donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny mięsa w dół

galeria
Zetor
Bugii    689
2 minuty temu, witejus napisał:

przez chwilę myślałem że jaki spadek dostałeś😆

Przydalo by sìe. A sa tylko byki ktore powinny juz zostac sprzedane miesiac temu😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, witejus napisał:

przez chwilę myślałem że jaki spadek dostałeś

Spadek cen :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

6.3 netto i 7% odpadu, taką mam propozycję od Pięty z Gostynia. Znajomy sprzedawał jak byli jeszcze w spółce i płatność była ok, ale ktoś tu odradzał tą firmę. Mogłaby ta osoba się przypomnieć?

6.3 netto i 7% odpadu, taką mam propozycję od Pięty z Gostynia. Znajomy sprzedawał jak byli jeszcze w spółce i płatność była ok, ale ktoś tu odradzał tą firmę. Mogłaby ta osoba się przypomnieć?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Taki spadek dobra sprawa. Poprostu ludzie przesadzali z tymi bykami. 

-Wystapil Asf i zakaz chowu swin przechodzimy na opasy.

-Kasuja krowy mleczne bo za ciezka robota przechodzimy na opasy. 

-Nie oplaca sie gospodarzyc ide na tira jezdzic lub do innej roboty w budynki wpuszcze opasy raz dziennie dzieciak lub zona jedzenie rozda.

Na cielaki bylo takie ssanie przez ostatnie lata ze musialo to pierdyknac.

Teraz byki pierdyknely i ludzie też będą rzucać i przechodzić na świnki :D koło się zamyka, zostaną Ci co robili to od dawna i zamierzają to robić w dalszym ciągu i nie robią tego z do skoku bo nie osiągną takich efektów z opasem.

Chociaż jakby pomyślał to jeśli rodzina sobie pójdzie do roboty zwyklej to lepiej zarobi i nie będzie uwiazna cały czas. Kasa co miesiąc i spokój. Z drugiej strony są ludzie co uwielbiają patrzeć jak rośnie opas czerpią z tego przyjemność i nie zamkną tego choćby nie wiem co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

żeby się ludzie nie zdziwili że na etacie  są bardziej uwiązani

Edytowano przez Krzysiek3110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22
2 minuty temu, Krzysiek3110 napisał:

żeby się ludzie nie zdziwili że na etacie nie są bardziej uwiązani

Krzysiu, teraz już nie ma tak że Ty szukasz roboty tylko robota szuka Ciebie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

nie wiem gdzie mieszkasz, ale sytuacja wygląda następująco - przynajmniej w mojej okolicy:

pracujesz na pół legalnie na budowie min 10-11h - przychodzisz do domu zmęczony - kasa nie wiecej jak 2500-3000 do łapy - niby fajna, no ale jakim kosztem

pracujesz w lżejszej robocie- zarabiasz 2000 albo nawet nie, przychodzisz do domu w miarę wypoczęty, no ale finansowo  raczej jesteś uwiązany, bo co odłożysz z tych 2000

pracujesz w zakładzie na 3 zmiany - kasa taka jak w ptk nr 1 niby fajnie zarobisz, ale 3 zmiany to życie ucieka że hoho, no i zmęczony cały czas jesteś

ni ma miodu na etacie, gdybym za 160h w miesiącu miał 4-5 na konto i moi rodzice tak samo, na pewno nawet nie byłbym  nawet zarejestrowany na tym forum

sorry ale takie pitolenie że praca szuka człowieka to weź, bo nie chodzi o to żeby życie zostawiać w tej pracy, a na koncie jak nie było tak nie ma

Edytowano przez Krzysiek3110
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1492

coś mało na budowie 2500-3000..od nas parę osób jeździ na murarke to mają po 160-180 zł za dniówkę i 10h to on z transportem max jest w pracy, a ludzi strasznie brakuje do roboty nie mówiąc ze u nas na podkarpaciu są ponoć najniższe zarobki w kraju.

Edytowano przez Tigon
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

@Tigon ale pewnie są na KRUSIE?

jakby prywaciarz miał brutto od 3500 na reke zapłacić to chyba by na zawał zszedł

Edytowano przez Krzysiek3110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Nawet jakbyś miał średnio 2700 średnio wypłaty za 8h nawet 9h  pracy dziennie to ty jesteś w stanie zarobić tyle miesięcznie z hodowli 15-20 opasow? Załóżmy nawet ze rodzina jest 3 osobowa ale raczej są to 4 osoby. Chodzi mi o te osoby które wyprowaja sobie flaki gdy trzymają to bydło i pracują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1492

nie wiem jeden chyba tak bo ma gospodarstwo coś 10 ha a inni to nwm, ale najpewniej może tak być że płaca krus

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Jeśli masz dryk w ręku to to 17 netto na Start na budowie za pomocnika dostaniesz  nie mówię o kursie czy zusie tylko netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Jeśli prywaciarz chce rozwijać firmę a nie na hapac się i zamknąć to da Ci na pewno więcej jeśli zarobki będą akekwatne do pracy ;)

Krzysiu, wszystko jest kwestia pracownika jak mu pasuje, może mieć najniższe krajowa na papierze ale jak się uprze to dostanie ta umowie adekwatna do stawili. 

 Znam osoby które robią tak że trochę tu trochę tu i raczej są nie bardzo zadowoleni z efektow( brak czasu na nic). Sądzę że kwestia dwóch lat i nie będzie czegoś takiego. Nie będzie małych dospodarstw. Zostaną tylko najwięksi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

u nas 20 zl pomocnik na budowie ,lepiej najniższy zus niż krus bo urlop się należy ,chorobowe 80% wypłaty a nie 10zl na dzień ,piszecie ze z 2000 wyplaty nie odlozysz a z bykow co odłożysz?ile ich trzeba sprzedać żeby mieć te2 tys na czysto a robota nie pasuje to się zwalniasz i idziesz gdzies indziej a jedyny wkład to dojazd do pracy a przy bykach to skarbonka która rozbijesz po dwóch latach wkładania w nia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
45 minut temu, tomek9514 napisał:

Teraz byki pierdyknely i ludzie też będą rzucać i przechodzić na świnki :D koło się zamyka, zostaną Ci co robili to od dawna i zamierzają to robić w dalszym ciągu i nie robią tego z do skoku bo nie osiągną takich efektów z opasem.

Chociaż jakby pomyślał to jeśli rodzina sobie pójdzie do roboty zwyklej to lepiej zarobi i nie będzie uwiazna cały czas. Kasa co miesiąc i spokój. Z drugiej strony są ludzie co uwielbiają patrzeć jak rośnie opas czerpią z tego przyjemność i nie zamkną tego choćby nie wiem co :)

A co to praca na etacie. Żebyś się nie zdziwił, chwalicie czego nie znacie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Mysle ze nie jeden sie zdziwi jak na etacie jest ciezko. Nie przesadzajcie tu o garbach na plecach przy bykach. To zadna robota. Dla mnie to dodadkowa galaz. Wydoil bys 70 krow i je oprzatnal, wycielil, zacielil, walczyl z chorobami. Tu to sie garba dostaje. A nie przy bykach ze sie chlapnie raz dziennie zercie, scieralka sie posciele. Co 3 miesiace obornik wywali ladowarka. Po miesiacu to juz praktycznie nie choruje tylko zre i rosnie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Bugii teraz to już mówisz o rolnictwie pełna para. A my mówimy o małych rolnika którzy hoduja parę sztuk. Ja masz scielarke i ładowarkę to raczej nie myślisz żeby iść do roboty na etat bo napewno nie masz 20 sztuk. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Tere fere raz dziennie dajesz jeść i nie masz problemów ja daje 2 razy dziennie a jak upał 3 razy po mniej i wraz się trafić potrafi że stanie zwacz u któreś sztuki, a tym bardziej trudniej dobre przyrosty, jeszcze się trafi sztuka która kaleczy nowy problem, jednego dnia jest dobrze to na drugi dzień jest rozruba i tak w kółko 

24 minuty temu, Bugii napisał:

Mysle ze nie jeden sie zdziwi jak na etacie jest ciezko. Nie przesadzajcie tu o garbach na plecach przy bykach. To zadna robota. Dla mnie to dodadkowa galaz. Wydoil bys 70 krow i je oprzatnal, wycielil, zacielil, walczyl z chorobami. Tu to sie garba dostaje. A nie przy bykach ze sie chlapnie raz dziennie zercie, scieralka sie posciele. Co 3 miesiace obornik wywali ladowarka. Po miesiacu to juz praktycznie nie choruje tylko zre i rosnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889

20 sztuk bydła teraz to jak najniższa krajowa więc o czym tu mowa. Jeszcze sporo osób tak trzyma po kilka kilkanascie sztuk tak jak maja małe arealy truskawek. Wszystkim sie nie opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

bambry, nauczyciele i górniki zawsze poszkodowane, z tym że ci ostatnio to w blokach albo jednorodzinnych mieszkają, a ci pierwsi biadolą bo w tym roku nie będzie nowego traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

ja uważam że hodowle mniejsze niż 40-50+ sztuk jeszcze przy braku łąk gdy trzeba sprzątnąć kukurydzę z pola zboże przeznaczyć na treściwą itd to naprawde szkoda sobie d*py za przeproszeniem zawracać hodowlą. Jest Gro rolników ktorzy po szopkach gdzie kiedyś były świnie teraz hodują opasy, ile to się trzeba nachapać nawozić tej paszy taczką  bo paszowóz nie wejdzie, ile to się ton naprzewalają a nie pomyślą że mogli by odpierniczyc 8 godzin w fajnej pracy i mieć więcej $. W Wlkp u nas naprawdę można znaleźć fajną pracę 18-20 zł/h to dostaje pomocnik na budowie a 4000 netto spokojnie ludzie wyciągają np w fabrykach mebli to ile tych sztuk trzeba mieć na stanie żeby zarobić dajmy na to 4000 netto miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak piszecie ze mali wypandną z gry .... wypadną z gry jak beda chcieli wypasc... ja nie widze problemu u małych ja tu widze poważny problem u dużych rolników którzy maja długi w milionach a pomysłów na zysk z rolnictwa coraz mniej :D

byk niedługo bedzie po 10zł na wbc, mały wyprzeda to co ma i bedzie spał spokojnie, roboty bedzie miał mniej bo i tak zapewne pracuje na etacie... ciekawe co zrobi ten który ma milion albo dwa do oddania bo u niego też byki beda po 10zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj