spokofarmer

Żywienie cieląt 3tyg. w jakich ilościach?

Polecane posty

spokofarmer    0

witam temat był już poruszany ale nie dowiedziałem się wszystkiego wiec proszę o odpowiedzi : mam cielęta około 2/3  tygodni podaje im 3 razy dziennie preparat mlekozastępczy 1.5l na sztuke czyli wychodzi 4.5l dziennie na sztuke na litr wody daje około 125g preparatu . Jak juz napoję to podję im granulat z gniecionymi ziarnami kuku i owsem (i tu sie zastanawiam czy nie jedza tego za mło bo 3 razy dziennie i za każdym razem wyjedzą tylko garść a jeden to prawie nic nie ruszy) i teraz pytanie czy dobrze są karmione czy wszystko jest jak należy ? mam juz kupione siemię tylko nie wiem czy juz podawać no i kiedy zmieniac coś w dawkowaniu albo kiedy cos nowego dorzucić im do diety ? z góry dzięki za odpowiedzi ☺️

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

stały dostęp do wody. Granulki do woli. Mleko 2x2,5l . po co się męczyć 3 razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
Powinny pić 3 razy dziennie. Tylko moim zdaniem powinny dostawać po 2litry mleka. I cały czas muszą mieć dostęp do czystej wody. Preparatu syp górną dawkę tego co podają na worku a nawet możesz zawyzyc o 5-10gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djgrove    0

U mnie jest taki problem, że jak stawiam wiadro z wodą to zaczynają sie biegunki u cieląt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djgrove    0

Doprowadzenie mam po porodówkach, wiec myślę że to nie problem ale to coś zmieni ? Jakie poidła proponujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
Dobre są z zaworem rurowym. Cielak napuszcza nosem wodę lub gdy będzie się tym bawił to poleci mu woda tam jest też regulacja ilości wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Może być wiadro tylko cały czas i zimna woda,największym błędem jest podawanie wody tylko po pojeniu mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
siemie lniane mozesz podac juz w 2 tygodniu, ale zagotuj je i wlej te gluty do wiadra z mlekiem. dorzuc jedno jajko (surowe) do jednego pojenia dziennie (rano lub wieczorem) i przejdziesz na stala pasze bez biegunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez emtec123
      W ostatnim czasie zaczęło mnie zastanawiać pojenie cieląt mlekiem z zawartością antybiotyku podanego krowie przy leczeniu zapaleń- a właściwie jego szkodliwość. Przeczytałem w sieci kilka artykułów o tym, jednakże nigdzie nie jest udowodnione jego negatywne działanie. W jednym artykule autorstwa ODR piszą, że takie odrzutowe mleko można śmiało wykorzystać do pojenia, w innym natomiast zakazują, ze względu na możliwość zarażenia cielęcia gronkowcem i późniejszym zapaleniem, gdy zacznie nabierać wymię (czy ryzyko jest tylko wtedy?), w innym z kolei (również autorstwa pewnego ODR) że nie należy podawać jedynie mleka z pierwszego udoju po podaniu antybiotyku, a później rzekomo jego ilość jest znikoma i w żaden sposób nie szkodzi zdrowiu cieląt. 
      Jak Waszym zdaniem jest naprawdę? Moi rodzice stosują tą ostatnią metodę i stąd moje obawy czy tego nie zmienić, ale nigdzie nie ma jednoznacznych dowodów...
    • Przez Mateusz231232
      Witam serdecznie mam takie małe pytanie chcemy zasiać 60 arów kukurydzy na kiszonke dla około 12 szt bydła opasowego w różnych grupach wiekowych i chciałbym się dowiedzieć czy taki areał starczy dla tylu sztuk opasów i czy w ogóle opłaca mi się siać qq dla tylu sztuk ? pytam na forum ponieważ pierwszy raz siejemy qq i chce żeby wypowiedzieli się na ten temat użytkownicy którzy mają z tym doczynienia pozdrawiam.
    • Przez rolnikhghf
      Witam jak wygląda u was odchów cieląt na preparacie mleko zastępczym?
      Jakie stosujecie, czy cielęta dostają biegunki, jaka cena i jakie przyrosty? 
    • Przez rolnikhghf
      Od niedawana wraz z tatą zajeliśmy się hodowlą bydła mięsnego jako dodatkowy dochód do gospodarstwa.
      I mamy kilka pytań odnośnie ich żywienia.
      Planujemy hodowlę 10 byczków, nie mamy zamiaru siać kukurydzy bo jednak przy takiej ilości sztuk to mało opłacalne. Byki mamy zamiar karmić ziemniakami (mamy ich dość sporo 3ha które sprzedajemy na rynkach wiec odpadów jest dość sporo), kiszonka z poplonu ewentualnie trawy, wytłoki buraczane i dynia. Jak myślicie takie żywienie ma  sens aby byki dosrosły w miarę opłacalnej wagi?
      I moje drugie pytanie co myślicie o sianie z lucerny podobno jest ono bardzo wartościową paszą dla bydła i chętnie przez nie zjadaną ( wiem ze podsuszone liście odpadną i zostaną same badyle ale sąsiad stosuje to ok kilku ładnych lat i byki osiągają ładne przyrosty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj