donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

dawcio2218    42

Sprzedane 11 jałówek mm łączna waga 7500 po 8,1 brutto.


Sprzedane 11 jałówek mm łącznie 7300 po 8,1 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

To te błękity których zdjęcia wstawiałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Propozycja z dziś za 4 byki czarno białe po 6,7 zł. netto za kg.

1 jałówka mm po 7,5 zł netto za kg. 

Dobra propozycja za te byki na dziś bo trochę mało się wydaje?

022.jpg

025.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
20 godzin temu, mont napisał:

Obrońco propagandowej TVN kiedy to opublikujecie , czy tylko macie zlecenie na niszczenie wszystkiego co POLSKIE ?       .. Niemieccy obrońcy zwierząt opublikowali wyniki śledztwa dotyczącego hodowli krów mlecznych w Dolnej Saksonii. Na filmie przygotowanym przez Fundację SOKO Tierschutz widać chore, ranne zwierzęta, które przewożone są na ubój. Niektóre nie mają siły stać na nogach, są kopane, bite i wciągane za pomocą liny do samochodów transportowych.Jak informuje niemiecka telewizja ARD, minister rolnictwa nazwała te działania kryminalnymi. Mięso z rzeźni częściowo zostało zabezpieczone i jest badane. We wcześniejszych przypadkach ubojnie zostały zamknięte, a postępowanie wszczęła prokuratura. Tymczasem niemiecka fundacja opublikowała w sieci wstrząsające wideo.

Mięso z niemieckich rzeźni, gdzie dochodziło do nielegalnego uboju trafiło do Holandii, ale niewykluczone, że także do POLSKI !!!!!!.
Sprzedaż chorych krów się opłaca?

Obrońcy praw zwierząt mówią że w Niemczech to problem systemowy. Rolnikom po prostu sprzedaż chorych krów się opłaca. Zwierzęta według prawa powinny zostać uśpione w gospodarstwie na koszt rolnika. Anna Żuchniewicz z fundacji VIVA mówi, że w dyskusjach o takich przypadkach zwraca się uwagę na jakość mięsa, a trzeba także zauważyć znęcanie się nad zwierzętami........

oglądałeś ten film ? to co u nas sie dzieje to jest nic podług tego co oni tam z bydłem robią .... tam to bydło traktują dosłownie jak śmieci
https://www.telemagazyn.pl/film/prawdziwe-oblicze-transportu-zwierzat-2493119/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
2 godziny temu, maroko napisał:

Propozycja z dziś za 4 byki czarno białe po 6,7 zł. netto za kg.

1 jałówka mm po 7,5 zł netto za kg. 

Dobra propozycja za te byki na dziś bo trochę mało się wydaje?

022.jpg

025.jpg

Za ta jałówke cena dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Sprzedane 4 jałówki mieszańce waga ogólna 2570 cena7.20 wiek 25miesięcy odbiorca Pięta (ładne sztuki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

No i to mi się podoba 👌 jałówki w górę

 

I krowy też bo w McDonald's i KFC dojrzałego mięsa im brakuje ;) najlepsze takie z 15 letniej krowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

no niestety ;) ja też dopiero na listopad ma większą partię do odstawy :/ a w ciągu roku tylko kilka pojedynczych sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6717
1 godzinę temu, Rolnik7343 napisał:

No i to mi się podoba 👌 jałówki w górę

 

I krowy też bo w McDonald's i KFC dojrzałego mięsa im brakuje ;) najlepsze takie z 15 letniej krowy 

Akurat w Kfc preferują kurczaki 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
4 minuty temu, Optimus napisał:

Sprzedana krowa 740kg po 5,7ceny i waga brutto

Jak za mleczną sztachete to ok cena sie wydaje. U mnie piekna mm po 6 brutto poszła bez targu waga ok była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16
7 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

oglądałeś ten film ? to co u nas sie dzieje to jest nic podług tego co oni tam z bydłem robią .... tam to bydło traktują dosłownie jak śmieci
https://www.telemagazyn.pl/film/prawdziwe-oblicze-transportu-zwierzat-2493119/

Filmów w necie jest multum ale 1 przypadek czego kolwiek w Polsce jest rozdmuchany na cały swiat , a w starej UNI jest to na porządku dziennym i tolerowane  a do przecietnego zjadacza chleba wizyta 1 minutowa w rzezni z pełnymi warunkami  WET + UE  itd  to była by trauma na całe życie . a tak apropos 350 tys zeta przeznaczono na wybicie stada bydła koło Gorzowa i utylizacje !!!!!  Podobno z kilkunastu szt przez lata zrobiło sie 170 szt to raczej sa zdrowe ! Nie lepiej przebadać i pozyskać mieso ! a tak gdzie sa CELEBRYTY od dzików niech po 1 adoptuja !              byki od  6 .00  to jest nieporozumienie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdrowszego bydła w Polsce nie ma niż te dzikusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118
6 godzin temu, soltys48 napisał:

Za ta jałówke cena dobra

Jeszcze tyle za jałówki nie dostawałem :) Ale za to za byki tak mało też mało kiedy. Myślałem że chociaż 7-7,2 netto się uda, a tu taka lipa.

 

A odnośnie afer mięsnych to najwyraźniej są stosowane inne standardy dla Polski i inne dla krajów starej Unii. Tak jak to ma miejsce w przypadku łamania praw człowieka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
8 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

I krowy też bo w McDonald's i KFC dojrzałego mięsa im brakuje ;) najlepsze takie z 15 letniej krowy 

Kolego, gdzie Ty takie stare krowy znajdziesz?:D Chyba jedynie w chłodni🤣

  • Haha 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Napisano (edytowany)

W zeszłym roku pojechała od nas co miała 14 lat :) jeszcze miała ten stary kolorowy paszport 

Od 2004 roku była w gospodarstwie i pojechała na mięso do tych przepysznych cheeseburger w McDonald's 😅

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigus    57
56 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Bo wszędzie to człowiek łamie prawa a u nas prawa łamią człowieka 

 Prawo w polsce w pigulce : Pies cie moze ugryzc ale ty psa ugryzc nie mozesz !!! a jak sie odwarzysz i ugryziesz a ktos doniesie animalsom to po tobie ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, chuck00 napisał:

Kolego, gdzie Ty takie stare krowy znajdziesz?:D Chyba jedynie w chłodni🤣

W tamtym roku pojechała taka babcia 18 lat 😊 k**wa aż mi się przypominało jakie zrazy wołowe w wojsku na obiad dostaliśmy ,bliżej było temu do podeszwy z gumiaka ,nawet nóż tego nie ruszał😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

W mnie poszła rekordzistka z 1999 w zeszłym roku i to tylko dlatego ze zaległa po porodzie. Fakt mleka nie oddaję a ona była tylko do cielaków ale żadnych problemów ani z zacieleniami nie było ani z porodami, nie licząc ostatniego.  A na co ją przerobili nie mam pojęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Wystarczy wiedzieć gdzie zapytać i wszystkiego się dowiesz ;) te "dojrzałe" mięso" zostaje w kraju i idzie do tych wszystkich fastfoodów i dla tego krowa zaraz będzie droższa od byka bo na to teraz jest zbyt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podobno bardzo dobre mięsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj