Konrad2510

czy mogę zastosować pume

Polecane posty

Konrad2510    98
Panowie proszę o radę lancet puścił miotle tzn siedzi na wysokości pszenicy a tu gdzie omijak maly to 10cm nad pszenica wystaje.. czy mogę zrobić puma teraz jak pszenica w 40%wykloszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7
Konrad2510 Puma nic nie zdziała, ona jest do końca fazy krzewienia i wydaje mi się że tylko się napracujesz. Kiedyś miałem owies głuchy w pszenicy i trochę miotły zbożowej, tak samo się zastanawiałem co zrobić z tym i na własną odpowiedzialność zostało opryskane Axialem, no efekt to powiem był piekny, czysto się zrobiło, dodam że pszenica była już wykłoszona i niestety odrobinę obniżyło plon poprzez zrobienie poprawki. Teraz w tym roku poszedł Axial i Mustang i jest pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
poczekaj aż przekwitnie i axial i wtedy spadku plonu żadnego nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
A axial na wygłoszonej pszenicy poradzi sobie z ostrozeniem?

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
granstar zawsze dawałem ale po kwitnieniu w maks dawce i nie było bata żeby oset przeżył zostawały tylko suche badyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
A miałeś porównanie na tym samym polu? ojciec kiedyś pryskal już taka duża pszenicę czymś na chwasty. pryskalusmy tylko tam gdzie było widać ostrozen. zwalczalo to pięknie Ale jak wjezdzales na fragment pola gdzie był ten oprysk to kombajn od razu szedł na pusto. nie było nic. długo kombinowalem o co poszło na tych placach aż sobie przypomniałem oprysk na ostrozen. od tego czasu już bardzo delikatnie podchodzimy do zabiegów w późnych fazach

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
ale czym robiłeś ? bo ja tylko pryskam jak już tylko tam gdzie jest potrzeba ,zdarzało się grodylem jechać na przytulie i axialem na owies głuchy .ale spadku plonu nie widziałem po za tym jeśli pszenica już przekwitnie to tylko mozna ja przypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98
na jesieni zawsze robię expertem i jest super, ale 10ha było siane późno i już mi się nie chciało jechać i teraz jest efekt... to jadę w takim układzie po axial ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

iron napisał:

ale czym robiłeś ? bo ja tylko pryskam jak już tylko tam gdzie jest potrzeba ,zdarzało się grodylem jechać na przytulie i axialem na owies głuchy .ale spadku plonu nie widziałem po za tym jeśli pszenica już przekwitnie to tylko mozna ja przypalić

sęk w tym że nie pamiętam już co to było. pszenica niby była tylko z 15-20cm niższa. kłos był ale albo z posladem albo zupełnie bez ziarna


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilekb9    1
2 godziny temu, yacenty napisał:

A axial na wygłoszonej pszenicy poradzi sobie z ostrozeniem?

Sam axial jest tylko na chwasty jednoliścienne a jeśli chodzi o pumę to też sobie poradzi tylko że po kwitnieniu pszenicy. Ewentualnie jak już pszenica zrobi się żółta to możesz pojechać roundupem wtedy pszenicy nic nie zrobi a zniszczy chwasty. Zasada podobna jak przy dosuszaniu rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71
12 godzin temu, iron napisał:

poczekaj aż przekwitnie i axial i wtedy spadku plonu żadnego nie będzie

Dokładnie aby przekwitło, ale to tylko wygląd zrobi bo jak jest miotła o tej porze to już trochę plonu zabrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
a co polecicie na rumian i chaber w pszenżycie ozimym po kwitnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Praktykowane w tamtym roku pasek raz opryskiwaczem Mustang Forte, chwasty zwinęło zbożu nie zaszkodziło ale to już nie ma sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilekb9    1
8 godzin temu, Mario5 napisał:

a co polecicie na rumian i chaber w pszenżycie ozimym po kwitnieniu?

A dużo masz tych chwastów? Jest jeszcze sens wjeżdżać w pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Tak jak w temacie mam 1ha ziemi chciałbym zasiać zboże ile mugłbym hodować świń
    • Przez Nowak006
      Witam !
      mam taki problem otoz jechalem z przyczepami ze zbozem i chcialem lekko przychamowac i zalaczyl sie przedni naped i nie mozna go w zaden sposob wylaczyc . Wie ktos jaka moze byc przyczyna ?
      A i jeszcze dodam ze przestaly dzialac swiatla stop, pedal hamulca po nacisnieciu jakos tak pulsuje dziwnie i nie mozna zalaczyc blokady mostow niewiem czy to przez to samo ale od tego momentu sie wlasnie te wszystkie problemy zaczely  
      Z gory dziekuje kazdemu za pomoc kto tylko zainteresuje sie moim problemem
    • Przez ignite
      Potrzebuję porady odnośnie  ziemi pod drzewka owocowe.Hobbistycznie zamierzam posadzić drzewka owocowe(jabłka,wiśnia,gruszki),glebę mam bardzo piaszczystą.Mam pytanie odnośnie samego sadzenia,otóż jaką dać mieszankę ziemi(tj,glina,torf)w dołek pod drzewko,czy to coś pomoże?czy niepotrzebne,bo może wystarczy sam obornik +nawóz?.Czekam na odpowiedz.
    • Przez DamianKrawczyk
      Witam
      Mam problem w moim belarusie otóż nie mogę przerzucić wajchy na biegi polowe drogowe wchodzą ładnie ale gdy próbuje przełączyć na polowe nic tak jak by coś blokowało wajchę . Grzebałem przy tym troche i jak się śrubokrętem trochę ponagina to czasem wpadnie na polowe ale robię powrót na drogowe i to samo się dzieje wajcha stawia opór i nie daje się przerzucić .
      Spotkał się ktoś już z takim problemem ?bardzo prosił bym o pomoc pozdrawiam .
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj