Skocz do zawartości
News
rolnik_w_dolinie

Deutz-Fahr M660 ustawienie szczeliny młocarni

Polecane posty

Mam pytanie jak ustalić do danego modelu szczeline do danego zboża (pszenica,jęczmień,owies) na którym oczku młócicie te zboża

Dołączam zdjęcie chodzi mi dokładnie o tą dźwignie 30208023296894167288.jpg

tommy83    41

Najlepiej zmierz odległości na klepisku na wlocie mam 13 mm na wylocie 4 mm koszę tak owies mieszankę co do przeżyta jak szczepie to zwiększam o oczko.

Wiadomość z agroFakt.pl

Renault85-15TX    176

Jak dobrze pamiętam to pszenice kosiłem patrząc na zdjęcie to na 3 dziurce tak jak jest teraz, żyto chyba też tak samo, jęczmień był na 4 lub 5 a rzepak to popuszczałem prawie do końca.

Vixa balet :D

tommy83    41

Szczelinę najlepiej jest zmierzyć bo po latach pracy w każdym będą trochę inne odległości (cepy się zużywają ) Ja koszę zboża na 11 a górne ustawiam na 8mm a później koryguje w czasie koszenia. Trzeba też podnieść blachę za sitami.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez BartoszWitusik
      Mam pytanie o ten "komputerek" na lewo od kierownicy ten niżej jak na zdjęciu. Hodzi mi o to do czego służy i jak go włączyć (bo u mnie w deutzu nic się na nim nie pokazuje) czy na nim można sprawdzić motogodziny?

• Przez BartoszWitusik
      Mam pytanie o ten "komputerek" na lewo od kierownicy ten niżej jak na zdjęciu. Hodzi mi o to do czego służy i jak go włączyć (bo u mnie w deutzu nic się na nim nie pokazuje) czy na nim można sprawdzić motogodziny?

• Przez krzysiek96
      Witam wszystkich. Mam pytanie co mogło być powodem uszkodzenia (obrobienia) tulejki sprzęgła pompy hydraulicznej ( zdjęcie tulejki https://goo.gl/images/yLDYtW). Założyłem nowa 2 tygodnie i znów to samo a w tym czasie może 4 motogodziny pracy. Dziękuję za pomoc
    • Przez oli007
      Witam jak w temacie, silnik 4cyl pompa rzędowa. Po odkręceniu pomp od hydrauliki widać koło zębate pompy wtryskowej. Jest przykręcone do pompy wtryskowej na jedna śrubę centralna na osi jest klin. Na kole nie widzę żadnych znaków albo jestem ślepy;) niestety ojciec zdejmując najpierw odkręcił pompę potem jak widział ze nie zejdzie bez odkręcenia koła złożył spowrotem i wtedy zrobił znak ale prawdopodobnie przeskoczył już o ząbek. Gdzieś znalazłem ze są jakieś znaki w zależności od ilości cyl ale to chyba dla tego silnika z pompami rotacyjnym...
    • Przez navara
      gdzie znajduje sie korek od spustu oleju hydraulicznego nie mam go w zbiorniczku z tyłu czy odkręcając przewód idący od zbiorniczka do skrzyni zleci cały olej z układu?