XaWi

Claas Mercator- Problem z jazdą do tyłu na przyśpieszaczu

Polecane posty

XaWi    1

Witam kupiłem mercatora w tamtym sezonie i bez przyspieszacza jedynka jak i wsteczny nie ciągnął a pod obciążeniem tym  bardziej lecz po dodaniu przyspieszacza jedynka jechała lecz wsteczny pod górkę nie. Wymieniłem w tym roku oba pasy jezdne i dalej jest to samo przyspieszacz na zero i na wstecznym nie wyjadę pod mała górkę czy na jedynce jak pszyspieszacz jest na zero to przez granicę nie przejdę. Dodam że docisk jest na sprężynie. Proszę o poradę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

 Wygląda na to że koła wariatorów nie działają w pełnym zakresie, na tulejach może być zapieczone ,lub za długi pas kupiony i założony, bo przy poprawnie działających wariatorach musi jechać bez przyśpieszacza i tak jest u mnie,a jak ze smarowaniem wariatorów ,czy są smarowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XaWi    1

Pas kupiony jest taki jak był dodam że jest on napięty wariator chodzi bo sprawdzalem lecz poci się tloczek. Czy zużyte sprzeglo ma coś do tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Jeśli po daniu przyśpieszacza jest dobrze i normalnie jedzie, to przyczyna jest w wariatorach a nie w tarczy sprzęgłowej i to że poci się siłowniczek nie ma na to wpływu, jednak przyśpieszacz Ci działa jak podajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XaWi    1

Tak tylko na jedynce kiedy dodam to jedzie a na wstecznym już nie wsteczny ma większe chyba przełożenie. Ale co morze być nie tak z wariatorem jeśli schodzi się i rozchodzi w miarę płynnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

W środku w wariatorach może być zabite kurzem i plewami i nie z chodzą się do końca jak należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XaWi    1

Sprawdzę ale gdy wariator się schodzi to wtedy kombajn szybciej jedzie tak mi się wydaje.ale gdyby coś było nie tak z wariatorem to koło od sprzęgła od skrzyni biegów by się nie krecilo a pas by nie slizgal się a u mnie oba koła chodzą. Koła gdy wymieniłem pas chodzily lekko mogłem je rozsunac i sunac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Jeśli połówki kół będą z chodzić się do końca ,a pas nadal ślizga bez przyśpieszacza to są tylko dwa a nawet trzy możliwości, za długi jest jednak pas, lub zdarte koła pasowe wariatorów albo sprężyna straciła sprężystość jaką mieć powinna choć to mało prawdopodobne,podaj jaki to jest kombajn i podaj numer pasa to sprawdzę w katalogu po numerach czy właściwy jest pas, ponadto jakiej firmy jest pas może jakiś bubel Ci sprzedali, ja zmieniałem pas bo też mi ślizgał rozebrałem i wyczyściłem wariatory pas OBTIBELT i działa jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XaWi    1

Claas mercator pas to Sanok harvest belts nr kat. 655408. Dodam że w tamtym roku gdy poluzowalem lub dokrecilem sprzęgło było dużo lepiej. Pas nawet gdy przyspieszacz jest na zero jest napięty. Czy sprzęgło na pewno morzna wykluczyć jeśli koła wariator ów się kręcą a kombajn nie jedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Numer jest taki jak być powinien, teraz piszesz że wariatory się kręcą, a kombajn nie jedzie,w takim razie to jednoznacznie wygląda na sprzęgło ,poluzuj dżwignie sprzęgła, a jeśli to nie pomoże to wygląda na zużytą tarcz sprzęgłową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XaWi    1

Dzięki za sprawdzenie jutro zaglądam do sprzęgła. Czy wymieniał morze uszczelniacze w siłowniku przyspieszacza bo poci mi się i. Morze wymienił bym je. Mam pytanie mam silnik Perkins i spływa mi paliwo do zbiornika zaworek zwrotny mam założony na zasilaniu i nic nie pomaga co zrobić czy to wina pompki paliwa 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Nie wymieniałem uszczelniaczy bo nie ma takiej potrzeby, co do cofania paliwa to zaworki w pompie zasilającej zużyte, lub są jakieś brudy które to powodują lub są jakieś nieszczelności w układzie paliwowym, u mnie też trochę się cofało paliwo ale po założeniu zaworu zwrotnego już ze trzy lata lub więcej paliwo nic się nie cofa, i założony jest na wężyku przed pompą zasilającą i dodatkowo mam założony plastykowy dość duży filtr paliwowy a kombajn po roku stania odpala na dotyk, silnik też Perkins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
7 minut temu, pawello363 napisał:

może zaworek założyłeś odwrotnie ,patrz na strzałki

jeśli by odwrotnie założył, to by silnik nie chodził ,ponieważ by blokował zaworek pobór paliwa, może był jakiś wadliwy i taki skutek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XaWi    1

Muszę kupić inny morze będzie dobry chyba że jakiś inny pomysł co zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Może ślizga ci się pas co przenosi napęd z silnika na ten wał z kołami od jazdy , ja tak kiedyś miałem że pod górkę mi  zwalniał  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XaWi    1

Nie górny mam też nowy i napięty raczej dobrze bardziej wydaje mi się że to sprzęgło albo coś innego niż wina pasów jutro zobaczę w jakim stanie jest sprzęgło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XaWi    1

Wieslaw16 w którym miejscu dokładnie masz zaworek przed samą pompa a za filtrami gram jest sztywny przewód czy przed pompka zasilająca. Separator odczego masz zamontowany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash1992    1

Witam mam problem w moim mercatorze 75 mianowicie słychać jakies trzaski podczas jazdy na pierwszym i trzecim biegu, a gdy dodam mu na przyspieszaczu nic sie nie zmienia a gdy ujme to kombajn potrafi stanac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Przyczyn może być wiele, musisz z lokalizować skąd te trzaski wychodzą , czy ze skrzyni biegów ,zwolennicy ,któregoś wariatora lub wału jezdnego i dopiero można myśleć co za przyczyna jest tych trzasków, jak ustalisz skąd to słychać, dopiero wtedy można myśleć nad tym abyśmy mogli w jakiejś mierze Ci pomóc.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufiel    0

Sprzęgło należy sprawdzić. Radzę uważać na sprężynę bo się bardzo mocno rozciąga (ok  50 cm) a śruby które ją trzymają ( te na imbus) miały u mnie około 4 cm. I proszę uważać jak będzie wałek ze skrzyni wyjmowany bo na końcu wałka jest tulejka która z reguły spadnie w dół skrzyni. Aby temu zapobiec trzeba odkręcić dekiel na skrzyni który jest u góry i tam wyciągnąć tą tulejkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.
       
      pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez sznajdik
      jak myślicie dobre to jest? ile powinien kosztować dobry komplet?http://moto.allegro.pl/cepy-mlocarni-claas-mercator-protector-653266-i2951084646.html
    • Przez ZETOREXX85
      który z tych kombajnów jest lepszy?Jak jest z dostepnością czesci?który lepiej wymłaca?Czym sie oba te kombajny od siebie różnią?
    • Przez rolnik6666
      Witam. Od dwóch lat posiadam kombajn Claas Mercator 50. Posiada silnik Deutz-a 4 cylindry oraz heder 2,5. Mam pytania do posiadaczy tych Claas-ów.
      Czy mogę zastąpić jego heder 3m.?? Czy kombajn nie będzie mieć kłopotu.?? i zastanawiam się nad jedną rzeczą.. szukam takiego Claas-a który jest identycznie podobny do mojego i nie mogę znaleźć w internecie.. gdy patrze na inne 50.. moją one np. 3m, silnik 4 cylindrowy perkins.. czy ten mój kombajn to z innej produkcji.?? czy perkins jest silniejszy od deutz.?? Za odpowiedzi z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj