Daniells80

manitou 741 lsu problem z jazdą na ciepłym

Polecane posty

Daniells80    0

Witam. Znajomy zakupił ładowarkę manitou 741 lsu 120 PowerShift. I problem jest w tym że jak jest zimna to wszystkie biegi są a jak się zagrzeje to nie ma biegu do przodu 3 i 4 a do tyłu 2,4,5. Czyli zostają biegi do przodu 1,2,5 do tyłu 1,3 i na tych biegach siłę ma można pracować ale dlaczego znikają tamte mial ktoś może taki przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

skrzynia do roboty.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

a niby czemu ma nie mieć? brakuje ci tak samo do przodu i do tyłu uszkodzone są poszczególne kosze które biorą udział w przekazaniu napędu na te biegi i ot ci cała filozofia


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133

Chodzi mi o to że z mojej wiedzy jest to przekładnia 6 do przodu i 3 biegi do tyłu, więc skąd 4 i 5 wsteczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

widocznie musisz wiedzę poprawić


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133

Ja proponowałbym mimo wszystko zacząć od siebie 😉 bo jak widać narazie to Pan Mariusz ma braki w wiedzy skoro tak pisze. Nieszkodzi,każdemu się może zdarzyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Liczbr biegow do przodu i do tylu masz jednakowa i do tego rewers a po prostu wyzsze wsteczne sa zablokowane w sterowniku.  Kolega komus robil taka skrzynie i nie chce sklamac ale same czesci chyba ok 8 tys albo wiecej xalezy jak kosze masz mocno rozwalone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133

Seryjnie nie spotkałem wersji PS w Manitou741 innej niż 6/3 i nie sądze by ktoś zdrowo myślący rozblokowywał na większą liczbę biegów wstecz (o ile wgl.takie coś jest możliwe). Co do ceny części do takich skrzyń to 5-7 k. za kosz to nic nowego niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Sam mam manitke i troche sie nasluchal3m wlasnie o cenach skrzyn przy powershifcie. Jcb w naprawie wychodzi dobre 30% taniej no ale taka skrzynia nie pauje sie co chwile.

Co do problemow kolegi wyzej przy okazji remontu dalbym chlodnice oleju do dobrego wyczyszczenia bo takie rzeczy sie dzieja jak olej sie gotuje i skrzynia wymieka przy temperaturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Skoro je ma to znaczy że je ma ? nie wiem co w tym takiego dziwnego może murzyna tam nie wsadzili widocznie była taka możliwość z kosmosu ci się te biegi chyba nie wzięły? Ale spoko ja poprawię swoją wiedzę a ty poradź sobie sam pozdrawiam......


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez saymon87
      Witam wszystkich.
      Mam zapytanie odnośnie lekkiej przeróbki hydrauliki w ładowarce teleskopowej Manitou MLT 626, a mianowicie troszkę zmienić sposób sterowania. Chciałbym przerobić funkcję zamykania\otwierania łyżko-krokodyla sterowanie elektrozaworem ponieważ sterowanie oddzielną dźwignią jest strasznie niewygodne, lepiej by było gdyby sterować tym jakimś przyciskiem. Tylko mam problem w jaki sposób podpiąć się do rozdzielacza nowym elektrozaworem lub zmienić sekcję i co za tym idzie w jaki sposób zasilić elektrozawór olejem. Gdyby ktoś byłby w stanie mi podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny.
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez gipek69
      Witam wszystkich
      Szukam osób które posiadają ciągnik BELARUS ze skrzynią 24/12. Zależy mi na opisie przełożeń. Dostępności u dealerów. I opinie z użytkownia. Pozdrawiam
    • Przez Gremorg
      Witam, mam pytanie dotyczące obsługi, a konkretnie do czego służą te 3 przyciski w ładowarce Manitou MT 1740 SLT.
      Nie mam do niej instrukcji obsługi, a podczas pracy ciężko zaobserwować aby coś znacznie się zmieniało.
      Dzięki za pomoc i pozdrawiam !


    • Przez Patryk212
      Witam mam taki problem, że renault nie chcę jechać ani do przodu ani do tyłu. Mrugają kontrolki i nic. Powoli opuszcza podnośnik i słabo działa wspomaganie.
      20181122_131530.mp4
    • Przez Tommekpol
      Witamy
      Baza Maszynowa Danex autoryzowany dealer maszyn Case IH i ładowarek Manitou Group na terenie województwa podlaskiego posiada do zaoferowania dla Państwa ładowarkę teleskopową Manitou MLT 735-120 LSU. Ładowarka była serwisowana w autoryzowanym serwisie Manitou.

      Rok produkcji:2007
      Silnik : Perkins Turbo 4 cylindrowy
      Moc: 120 KM
      Udźwig: 3,5 T
      Wysokość podnoszenia: 7 m
      Cena: 119 000 zł (brutto)

      Więcej informacji udzielimy telefonicznie tel. 606 648 578 
      Link do aukcji

      Ładowarka do obejrzenia w firmie DANEX, Rogienice Wielkie, ul. Olszanka 27, 18-516 Mały Płock










×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj