Polecane posty

crystal169    12

Witam, mam takie bardziej pytanko niż problem. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie oświetlenie robocze Led zamiast tradycyjnych halogenów z żarówkami.

Oświetlenie chciałbym zmienić w Masseyu 7619 , planuje zmienić lampy na słupkach z przodu oraz na błotnikach z tyłu. W dachu narazie zmieniać nie chce bo to jednak jakiś tam koszt jest, a i porównać bym chciał.

Chce ogólnie zmienić 6 reflektorów na 6 lamp led .  I teraz chciałbym też zapytać co wy o tym sądzicie i czy te lampy które wstawię są coś warte i dadzą rade zastąpić te halogeny 55 w.

 

 

Chciałbym 2 takie zamiast tych na błotnikach z tyłu.  --->>    http://allegro.pl/panel-led-halogen-lampa-robocza-18w-6x3w-12-24v-x-i6655805460.html

 

Oraz 2 takie zamiast 2  na słupku z przodu  ----->>>  http://allegro.pl/lampa-robocza-16-led-diodowa-halogen-48w-12-24-v-i5635690417.html

 

 

 

No i 2 takie zamiast 2 na słupku z przodu.     PS. Na słupku z przodu są po 2 z każdej strony jak by ktoś nie wiedział :)    ---- >>>http://allegro.pl/lampa-9-led-halogen-roboczy-27-w-12-24v-diodowa-kw-i6082475322.html

post-28750-0-92320500-1484836869_thumb.jpg

post-28750-0-75579400-1484836902_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2643

Ferguson ma pewnie lampy helli to nie wiem czy tanie ledy, będą lepsze. Do takiego ciągnika żeby Bylo lepiej to trzeba dać jakiegoś wesema a to już koszty nie małe są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek91    17

załóż żarówki 100w i będziesz miał bardzo dużą różnicę w widoczności. a jak chodzi ci o zmniejszenie poboru prądu to to raczej ledy z wyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Z tymi żarówkami 100 W to różne historie już widziałem i słyszałem więc ich bym nie chciał. Ogólnie to właśnie chodzi o pobór prądu, i o światło zimne białe nie ciepłe białe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nawet tych ledów nie kupuj nadają się jedynie do oświetlenia kabiny wewnątrz lub np. samego tuza. To szmelc. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2643

100 w nie polecam bo sporo większy pobór prąd, i ich ciepło potrafi spalić plastikowy klosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Miałem  100 W i powiem że dwa razy większy pobór nie jest adekwatny do mocniejszego świecenia. Nie warto. Lepiej w markowe żarówki zainwestować. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pewnie!!!. Prawdopodobnie za ledy które choć zbliżą się do twoich helli musiał byś dać dobrze ponad 200 za sztukę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2643

Takie ledy są dobre do 60 jak ktoś ich raz do roku używa, do takiego ciągnika to nie ma sensu jak chcesz ledy to lepiej te z górnej półki m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. I tak daleko im do pierwszego lepszego halogena za te same pieniądze.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale z czym ty masz problem? Stać cię było na ciągnik, a na lampy już nie? A po drugie to w czym ci przeszkadza pobór prądu przez te lampy, które masz? Jak nieładuje akumulatora to napraw układ ładowania, a jak wszystko jest ok to po co wymieniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Bo dość dużo pracuje ciągnik w nocy, te światła są barwy ciepłej i męczą trochę, a zimna biała mniej męczy oczy, a przy okazji jeśli można zaoszczędzić na prądzie to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Oj nie, zimna biała, a już szczególnie potocznie tzw. trupia strasznie męczy oczy i często barwa w tych tanich lampach jest tak nienaturalna że po paru godzinach Ci się ich odechce ;) CO do nich to trzeba mieć sprawdzony model żeby źle nie kupić. Gdzieś na forum były fajne sprawdzone lampy z tych tanich, a przynajmniej o w miarę znośniej barwie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie.  Tanie ledy to lipa. Nie dość że często delikatnie mrugają nie wiem dla czego to światło mają w takiej barwie że dłuższym użytkowaniu czujesz się jak byś pół nocy kineskopowy telewizor oglądał. Zostaw to co masz ciągnij jeśli został w nie wyposażony oryginalnie musi sobie z nimi dać rady.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

Jak te lampy na ledy wymienisz i jeszcze te badziewne to strzał w kolano, ja od Ciebie te zabieram od razu, tam siedzi hella, i zeby takiej jednej helli dorównac to musisz ze 4 chinczyki zalozyć, nic nie kombinuj, po za tym w tym ciagniku powinienes miec 2 alternatory, u mnie jest mniej lamp i jak wszystkie zapale to mozna spilki 50 metrow od traktora zbierac.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Odnośnie mocy tych LED na jednej aukcji napisana moc Led jak i pobór prądu, licząc z poboru prądu to led 27W  pobierał 22W czyli 5W ginęło, ja kupiłem 27W a pobierają 15W więc z tą mocą nie jest do końca tak jak piszą.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czym mierzyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tu nie chodzi o błąd pomiaru. Lampy pobierają prąd impulsowo, czego miernik nie wychwyci. Co wcale nie zmienia faktu, że naciągają parametry żeby produkt się sprzedawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj