Piters182

Panel LED świetlówka

Polecane posty

Piters182    29

Witam. Szukam oświetlenia do warsztatu po remoncie w którym będę naprawiał samochody i ciągniki. Mam na oku taki np. Panel LED, czy możecie doradzić którą barwę wybrać, ktoś miał do czynienia z  takimi  świetlówkami ? https://allegro.pl/lampa-led-120-cm-do-garazu-panel-led-swietlowka-i7469280749.html Jaka moc będzie optymalna, będzie w warsztacie około 5 lamp. Na tej aukcji jest 36 Wat, na innych są np. 72 Wat. Znowu w tym ogłoszeniu pisze coś takiego dziwnego.: Na lampie może być napisane np. 80W, 72W, 48W itp. Natomiast prawdziwa moc lampy to 36W !

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16913

nie idz w to badziewie. jak juz chcesz leciec po kosztach to kup w budowlanym zwykle swietlowki led 1,2m. mozesz je podlaczyc bez zadnej oprawy. tylko bierz zimny bialy, bo przy cieplej barwie nie da sie pracowac. takie swietlowki w garazach montujemy w pionie na scianach. jest lepsze pole do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

chyba barwa ciepła a nie zimna tutaj sobie kolego poczytaj http://m.instalacjebudowlane.pl/9236-29-64-oswietlenie-garazu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
mi tez doradzali zeby brac zimne światło ale nie za zimne. teraz już nawet są ledy w oprawie świetlówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16913
nigdy w zyciu cieple. Do garazu tylko zimna barwa. mam w garazu dwa rozne miejsca doswietlone inaczej. zimnym i cieplym bialym. przy cieplym nic nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Dzięki za cenne rady. Bananek, jak ty mówisz że świetlówkę może podłączyć bez oprawy, coś się dokupuje dodatkowo do świetlówek i się podłącza tak? Na barwe zimną trzeba uważać, bo kolegą miał jakoś tańszą świetlówkę na barwę zimną, to ona święciła aż tak na niebiesko, smukło. 

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16913
podlacza sie tylko jedna strone swietlowki. ma oznaczenia L i N. N to tzw "zero" a L to faza. mocowanie zrobisz z uchwytu rurki elektrycznej (peszli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16913
https://youtu.be/fggcv1cnhwE. tak to podlaczyc najprosciej po kosztach bez oprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16913
ja rowniez nie polecam ani nie toleruje robienia tego po kosztach. zeby nie bylo. pokazalem tylko jak to mozna zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Więc tak, jeśli barwa światła coś nie będzie odpowiadać to będę mógł zmienić poprzez żarówki{świetlówki), tak jak i moc np 18 wat na 22 wat? Rozmyślam też, bo to nie jest duży garaż, a będzie lamp kilka zamontowanych, czy nie kupić pojedynczych oprawek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kupiłem te tanie i fajnie świecą 

20181210_141123.jpg

20181210_141055.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
świetlówki są nie trwałe? uważaj tylko na pily przy świetlówkach, niejednemu łapę ucięło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
a to przepraszam. z ciekawości ile dałeś? za taki LED Philips gość powiedział mi 1 tys zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
to jak nie mają dobrego radiatora i chłodzenia będzie szybko po nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Nikita_Bennet
      Witka
       
      Z racji że przymierzam się do małego remontu dachu mego Zetorka 10145 (gruby dach) podzwoniłem poszukać części.
      Niestety robią się problemy. Zetor Kalisz nie wspiera tego co produkowano w Słowacji czyli serii UR2, po lokalnych i internetowych sklepach za wiele znaleźć nie mogę.
       
      Do rzeczy - połamaną mam taką plastikową ramkę od włącznika tylnych halogenów, nawiewów, wycieraczki itp.
      Chodzi mi o tę ramkę/panel znajdującą się z lewej strony (z prawej jest miejsce na radio).
       
      Od czego idzie ją dopasować aby była dostępna na rynku?
      Ogólnie manewr jest tego typu że cała instalację robię od nowa (na przekaźnikach, na dach oddziele bezpieczniki) i obojętnie jaką ramkę wstawię byle miała te 6-7 włączników (halogeny przód, halogeny tył, kogut, wycieraczka przód, wycieraczka tył, dmuchawa).
       
      Macie jakiś pomysł jak to w miarę tanio zrobić? Od jakiego zetorka może pasować (powiększyć otwór mogę spokojnie)?
    • Przez kornas
      Witam. Czy dokładał już ktoś z was do belki opryskowej światła LED w celu poprawy kontroli oprysku bodczas wieczornych i nocnych akcji. Mam samojezdnego berthouda z belką o szerokości 24m i zastanawia mnie jak wyglądało by założenie LEDów z technicznego punktu widzenia i z jakim kosztem trzeba by było się liczyć pozdrawiam!! A bym zapomniał BELKA jest z PRZODU;)
    • Przez Patryczek96
      Potrzebuję takiego panelu, jak na zdj do ciągnik MF 3060, nigdzie nie mogę znaleźć, są może takie uniwersalne, bo chcę taki założyć, a może ktoś mógłby wykonać taki na zamówienie z włącznikami?

    • Przez PronarRafal
      Witam dzisiaj przyszły mi Led`y wesem`a CRV1 12/24V i zastanawiam się jak je zamontować w Pronarze 82SA . Dodam że montuje je na tyle ciągnika . Robić je na przekaźnikach ? bo w Pronarze mam spore spadki napięć . Jakie przekaźniki będą najodpowiedniejsze ? typ 541 będą dobre ? Jak to wszystko podłączyć ? Proszę o wyrozumiałość i przydatne odpowiedzi .
    • Przez crystal169
      Witam, mam takie bardziej pytanko niż problem. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie oświetlenie robocze Led zamiast tradycyjnych halogenów z żarówkami.
      Oświetlenie chciałbym zmienić w Masseyu 7619 , planuje zmienić lampy na słupkach z przodu oraz na błotnikach z tyłu. W dachu narazie zmieniać nie chce bo to jednak jakiś tam koszt jest, a i porównać bym chciał.
      Chce ogólnie zmienić 6 reflektorów na 6 lamp led .  I teraz chciałbym też zapytać co wy o tym sądzicie i czy te lampy które wstawię są coś warte i dadzą rade zastąpić te halogeny 55 w.
       
       
      Chciałbym 2 takie zamiast tych na błotnikach z tyłu.  --->>    http://allegro.pl/panel-led-halogen-lampa-robocza-18w-6x3w-12-24v-x-i6655805460.html
       
      Oraz 2 takie zamiast 2  na słupku z przodu  ----->>>  http://allegro.pl/lampa-robocza-16-led-diodowa-halogen-48w-12-24-v-i5635690417.html
       
       
       
      No i 2 takie zamiast 2 na słupku z przodu.     PS. Na słupku z przodu są po 2 z każdej strony jak by ktoś nie wiedział     ---- >>>http://allegro.pl/lampa-9-led-halogen-roboczy-27-w-12-24v-diodowa-kw-i6082475322.html


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj