piozz

Susza 2018

Polecane posty

Gość   
Gość

A co tu się zmieniło. Nic. Najpierw nasz minister rolnictwa był w PSL , teraz w PIS. Koryto pozostało to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a jak wyszło z łąkami ?  w mojej gminie były szacowane szkody na uzytkach zielonych i co z nimi wreszcie  bo jak juz płacą to dają nałąki  czy nie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Składaj . Przysługuje na poszczególne uprawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Wczoraj przelew kolegi uprawy 7,3 ha straty pow 70% wpłynęło 7.300 ,zobaczymy co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Dnia 25.09.2018 o 07:48, bobienko napisał:

Wczoraj byłem w agencji to puuuuusto.chyba kto miał złożyć to już złożył i nas

Jak ktoś sam wniosek wypełnił, to złożył. Reszta u doradców czeka w kolejce. Termin wypełnienia przez firmę od tygodnia wzwyż. Na moim terenie wszyscy płacą za ten wniosek😳

Dnia 27.09.2018 o 08:47, Bananek napisał:

 

wyczuwam znaczny bol odbytu w Twoim poscie. zazdroscisz, ze ktos juz dostal kase? jesli zlozyles wniosek to i Ty dostaniesz pieniadz.

Może maść na ból d*py potrzebna, to mogę coś skutecznego zapropnować😜

Znajomy ma same łąki-TUZy i nie musi ich ubezpieczać. Ma 50% strat. Ile się może spodziewać? Pewnie najniższą stawkę.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ogólnie ten wniosek przekombinowali. Powinni sami decydować z czego i ile nam przyznają. Wybór części do uzupełniania to koszmar. 3x czytałam instrukcję zanim upewniłam się, że jest ok. Poza tym nazwy upraw z wniosku obszarowego i z raportu suszowego są różne. U mnie facelia błękitna zamieniła się w motylkowe drobnonasienne, co jest bzdurą. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agricolus   
Gość agricolus

Najświeższe informacje ze strony internetowej MRiRW odnośnie interpretacji spełnienia wymogu ubezpieczenia w dniu wystąpienia szkody: https://www.gov.pl/rolnictwo/jasne-zasady-szacowania-strat   

Wynika z tego, że wiążąca jest strona 3 Protokołu, a strona 2 określa jedynie ,,datę wystąpienia szkody", nie ,,dzień wystąpienia szkody". Pokrętne:), ale chyba na korzyść Wnioskujących:)

Edytowano przez agricolus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zico99    4

Witam

Mam pytanie do wszystkich. Ktoś pytał w gminie czy jest możliwość wystawienia teraz protokołu suszowego? Nie było mnie w Polsce i nie zgłaszałem do szacowania. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie sie w tej sprawie udać? Jest pomoc w formie dopłat do % kredytu ale wszędzie pewnie będzie potrzebny protokół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    654
a na jakiej podstawie maja to wystawić? trzeba było złożyć wniosek w lipcu, wtedy mogli oszacować straty a teraz resztkami z ziemi mają wrozyc?

Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
3 godziny temu, przezuwaczka napisał:

Ogólnie ten wniosek przekombinowali. Powinni sami decydować z czego i ile nam przyznają. Wybór części do uzupełniania to koszmar. 3x czytałam instrukcję zanim upewniłam się, że jest ok. Poza tym nazwy upraw z wniosku obszarowego i z raportu suszowego są różne. U mnie facelia błękitna zamieniła się w motylkowe drobnonasienne, co jest bzdurą. 

żartujesz    czy  poważnie piszesz   instrukcja  do  tak  prostego  wniosku   :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor32    94

Teraz już jest czas składania wniosków o płatność. Logiczne, że trzeba zakończyć szacowanie szkód ,żeby rozpocząć wypłatę odszkodowań więc myślę, że u cb już przepadło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15399
2 godziny temu, agricolus napisał:

Najświeższe informacje ze strony internetowej MRiRW odnośnie interpretacji spełnienia wymogu ubezpieczenia w dniu wystąpienia szkody: https://www.gov.pl/rolnictwo/jasne-zasady-szacowania-strat   

Wynika z tego, że wiążąca jest strona 3 Protokołu, a strona 2 określa jedynie ,,datę wystąpienia szkody", nie ,,dzień wystąpienia szkody". Pokrętne:), ale chyba na korzyść Wnioskujących:)

To teraz trzeba iść do komisji niech na 2 str wpiszą datę wystąpienia szkody 20.05 i niech wiozą do wojewody i 1000 zł będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Tak  jak poprawią  to  będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichLin89    13

Jak 3 strona Protokolu? na trzeciej żadnych dat nie ma? :)

agricolus napisał:

Najświeższe informacje ze strony internetowej MRiRW odnośnie interpretacji spełnienia wymogu ubezpieczenia w dniu wystąpienia szkody: https://www.gov.pl/rolnictwo/jasne-zasady-szacowania-strat   

Wynika z tego, że wiążąca jest strona 3 Protokołu, a strona 2 określa jedynie ,,datę wystąpienia szkody", nie ,,dzień wystąpienia szkody". Pokrętne:), ale chyba na korzyść Wnioskujących:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15399
34 minuty temu, marekfarmer napisał:

Tak  jak poprawią  to  będzie 

No widzisz u Was co roku szkody to komisja wprawiona i więcej umie jak rząd, a u nas pierwszy raz i wcisneli kit tak?

No a jaką datę wpisać datę zgłoszenia ma 20.06 a szkody jaką mają wpisać by to zgrać?

Edytowano przez Rolnik1973
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
od 1 maja jak ci wpiszą to dostaniesz a wystarczy jak zrobią tak jak unas 11.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

To teraz trzeba iść do komisji niech na 2 str wpiszą datę wystąpienia szkody 20.05 i niech wiozą do wojewody i 1000 zł będzie?

Jak złożony wniosek to już po ptakach nikt już nic niezmieni jak był u wojewody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak zwykle guzik wiesz . Korekty robią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj