Polecane posty

patryk072    1

Cześć, mam takie pytanie, chcę dokonać zakupy pługu, nie bardzo chciałbym wydawać dużo pieniędzy na zagraniczne pługi, mój budżet to około 30-32 brutto, myslałem o zakupie pługu Unia IBIS L 3+1 , znajomi wspominają również o pługach Agro - Maszu tutaj ceny są dużo niższe, pług ciągny będzie New Hollandem T5060 106km, dajcie znać jakiego najlepiej dokonać zakupu według was!

Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

Mam pług unia ibis 3+1 aktualnie go sprzedaje stoi od 2 lat nie używany jak chcesz to pisz nie ma sensu kupować nowego mój zaorał z 150ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

za 30tysi to bym szukal kvernelanada lub kuhna huarda. zachodni doinwestowac i bedzie smigal lepiej niz nasze polskie. nie wspominajacx o budowie odkladni polski vs zachodni. w paliwie na siebie zachodni zarobi. mialem polski teraz mam kuhna 3+1 106 km ciagnik. jestem bardziej zadowolony i lzej ciagnik ma aby go ciagnac. czesci wiadomo drozsze ale zadziej sie wymienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Bierz ibisa na longu. Tylko zależy jakie ziemię bo może mieć trochę ciezkawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, ENDRIUROL napisał:

za 30tysi to bym szukal kvernelanada lub kuhna huarda. zachodni doinwestowac i bedzie smigal lepiej niz nasze polskie. nie wspominajacx o budowie odkladni polski vs zachodni. w paliwie na siebie zachodni zarobi. mialem polski teraz mam kuhna 3+1 106 km ciagnik. jestem bardziej zadowolony i lzej ciagnik ma aby go ciagnac. czesci wiadomo drozsze ale zadziej sie wymienia.

Zachodnie pługi to już nie ta jakość co kiedyś a ceny za używki też kosmos o częśćiach nie wspomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk072    1
10 godzin temu, Mich9 napisał:

Bierz ibisa na longu. Tylko zależy jakie ziemię bo może mieć trochę ciezkawo.

Wiesz co ziemie są raczej lekkie, nie ma za dużo kamieni więc powinien sobie poradzić, nie chcemy zagranicznego pługa, właśnie sprzedaliśmy Rabewerk'a, zachódnie pługi są drogie w utrzymaniu, a ich cena stanowczo przebija pługi z Polski, wydaje mi się że unia to najlepszy wybór z maszyn na rynku polskim, mam ich agregat uprawowo-siewny i jestem zadowolny. Pługi Unii z tego co widzę są najdroższe z tych polskich, ale mają też grubszy profil ramy itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Ja polecam aklipa. Ja mam 5 zagonowy, a kolega 4 obrót i złego słowa nie możemy powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk072    1
Dnia 8.08.2018 o 22:30, TomaszStach napisał:

Ja polecam aklipa. Ja mam 5 zagonowy, a kolega 4 obrót i złego słowa nie możemy powiedzieć.

Nie ma Unii, nie ma Agro-Maszu, jest Akpil KM80 3+1 - bardzo dużo pozytywnych opinii ale w praktyce przekonamy się już niebawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gratuluję zakupu. Przyjemnej orki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam, potrzebuje opinii  o pługu ibis ls 3+1. Dokładnie chodzi mi o to czy można przesunąć koło kopiujące tak żeby pracowalo pomiędzy 3 a 4 korpusem, najlepiej na wysokości 4. Mam różne pola i dość faliste pole i zakładając pracę na górnym łączniku w otworze podłużnym, przypuszczam że pług będzie pracował nierówno.

Edytowano przez kris31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marciniu94    6

Tez stoje przed wyborem pluga unia ibis l czy agromasz pol, ciagnik 105 KM ziemie srednie, jak sadzicie ktory z nich bedzie lepszy? Dodam ze kolko dobrze by bylo gdyby sie chowalo bo dzialki dosc male i niestety ale bez oborywania nie ma mowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12155

Ja jestem za akpil km80 mam taki pług , orze się nim lekko i super kryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

Jakim ciągnikiem go ciągniesz ? Mam 110km i sprzedawca polecał mi km180 ale na moje to jest za ciężki. Km80 wydaje mi się że byłby bardziej odpowiedni. Ewentualnie Ibis, ale jego będę oglądał po niedzieli. A jakie masz zabezpieczenie? Kuzyn ma km80 z hudraulicznym i też poleca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

I jeszcze pytanie odnośnie km80. Czy masz go w standardzie czyli rozstaw 85cm? Czy nie zapycha się po kukurydzy na ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    63

Co sądzicie o nowym pługu AKPIL KM 180R 4+ zabezpieczenie resortowy czy lepsze hydrauliczne a może lepiej 12 tyś dołożyć i kupić kverneland

 

Edytowano przez kuna9977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj