Axd529

Docieranie silnika c360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Axd529    117
Witam, Ciągnik jest po kapitalnym remoncie silnika,ma przepracowane 15mth na biegu jałowym,na obrotach silnika od 800 do 2000. Ostatnio trochę jeździłem. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę już jechać kultowatorować pole,czy jeszcze za wcześnie? Kultowator to unia grudziądz szer2.1m

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
myślałem zacząć jeździć na początku na 1 biegu do 1600 obrotach

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Spokojnie możesz ona bardzo nie dostanie w tym kultywatorze ale za ostro nie jezdzij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

pilnuj tylko temperatury  i nie ma już co za bardzo oszczędzać    najgorsze już  przeszła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Według mnie za mało,zanim u mnie poszła w rotacyjną było 30 mtg a talerzówka 40 pare motogodzin,sprężynowanie do lekkich nie należy nie wiem jakie masz ziemie i jaką chcesz glębokośc.Na tym etapie co masz powinny być ladunki do 2 3 ton oraz jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

adi nie przesadzaj nie każdy ma tyle czasu żeby tyle bawić się w docieranie     zrobił 15 mth na postoju   to śmiało może go dać do kultywatora    nikt mu nie każe 3 ganiać    ale na spokojnie 2 już może robić    aby go nie przegrzać       

nie raz się komuś robiło kapitalke w środku sezonu     i  ciągnik chodził tylko dzień na postoju   i poszedł  od razu do cięzkiej roboty   i jakoś mu nic nie było   ważne aby go na początku nie cheblować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Może i przesadzam ja wolałem stopniowo docierać silnik się dociera 100 mtg szczerze mówiąc ale drugie 50 to już kultura pracy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
Dnia 18.07.2018 o 19:42, Adi96 napisał:

Według mnie za mało,zanim u mnie poszła w rotacyjną było 30 mtg a talerzówka 40 pare motogodzin,sprężynowanie do lekkich nie należy nie wiem jakie masz ziemie i jaką chcesz glębokośc.Na tym etapie co masz powinny być ladunki do 2 3 ton oraz jazda.

Ziemie lekkie 5/4 klasa trochę 6.

Miałem robić uprawę pożniwną ale jednak pójdzie oprysk randap.

Obecnie ciągnik ma robiony podnośnik.

Chciałem broną talerzową uprawić po randapie i wsiać poplon ,ale czy z talerzówką nie będzie miał jeszcze ciężej niż z kultywatorem?

Jeśli bym uprawił kultywatorem czy mogę wsiać na to poplon,bo pierwszy raz będę siał?Czy dać sobie spokój w tym roku z poplonem i tylko nawieść obornik?

Wiem o tym że ciągnik po generalce trzeba stopniowo dociążać,ale mam tylko jeden ciągnik i nie mogę czekać żeby wbił te chociaż  40 mtg.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Jak zamierzasz pryskać randapem to takie inwestycje jak mielenie ziemi kultywatorami czy talerzówkami są bezcelowe,odczekaj jeszcze z tydz i pryśnij a po 3 tyg towar i orka zimowa.Jeżeli mało perzu podorywka,brona i poplon.

Ciągnik z każdą maszyną może pracować,ważne aby nie obciążać go,masz do wyboru biegi.Osobiście ciągnikiem na dotarciu,z samego początku zapchałem turem pół ha żwirowni.Dziś silnik 10 lat od remontu,suchy,żadnych wycieków czy ubytków oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nie wiem z jakiego powodu robiłeś silnik nagła awaria czy planowany.Jest przecież możliwość żeby ktoś ci pożyczył ciągnik lub wykonał usługę.Talerzowanie odpuść sobie bo na 5 klasach ma co robić musiałbyś robić płytko,do talerzowania trzeba prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

ta jasne ze ktoś w środku sezonu  da ci traktor bo twój jest na dotarciu 

spokojnie możesz tą talezowka  robić       

 

adi ty to w kwestii docierania jesteś przewrazliwiony   

dopóki go nie przegrzeje to może nawet z ceglowka na gazie jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nie jestem przewrażliwiony ja docierałem spokojnie,zawsze ktoś mało robi i może by ciągnik użyczył.Na dzień dzisiejszy grama oleju mi nie bierze.Jak talerzowałem po tych 40 mtg to też łapał wyższą temperaturę.Niech jedzie i robi ale jazda na 2 biegu talerzówka to jest bez sensu.

Czemu ma nie użyczyć?to że ktoś ci nie chce bo zalazłeś za skórę lub co innego to nie oznacza że tak wszędzie jest.Powiedziałem jeśli nie użyczy to niech ktoś mu zrobi jako usługę  jeden sezon trzeba się przemęczyć.

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
Mieszkam w takiej okolicy co ciągnika nikt nie użyczy,jedynie bym musiał wynająć i trzeba by było prosić żeby ktoś przyjechał. Perzu dużo dlatego że to był ugór,na wiosnę był siany owies ale został spalony przez suszę i perz go przerusł bo rzadko był posadzony, gdzie lepszy kawałek to w miarę wyglądało i nie opłacało mi się najmować kombajnu. Co myślicie lepiej spryskać i posiać pszenrzyto ozime czy na wieść obornika i jeszcze raz posiać owies? Klasa ziemi 5 trochę 6 na owies mam zbyt bo niedaleko mnie jest stadnina?

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
obornika mam pod dostatkiem z tej stadniny oddają za darmo.

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
    • Przez goorall_88
      Dzień dobry, 
      Mam problem z ciagnikiem mccormick mc 135 power6. Cały czas świeci się pomarańczowa kontrolka tuż obok głównego wykrzyknika ostrzegawczego. Z francuskiej instrukcji przetłumaczyłem że to coś w rodzaju "uruchomienie na zimno". Ciągnik pracował kilka godzin i silnik raczej się zagrzał. Mrozu też brak. 
      Dodatkowo też z rurki odchodzacej od silnika z lewej strony z dołu cały czas wydastaje się dość gęsta para. Brak w niej oleju. Nie jest też to dym. Czy to może być jakoś powiązane? 
      Ciągnik posiada też zmianę biegów w przyciskach ("sekwencja" ?). Liczba na dźwigni cały czas miga. Czy to normalne? 
      Dodam że ciągnik pracuje normalnie. Nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków. Nie brakuje mu mocy. 

    • Przez pulek227
      Witam
      Mamy taki problem z odpaleniem ciągnika mianowicie po przekreceniu kluczyka kontrolki się zapalają po chwili gasną i jak chce zakręcić rozrusznikiem to nic się nie dzieje. Dopiero jak przypadkowo bujnalem kabina to trochę zakręcil.
      I wygląda to tak że jak przechyle troche kabinę to kręci i pali normalnie a jak kabina jest normalnie to po przeleceniu kluczyka nic się nie dzieje 
    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj