uycjhARES

Claas Ares-Wymiana uszczelniacza WOM

Polecane posty

uycjhARES    0

Witam

Posiadam Claas ares z 2006r

Z wałka WOM jest wyciek oleju i chciałbym sie dowiedzieć jak się zabrać za jego uszczelnienie. Czy można tak po prostu go wyjąć wymienić uszczelniacz i wsadzić z powrotem na miejsce?  

Skrzynia biegów to 16x16, prędkości wałka 1000 i 540.

20181128_142825.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Tak można go wyjąć do tyłu. Trzeba tylko zrobić jedną bardzo ważną rzecz, mianowicie gdy wykręcisz te 4 śruby na imbus należy wkręcić (do wyczuwalnego oporu) w dwa otwory po przekątnej szpilki z prętu gwintowanego. Ma to na celu ściśnięcie i zablokowanie kół zębatych które są na wałku żeby nie opadły bo gdy spadną będzie sporo więcej rozbierania. Gdy to zrobisz można śmiało wyciągać wałek, nie jest zbyt długi i powinien wyjść nie zbyt ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mielo13    1

Witam, Claas Arion 530 poleciało Łożysko tył Wom i zastosowałem się do rady PTASZYNY. Dzięki, bo było mniej rozbierania /foto/......p.s.Dzwonilem do serwisu Claas i nic o TYM sposobie nie wiedzieli. Koła zębate spadną, spuszczanie oleju, pokrywy górne do zdjęcia itd.... Pozdrawiam

IMG_20200615_214222.jpg

IMG_20200615_214319.jpg

IMG_20200618_112433.jpg

Edytowano przez mielo13
Dodanie zdjęć
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoWi    4

W serwisie wiedzieli bo procedura jest opisana w serwisówce tylko chcieli zarobić sporo kasy ...;) A tak sobie klienta nie przysporzyli ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz207    1

Witam a w Renault Ares 550 RX przy wymianie uszczelniacza walka wom też procedura taka sama też się blokuje szpilkami koła i wyciąga bo też mi cieknie olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek26    0

Witam. Koledzy a jak jest z wymianą uszczelniacza wom w aresie 815rz powershift?.. odkrecilem sruby imbusowe i nie mogę wkręcić tych prętów gwintowanych bo jest tylko miejsce na imbusy. Nie ma dziur na wylot do tylnego mostu żeby tam wkręcić pręty w celu ścisniecia trybów. W tym modelu trzeba ściągać pokrywę żeby wymienić ten uszczelniacz?.. proszę o podpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj