna wypłata a co najlepsze nie dostałem za niego ani grosza bo odbiorca splajtował🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17

Dziś rozmawiałem z Panem z biura doradztwa rolniczego co grupy prowadzi i mówił mi że na ten tydzień ceny lekko w górę drgnęły, może taka wizualizacja się temu Panu w głowie utworzyła skoro tu ani słuchu o podwyżkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Pierwszy raz od dawna przyszly cenniki na ktorych nie ma OBNIZKI. A to juz cos patrzac na to, ze wczesniej KAZDY cennik oznaczal obnizke.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, soltys48 napisał:

będę, trzymam bydło odkąd skonczyłem 13 lat-pierwsze cielaki odpajałem mlekiem od kozy którą kupiłem za pieniadze zarobione na grzybach

Kurde a ja myślałem że tylko ja byłem taki" głupi"😊 i pierwsze większe pieniądze zrobione na grzybach zainwestował w prosiaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
1 minutę temu, Kentar napisał:

Pierwszy raz od dawna przyszly cenniki na ktorych nie ma OBNIZKI. A to juz cos patrzac na to, ze wczesniej KAZDY cennik oznaczal obnizke.

Jeszcze trochę cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

pierwsze zarobione pieniadze szły w króliki, potem koza i bydło

3 minuty temu, Kentar napisał:

Pierwszy raz od dawna przyszly cenniki na ktorych nie ma OBNIZKI. A to juz cos patrzac na to, ze wczesniej KAZDY cennik oznaczal obnizke.

a jakiś tam @rolnik....coś trąbił o pewnym info -0,5,-/kg

Przed chwilą, AdamRo napisał:

Jeszcze trochę cierpliwości.

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17

Ja pieniądze zebrane na 18 zainwestowałem w cielaki i tak zacząłem przygodę z opasami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj