artursobczak8

krzywe wały młócarni

Polecane posty

Witam, 

Ostatni mam trochę czasu i zacząłem wymieniać wał młocarni bo stary miał bicie od napędu i luz na łożysku na wale,  zakupiłem nowy po założeniu okazało się że jest krzywy między końcówką napędu a łożyskiem, pojechałem oddać a sprzedawca przyjął zwrot i powiedział że teraz takie robią i trzeba wsiąść dużą rurę i po założeniu łożysk prostować co o tym sądzicie, wydaję 300 zł na nowy wał a muszę go prostować coś nie tak, jak to u was wygląda bo teraz chciałby zamówić przez internet i azż się boję że krzywy będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Witam

Napisz kolego do jakiego kombajnu myślę że bizon żadnego wału się nie prostuje rurą 

niech sprzedawca wezmie rurę i pokaże jak to się robi życzę mu powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Reklamuj i nie odpuszczaj im i postrasz jeszcze że zgłosiś to do rzecznika praw konsumęta by nie sprzedawali badziewja .

Ja tak im reklamowałwm popki zasilające do JD 955 przysyłali mi buble tak dziesięć raz ale jak postraszyłem to zalazła się dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Kolego, a jakiego producenta jest ten wał? Była w ogóle jakaś etykieta? Z własnego doświadczenia wiem, że jak  ze 4 lata temu montowaliśmy wał odrzutnika, to w sklepie sprzedawca pytał się czy chce tańszy czy może droższy. Wybrałem ten droższy i po montażu wszystko było ok. To był wał polskiej produkcji firmy Borkowskich z Wrocławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik_w_dolinie
      Mam pytanie jak ustalić do danego modelu szczeline do danego zboża (pszenica,jęczmień,owies) na którym oczku młócicie te zboża
      Dołączam zdjęcie chodzi mi dokładnie o tą dźwignie
    • Przez szerszen16
      Witam. pytanie jak w temacie, pas mlcarni zsczal sie mocno grzac. Jaka moze vyc przyczyna? Wydaje mi sie ze talerz kola mlocarni jest za bardzo wdany w prace. Prisze o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Podczas ostatnich żniw wymieniłem zegary w kombajnie od młocarni. Oryginalne miały przełożenie 1:1. Wymieniłem na coś takiego:

       
      Orientuje się ktoś jak to teraz liczyć żeby np ustawić młocarnie na 1000 obr/min??
    • Przez sajmon8526
      Witam. Kupiłem kombajn bizon jesienią zeszłego roku, odrazu mówię że to moje pierwsze stycznosci i w tym roku pierwsze koszenie i już mam ogromny problem z kołem bębna o które ociera jedna strona widełek. Kombajn miałbyc  jak zegarek bez wkładu finansowego a tu taki babol. Dlaczego to ramię jest w takiej pozycji??? Poniżej wrzucam zdjęcia z bębna i odrzutnika który też jest wciśniety w przenośnik. Proszę o podpowiedzi bo tak zapewne nie może być.







    • Przez cash8791
      Witam serdecznie z góry przepraszam jeśli temat się powtarza ale nie mogłem znaleźć informacji na temat mojego problemu otóż mój problem polega na tym iż kostki wychodzące z prasy są w kształcie mniej więcej trapezu z tym szczegółem ze zawsze jedna strona jest krótsza a druga dłuższa , nadmienię iż wszystkie kostki są związane oraz to ze przeprowadziłem remont całego młota wraz z listwami prowadzącymi jak i wymieniłem dźwignie tnące i palce na aparatach i nic to nie dało (myśląc iż wina leży po stronie młota), nagarniacz również był wyregulowany i zamocowany nowy naciąg sznurka wraz z porcelanowymi tulejami kostki są zawsze związane ale krzywe jeśli ktoś ma wiedze na ten temat to mam nadzieje ze podzieli się informacja co jest przyczyną takich kostek.
      PS. Sznurek jaki używam to Jubilat 2500
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj