panmino

Która zgrabiarka dwukaruzelowa lepiej kopiuje - półzawieszana czy zaczepiana (ciągniona)?

Polecane posty

panmino    26

Piszę ten post, ponieważ planuję kupić zgrabiarkę dwukaruzelową i mam dylemat, jaką konstrukcję wybrać. Priorytetem dla mnie jest ja najlepsze kopiowanie terenu, bo mam nierówne łąki.

Z grubsza rzecz biorąc zgrabiarki dwukaruzelowe występują w wersji półzawieszanej – rys. 1 (bardziej popularne) lub zaczepianej – rys 2. I tutaj moje pytanie – które konstrukcje lepiej kopiują?

Tylko nie piszcie mi proszę, że moja, wujka, sąsiada zgrabiarka ładnie grabi, bo nie o to jest pytanie. Ja już mam doświadczenie ze zgrabiarkami obu konstrukcji, ale wciąż nie wiem, ktróra jest lepsza.

Może ktoś gdzieś widział jakiś artykuł na taki temat? Może potrafi to rozgryźć w teorii?

Rys1.png

Rys2.3.jpg

Rys2.jpg

Rys1.1.jpg

Rys2.2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie taka ciągniętą powinna mieć lepsze "zdolności" do kopiowania terenu, większy zakres działania niezależnie od położenia ciągnika, aczkolwiek w obydwu przypadkach szczegół tkwi gdzie indziej. Jeśli chcesz zapewnić dobre kopiowanie terenu to przede wszystkim wybierz zgrabiarkę wyposażoną w dodatkowe koło kopiujące, które idzie zaraz przed karuzelą z obu stron. Osobiście pracuje pottingerem właśnie z takim wyposażeniem i systemem zaczepiania jak na 1 fotografii i mogę śmiało polecić, na polu nie zostaje nic, praca na pochyłościach, dziurach po dzikach itd. żaden palec jeszcze mi się nie złamał no i oczywiście czysta pasza ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Nie tylko, wielu producentów ma, tylko bywa to wyposażeniem dodatkowym.

W przypadku zgrabiarki zaczepianej (drugie i kolejne zdjęcie) kółka kopiującego przed drugą karuzelą nie widziałem, ale jest ono mocowane przed pierwszą karuzelą, do ramy głównej (Kuhn), więc tutaj byłby minus.

Ostatecznie przekonał mnie pan od "zielonkowych" z Kuhna, z którym rozmawiałem na targach w Kielcach. Powiedział, że ciągniona ze względu na swoją konstrukcję ma zdecydowanie lepsze kopiowanie terenu. Tym samym kupiłem zgrabiarkę Kuhn ga7302dl, w sumie kilka wsi obok i za dobre pieniądze. Grabi jeden lub dwa wałki na bok. Temat uważam jednak za otwarty, każda opinia mile widziana :)

Znalezione obrazy dla zapytania kuhn ga7302dl

Edytowano przez panmino
update
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez xXPioter99Xx
      Witam! Przymierzam się do kupna brony talerzowej połzawieszanej 4 metrowej , oczywiście hydrauliczne składanej. I moje pytanie brzmi , która z polskich firm będzie najlepsza? Mandam , Staltech czy może Agro Masz? Agrotom? Współpracować będzie z ciągnikiem o mocy 170km. Głównie uprawa pożniwna , mieszanie obornika , ewentualnie uprawa scierniska po kukurydzy na ziarno. Gleby głównie ciężkie kilka hektarów lżejszych. Jaki wał będzie do tego optymalny? Pozdrawiam.
    • Przez unixkasz
      Sadzarka zaczepiana, 4-rzędowa z formierzem,  która najlepsza: Miedema 42 / Grimme  /  AVR Ceres 450?
      Jakieś doświadczenia / opinie na temat którejkolwiek z wymienionych sadzarek zaczepianych ?
       
       
       
    • Przez michnik12
      witam  W najbliższym czasię planuję zakup prasy rolującej pod uwagę biorę sipme Z-279 , warfarme Z-543. Prasa współpracowała by z c-360 na areale około 20ha . Jakie są wasze opinie  na temat tych dwóch marek pras i którą z nich wybrać według was.
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie Saletrosanu na zboża ozime wiosną czy lepiej zastosować coś innego? I co można zastosować na wiosne na zboża jak jesienią nie było PK?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj