tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

tomek73    579

A jakby taką siarkę dodał do RSM, jak by to trza było połączyć. Mam trochę siarki z cieczy kalifornijskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262

Albo podziała albo nie. Albo będzie plantacja albo gołe pole  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

koledzy ja stosuje rsm+s i niby ma mniej azotu ale siarka powoduje że ten azot jest lepiej przyswajalny dla roślin i ogólnie wychodzi na plus tak wiec polecam zresztą polecam wszystkie formy rsm bo to super nawóz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krzysztof1987 powiedz mi w jakich ilosciach stosujesz ten rsm z siarką?? efekt tak samo szybki jak przy tym 32% a robisz badania gleby na ph?? bo skoro wiecej mocznika to według mnie szybciej zakwasza glebe. chce już kupic ten rsm i musze zdecytowac  wkońcu który. a właścnie skoro ma 26% to nie powinno być  problemu z krystalizacją  bo 32 czesto mi krystalizuje jak za wczasu kupię i później mieszanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262

Jak ma nie być jeśli im mniej procentowy RSM tym mocniej się krystalizuje człowieku. Problem jeszcze może być z poparzeniami jak lejesz kołpakami bo im słabszy RSM tym kropla lżejsza i wolniej spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba coś Ci sie pomyliło. z tego co pamiętam to  im słabszy tym w niższej temperaturze może być przechowywany. znam takich co dolewają wody żeby się mniej krystalizował jak kupują na zimę. 32 ma przy 0 stopni krystalizację a póżniej przy słapszych ta temperatura spada.


ja nie praktykowałem  rozcieńczania właśnie z tego powodu co piszesz ze większe ryzyko poparzenia i więcej trzeba wywieść w pole:D

 

a tu na potwierdzenie tego http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/przechowywanie-rsm-zima,54308.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262

Oj sorry pomyliłem hehe, tak tak im słabszy tym mniej się krystalizuje  :). Ale ludzie biorą  32% do dużych baniaków po paliwie i po ziemie wrzucają pompe na dobe, mieszaja i niby po problemie. Dolanie ileś tam litrów wody też pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też mieszam jak jest potrzeba ale zawsze to dodatkowa praca i mnie wkurza i dlatego zazwyczaj czekam do końca lutego z zakupem ale tak jak w tym roku to duże rusznice na cenie w stosunku do grudnia np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

krzysztof1987 powiedz mi w jakich ilosciach stosujesz ten rsm z siarką?? efekt tak samo szybki jak przy tym 32% a robisz badania gleby na ph?? bo skoro wiecej mocznika to według mnie szybciej zakwasza glebe. chce już kupic ten rsm i musze zdecytowac  wkońcu który. a właścnie skoro ma 26% to nie powinno być  problemu z krystalizacją  bo 32 czesto mi krystalizuje jak za wczasu kupię i później mieszanie :/

kolego rsm leje ok 150 l / ha na jedną dawke  badania robię ale nie co roku i p rsm nie występuje efekt zakwaszania natomiast po rsm +s jest delikatniejszy a czego 

rsm ma ph ok 7 dokładnie nie pamietam ile i jeżeli ktos ma glebe o ph 6 to nawet rsm ją odkwasza 

a rsm +s ma siarke która sama w sobie zakwasza ziemie ja kupuje rsm zawsze w sierpniu jest najtańszy i czeka rok i zawsze sie krystalizuje to jego minus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz. jednak chyba zamówie dziś ten32 bo cos sprzedawca mi mówił ze jacyś rolniczy narzekali coć na ten z siarką więc nie bede  ryzykował tylko jak zawsze 32 zamawiam do 20 lutego ma być. a tak z ciekawości pamiętasz po ile płaciłeś w sierpniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

nie pamietam ile i nie chce nikogo w bład wprowadzać ale kiedys kupowałem na wiosne i ze sprzedawcą jakos w rozmowie wyszło ze sierpień jest najtańsze i faktycznie tak było i teraz kupuje w sierpniu nają martwy sezon i schodzą z cen 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

a zawsze sprawdzacie plomby na samochodzie bo kierowca mówił ze kiedyś ktoś wyleciał jak plomba była zerwana a zawiózł rsm i sami kierowcy pilnują  tych plomb bo samochody maja gps i ich po drodze kontrolują z zakładów azotowych 

ja sprawdzałem to do tej pory było u mnie ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też zwracam uwage na plomby choć to wiadomo jak kierowca sprytny to plomba nic nie gwarantuje. i u mnie czesto zdarza się ze przywozi prywatny przewoźnik nie zakładowe auta wiec ich gps nie  sprawdzą . tak cena brutto za tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Z tym kupowaniem dużo wcześniej azotowych to bym dyskutował. Kolega kupił saletrę na jesieni i oczywiście taniej niż obecnie, ale jak ktoś sprzedaje pszenice na jesieni po to żeby kupić RSM taniej to uważam błąd bo po raz kolejny przełom grudnia i stycznie są ceny zbóż sporo wyższe. Ja np. sprzedałem jakościówkę około 100zł netto do przodu od niego także jakoś się kupno jesienią nie kalkuluje... Chodzi mi tylko o tych którzy mają tylko prod. roś. Nawozy mocno w górę i tak nie pójdą bo nie ma ku temu przesłanek a opłacalność gospodarstw ostatnio cieniutko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zboże  dorożeje i nawóz też, więc  tu nie wygra się ani straci. Ja w grudniu kupowałem saletrę po 1200 a teraz 1350,a pszenica zdrożała z 70-80 zł.Więc raczej bym wygrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ale jeżeli ktoś ma $ i miały by leżeć w banku to chyba lepiej kupić nawozy i spac spokojnie i czekac do wiosny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Jakie dysze polecacie ? Będę na dniach uzbrajał mój opryskiwacz w dysze do RSM i zastanawiam się jakie wybrać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do RSM polecam najbezpieczniejsze dysze do aplikacji nawozu azotowego ESI ALBUZ. Ciecz podawana jest 6 grubymi strumieniami co ogranicza do minimum ryzyko poparzenia rośliny. Można montować je do każdego typu opryskiwacza, bez zbędnych przedłużek i redukcji.

Można obejżeć je na filmie podczas oprysku:

 


jeszcze jeden z pola, nawożenie RSM 32%  dawaka jeśli dobrze pamietam to190 l/ha, pszenżyto ozime

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj