Skocz do zawartości
rolnik_w_dolinie

Deutz-Fahr M660 ustawienie szczeliny młocarni

Polecane posty

Mam pytanie jak ustalić do danego modelu szczeline do danego zboża (pszenica,jęczmień,owies) na którym oczku młócicie te zboża

Dołączam zdjęcie chodzi mi dokładnie o tą dźwignie 30208023296894167288.jpg

tommy83    41

Najlepiej zmierz odległości na klepisku na wlocie mam 13 mm na wylocie 4 mm koszę tak owies mieszankę co do przeżyta jak szczepie to zwiększam o oczko.

Wiadomość z agroFakt.pl

Renault85-15TX    169

Jak dobrze pamiętam to pszenice kosiłem patrząc na zdjęcie to na 3 dziurce tak jak jest teraz, żyto chyba też tak samo, jęczmień był na 4 lub 5 a rzepak to popuszczałem prawie do końca.

Vixa balet :D

tommy83    41

Szczelinę najlepiej jest zmierzyć bo po latach pracy w każdym będą trochę inne odległości (cepy się zużywają ) Ja koszę zboża na 11 a górne ustawiam na 8mm a później koryguje w czasie koszenia. Trzeba też podnieść blachę za sitami.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Grzesiek11
      Witam wszystkich.
      Mam zamiar kupić agrofarma 85, czy ktoś może mi coś o nim napisać? Jak ze spalaniem, jaką ma moc (do czego porównywalną), ile miejsca w kabinie, jak widoczność?
      Czekam na te i inne informacje, z góry dzięki wszystkim.
    • Przez osibuhaj
      Witam mam problem z Deutz Agrofarm420 profilajne brak rewersu do tyłu a do przodu jest ok!Dodam jeszcze że olej wycieka pomiędzy silnikiem a skrzynią! 
    • Przez Karol123456
      Witam,
      Mam pytanie odnośnie poprawnego wyregulowania sprzęgła w ciągniku deutz dx85. Mianowicie, po wymianie tarczy oraz regulacji łapek zjechałem ciągnik. Okazało się, że aby ciągnik poprawnie wysprzęglał trzeba podciągnąć sprzęgło na maxa (a i tak sprzęgło "bierze" nisko). Moje pytanie: Czy w trakcie zużywania tarczy sprzęgło należy podciągać (w moim przypadku niemożliwe), czy popuszczać? A może jak tarcza będzie cieńsza to w moim przypadku w przyszłości nie będę mógł wysprzęglić?
    • Przez zimrex
      Witam serdecznie potrzebuje opinii o prasach deutz fahr dokładnie mi chodzi o ten model deutz fahr 4.60 mogą być również inne modele pisać wszystko co sądzicie o nich 
    • Przez mateusz7745
      Witam mam zablokowany 4 bieg w deutzu agrotronie rok ciągnika to 1998 ktoś podpowie jak to odblokować, czy dam radę sam czy trzeba mechanika