Polecane posty

crystal169    8

Witam, mam takie bardziej pytanko niż problem. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie oświetlenie robocze Led zamiast tradycyjnych halogenów z żarówkami.

Oświetlenie chciałbym zmienić w Masseyu 7619 , planuje zmienić lampy na słupkach z przodu oraz na błotnikach z tyłu. W dachu narazie zmieniać nie chce bo to jednak jakiś tam koszt jest, a i porównać bym chciał.

Chce ogólnie zmienić 6 reflektorów na 6 lamp led .  I teraz chciałbym też zapytać co wy o tym sądzicie i czy te lampy które wstawię są coś warte i dadzą rade zastąpić te halogeny 55 w.

Chciałbym 2 takie zamiast tych na błotnikach z tyłu.  --->>    http://allegro.pl/panel-led-halogen-lampa-robocza-18w-6x3w-12-24v-x-i6655805460.html

Oraz 2 takie zamiast 2  na słupku z przodu  ----->>>  http://allegro.pl/lampa-robocza-16-led-diodowa-halogen-48w-12-24-v-i5635690417.html

No i 2 takie zamiast 2 na słupku z przodu.     PS. Na słupku z przodu są po 2 z każdej strony jak by ktoś nie wiedział :)    ---- >>>http://allegro.pl/lampa-9-led-halogen-roboczy-27-w-12-24v-diodowa-kw-i6082475322.html

post-28750-0-92320500-1484836869_thumb.jpg

post-28750-0-75579400-1484836902_thumb.jpg

jonek98    1245

Ferguson ma pewnie lampy helli to nie wiem czy tanie ledy, będą lepsze. Do takiego ciągnika żeby Bylo lepiej to trzeba dać jakiegoś wesema a to już koszty nie małe są

czarek91    9

załóż żarówki 100w i będziesz miał bardzo dużą różnicę w widoczności. a jak chodzi ci o zmniejszenie poboru prądu to to raczej ledy z wyższej półki.

crystal169    8

Z tymi żarówkami 100 W to różne historie już widziałem i słyszałem więc ich bym nie chciał. Ogólnie to właśnie chodzi o pobór prądu, i o światło zimne białe nie ciepłe białe.

seweryn20    798

Nawet tych ledów nie kupuj nadają się jedynie do oświetlenia kabiny wewnątrz lub np. samego tuza. To szmelc. 

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

jonek98    1245

100 w nie polecam bo sporo większy pobór prąd, i ich ciepło potrafi spalić plastikowy klosz

seweryn20    798

Miałem  100 W i powiem że dwa razy większy pobór nie jest adekwatny do mocniejszego świecenia. Nie warto. Lepiej w markowe żarówki zainwestować. 

seweryn20    798

Pewnie!!!. Prawdopodobnie za ledy które choć zbliżą się do twoich helli musiał byś dać dobrze ponad 200 za sztukę.

jonek98    1245

Takie ledy są dobre do 60 jak ktoś ich raz do roku używa, do takiego ciągnika to nie ma sensu jak chcesz ledy to lepiej te z górnej półki m

seweryn20    798

Dokładnie. I tak daleko im do pierwszego lepszego halogena za te same pieniądze.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale z czym ty masz problem? Stać cię było na ciągnik, a na lampy już nie? A po drugie to w czym ci przeszkadza pobór prądu przez te lampy, które masz? Jak nieładuje akumulatora to napraw układ ładowania, a jak wszystko jest ok to po co wymieniać?

crystal169    8

Bo dość dużo pracuje ciągnik w nocy, te światła są barwy ciepłej i męczą trochę, a zimna biała mniej męczy oczy, a przy okazji jeśli można zaoszczędzić na prądzie to czemu nie?

romek6340    203

Oj nie, zimna biała, a już szczególnie potocznie tzw. trupia strasznie męczy oczy i często barwa w tych tanich lampach jest tak nienaturalna że po paru godzinach Ci się ich odechce ;) CO do nich to trzeba mieć sprawdzony model żeby źle nie kupić. Gdzieś na forum były fajne sprawdzone lampy z tych tanich, a przynajmniej o w miarę znośniej barwie 

seweryn20    798

Dokładnie.  Tanie ledy to lipa. Nie dość że często delikatnie mrugają nie wiem dla czego to światło mają w takiej barwie że dłuższym użytkowaniu czujesz się jak byś pół nocy kineskopowy telewizor oglądał. Zostaw to co masz ciągnij jeśli został w nie wyposażony oryginalnie musi sobie z nimi dać rady.

Uziu92    2489

Jak te lampy na ledy wymienisz i jeszcze te badziewne to strzał w kolano, ja od Ciebie te zabieram od razu, tam siedzi hella, i zeby takiej jednej helli dorównac to musisz ze 4 chinczyki zalozyć, nic nie kombinuj, po za tym w tym ciagniku powinienes miec 2 alternatory, u mnie jest mniej lamp i jak wszystkie zapale to mozna spilki 50 metrow od traktora zbierac.

Edytowano przez Uziu92

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Sadek    549

Odnośnie mocy tych LED na jednej aukcji napisana moc Led jak i pobór prądu, licząc z poboru prądu to led 27W  pobierał 22W czyli 5W ginęło, ja kupiłem 27W a pobierają 15W więc z tą mocą nie jest do końca tak jak piszą.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czym mierzyłeś?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tu nie chodzi o błąd pomiaru. Lampy pobierają prąd impulsowo, czego miernik nie wychwyci. Co wcale nie zmienia faktu, że naciągają parametry żeby produkt się sprzedawał.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kevin25
      Witam pacjent MF 3050 z 1989r zaczęło słabnąc wspomaganie na wolnych obrotach szczególnie zauważalne przy pracy z ładowaczem. I słabiej działające hamulce. 
      Ciśnienie na tylnych złączkach 180bar przy 1tys i przy 2tys rpm 
      Ciśnienie na punkcie pomiarowym 2 sekcji na wspomaganie na wolnych obrotach 145bar przy 2 tys rpm 170bar 
      I z tego co wyczytałem pompa do wymiany. Chce się tylko upewnić czy na pewno ?
      Jest możliwość wsadzenia mocniejszej pompy na Sekcji hydrauliki zewnętrznej ? 

• Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Jak odpowietrzyć hamulce w tym masseyu? Dodam że na ręcznym hamuej ostro a na nożnym na prawe w miare a na lewe wogóle. I dodam jeszcze że posiada on pneumatyke dwuobwodową. 
    • Przez taksun
      Witam
      Poszukuję ramki szyby tylnej kabiny z zamknięciem wg rysunku lub osoby któr posiada ciągnik z taka kabiną i mogła by udostępnić zdjęcia w jaki sposób jest ona zbudowana i jak montowana.
      Pozdrawiam

• Przez ursus485
      Witam niedawno nabyłem massey fergusona 3070 do lekkiego remontu. teraz się okazało że nie działa cała hydraulika(pompa chyba wcale nie ciągnie) ten wałek co ją napędza obraca się swobodnie i po odpaleniu silnika się chyba wcale nie obraca . To jest wersja datatronic , czy komputer ma coś wspólnego  z obracaniem się pompy ? Czy pompa jest w jakiś sposób wyłączalna a może pracuje cały czas po odpaleniu ? Proszę o pomoc każda rada się przyda z góry dziękuję . Pozdrawiam .
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.