ŻakowskiSławomir

przykrycie poplonu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam , mam dosyć dziwny dylemat. Potalerzowałem na razówkę po rzepaku, zrobiło się jak widać . na to rozsiewaczem będzie siany poplon[zboże]. na jednym kawałku zrobiłem podobnie, tylko że przykrywane było agregatem i  powyciągany został cały rzepak spod ziemii ten potalerzowany przez co na polu się dosłownie kupy ziemii porobiły. Myślałem o bronach lekkich, ale wątpie żeby one dały radę przykryć,agregat za płytko nie kryję ,a za głęboko robi wały ziemii.,czym wy przykrywacie poplon? nie jest tego hektar więc wolałbym by było to zrobione dobrze.

364665623_777698734355860_1665765796184688338_n (1).jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Podstawowe pytanie to po co to zboże. Przecież rzepaku tam będzie na 10 poplonów i zagłuszy zboże.

W kwestii przykrycia TK jak robisz od razu drugi raz agregatem talerzowym to lubi garnąć pomiędzy ßladami ciągnika. Lepszy efekt jest przy płytszej pracy szybszej jeździe i suchszej glebie. Brona też wszystkiego nie przykryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będzie  bardzo wcześnie sprzątane na zielonkę, rzepaku nie jest aż tyle bo niestety szałowy nie jest ,jeden kawałek już cały  wyszedł i uwierz że siane było 230 kg zboża na ha i rzepaku jest naprawdę nie wiele, jak ktoś zebrał ze 4 tony lub więcej to się może martwić , u mnie takiego problemu nie było.

Drugi raz talerzówka? myślałem że to już lepiej broną,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Agregat talerzowy drugi raz tylko płytko na wale ustawić. Wyrówna glebę.

Rzepaku wystarczy że 8kg się osypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Agrest napisał:

Agregat talerzowy drugi raz tylko płytko na wale ustawić. Wyrówna glebę.

Rzepaku wystarczy że 8kg się osypie

myślałem o tym, ale szukałem też szybszej alternatywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Ja zawsze gruberowałem potem rozrzuciłem rozsiewaczem poplon i zabronowałem ale brony zawsze zrobiły jakieś gromady rziska. W zeszłym roku rozrzuciłem rozsiewaczem prosto na ściernisko i zagruberowałem to. Fakt faktem dłużej zchodziło ale był poplon elegancki i pole równe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Ja  rozsialem grykę na ściernisko z pszenicy, stalerzowalem, rozsialem gorczyce z facelia i chciałem pobronowac. Zaczęły mi się wszystkie resztki slomy wyciągać, robić kupy i zapychać brony. Najlepsze były by waly posiewne ale nie mam. Zostawiłem bez broniwania wczoraj cały dzień lało to może zamuli gorczyce z facelia i coś wzejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

U mnie brony też nie przykrywały tylko kupy robiły. Ja już że swoim nic nie zrobię bo gorzcyca z facelia mimo że leżą na wierzchu to puściły kielek. Będzie co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Myślę że można by agregatem ale przód unieść na podnośniku i tylko tylnym wałkiem polatać. Albo wałem posiewnym  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raven18 napisał:

Myślę że można by agregatem ale przód unieść na podnośniku i tylko tylnym wałkiem polatać. Albo wałem posiewnym  

ja robiłem agregatem- za płytko nie krył a za głęboko się porobiły wały ziemii i rzepaku. chociaż tak z 60% przykrył. ja będe probówał bronami, przecież jak popada to i tak kiełek puści ,nawet nie przykryte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj