benyk123

Remont silnika SW400/ wymiana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
benyk123    27

witam wszystkich :D Mam  pytanie odnośnie silnika do Bizona Z056.W te zniwa padł nam silnik. Potrzebuje dobrej rady od was.

Czy robic samemu remont czy oddac do mechanika :D Chodzi mi o kapitalny remont zeby to chodzilo

Moze znacie dobrego mechanika z woj.lubelskiego ktory da gwarancje i porządnie zrobi nam silnik lub jakis namiar na wymiane na po remoncie tez z gwarancją. Z gory dziekuje

Pozdrawiam licze na wasza pomoc.

Edytowano przez benyk123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jakas plaga w tym roki z awariami - mieszkam nie daleko Ciebie i tez silnik padl .

Mi ma to robic starszy pan ze Skrobowa (byly pracownik pomu) , myslę ze za jakis miesiąc wezmiemy sie za robotę , jesli chcesz moge dac Ci namiar , w gminie Spiczyn kilka bizonow robił .

P.S. najmujesz dźwig do wyciagniecia silnika ? Jakbys mial tani sposob na wyciagniecie silnika to podaj namiar , pytalem w Łęcznej to firma zajmujaca sie uslugami dzwigowymi chce 900zl za wyciagniecie i pozniej wsadzenie silnika .

 

Pytanie do reszty agrofotowiczy - jakie zestawy naprawcze są najlepsze do sw400?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
a niemasz sasiada z manitukiem albo inna ładowarką ewentualnie koparką .wyjmie ci silnik bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benyk123    27
1 godzinę temu, pawlus224 napisał:

Jakas plaga w tym roki z awariami - mieszkam nie daleko Ciebie i tez silnik padl .

Mi ma to robic starszy pan ze Skrobowa (byly pracownik pomu) , myslę ze za jakis miesiąc wezmiemy sie za robotę , jesli chcesz moge dac Ci namiar , w gminie Spiczyn kilka bizonow robił .

P.S. najmujesz dźwig do wyciagniecia silnika ? Jakbys mial tani sposob na wyciagniecie silnika to podaj namiar , pytalem w Łęcznej to firma zajmujaca sie uslugami dzwigowymi chce 900zl za wyciagniecie i pozniej wsadzenie silnika .

 

Pytanie do reszty agrofotowiczy - jakie zestawy naprawcze są najlepsze do sw400?

No plaga, ja od wuja wezmę nośnik do bel i wyciągnie bo tak robił 😁a silnik waży jakieś 600kg.Daje ten pan gwarancję jakąś i ile taki remont? 900.zl.to drogo strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Mój kombajnista  mówił, że ę jak z rekorda wyciagali silnik,  to bok rozkręcili i normalnie cyklopem wyciągnęli i włożyli spowrotem. 

W suprze nie da się z boku blach odkręcić? 

Najgorsze, że chyba i mnie nie minie wyciąganie silnika :/

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
2 godziny temu, pawlus224 napisał:

Jakas plaga w tym roki z awariami - mieszkam nie daleko Ciebie i tez silnik padl .

Mi ma to robic starszy pan ze Skrobowa (byly pracownik pomu) , myslę ze za jakis miesiąc wezmiemy sie za robotę , jesli chcesz moge dac Ci namiar , w gminie Spiczyn kilka bizonow robił .

P.S. najmujesz dźwig do wyciagniecia silnika ? Jakbys mial tani sposob na wyciagniecie silnika to podaj namiar , pytalem w Łęcznej to firma zajmujaca sie uslugami dzwigowymi chce 900zl za wyciagniecie i pozniej wsadzenie silnika .

 

Pytanie do reszty agrofotowiczy - jakie zestawy naprawcze są najlepsze do sw400?

cyklop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Sam nie mam cyklopa a znajomy ze wsi ktory kiedys wyciagal u siebie boi się to robic powtornie cyklopem.

Najmę ladowarkę teleskopową .

Nie wiem czy daje gwarancje , za samą robotę wezmie okolo 1-2tys i chętnie robi u klienta , wszelkie szlify zleca warsztatowi w Chlewiskach w sezonie to mowil ze glownie na przyczepie stawia silnik i robi .

Nie wiem co tam u Ciebie padlo ale u mnie korbowód zlapal luz i stuka , zestawy naprawcze tez pojdą nowe bo juz szalu nie ma , z walem jeszcze nie wiadomo .

Na olx są ogloszenia silnikow na wymianę z gwarancją za 6-7,5tys zl przy zwrocie starego , nie mam pojecia ile wyniesie remont we wlasnym zakresie ale chyba trochę mniej ? Druga sprawa u mnie na przyklad silnik jest najprawdopodobniej jeszcze nie remontowany , nie rozmrozony nie przegrzany wiec szkoda go oddac a trafi sie moze z jakąś wadą ?

Nie mogę go polecac poki nie przekonam się sam , ale ma dobrą opinię , kiedys pracowal w POM Skrobow w pogotowiu technicznym i mial nasze rejony pod sobą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Mój kombajnista mówił,  że jak parę lat temu robili remont we własnym zakresie - wal do szlifu, panewki, zestawy naprawcze, głowica do planowania, turbina, nie wiem jak z pompa,  to wyszło koło 6 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benyk123    27

Pawlus a dałbyś jakieś namiary do tego mechanika co ma tobie robić albo nr telefonu wyślij mi wiadomościa😀z góry dzięki 

Edytowano przez benyk123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Jeden gość mi pokazywal fakture z naprawy silnika z rekordka w Iławie bodajże to koszt był niecałe 15tyś...


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
w Rudnie Pan Duluk co chanuje uzywanymi czesciami do bizonow tez robi dobrze remonty silnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

WeX kup sobie wyremontowany, wstępnie dotarty i na gwarancji, bo jak ktoś Ci będzie robił to taniej nie wyjdzie a gwarancji nie dostaniesz. wiem co mówię bo mój właśnie jest w naprawie garażowej i wał czeka już ze dwa tygodnie na azotowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie już po remoncie - koszt robocizny , cześci i szlifów 7100zł , gwarancja na 400mth bo nie chciałem gwarancji na jeden sezon ( mam za mało do skoszenia) . Czas remontu to 8 dni .

Przyczyną remontu było obrócenie panewki na korbowodzie , aż korbowód uszkodziło , ale w zakładzie ślusarskim doprowadzili go do ładu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez pawel100474
      Jak odkręcić koło pasowe w case jx 60 bo chcę wymienić uszczelniacz bo mi cieknie.
    • Przez michroz
      Dzień dobry,
      Proszę o podpowiedź czy skomplikowana jest wymiana uszczelniacza/pierścienia uszczelniającego w przystawce przedniego napędu w Aresie 550 RX.
      Czy trzeba odkręcać przystawkę od skrzyni czy może istnieje możliwość dobrania się do tego w jakiś prosty sposób ?
      Z góry dziękuję za podpowiedźi.
    • Przez Vroobel
      Witam 
      Wymieniam piasty przelaczajace biegi wymieniłem już 3 ale 4 nie mogę, wybilem pręt w stronę mostu ale brakuje 3 cm żeby zdjąć wodzik, jak to wymienić? 

    • Przez Sqowron
      Siemka, mam mały problem co znajduje się na łączeniu pompy z blokiem jest tam oring czy uszczelka bo ciekniemi stamtąd olej... możecie podpowiedzieć mi co tam jest uszczelka czy oring? I jak to się fachowo nazywa. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj