Gość

jaki ciągnik do wozu paszowego 10-12m3 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Planuję zakup wozu paszowego z jednym pionowym ślimakiem. pojemność 10-12 m3 i przekładnią 2-biegową. Jakaś ładna używka, lub nowy (najprawdopodobniej euromilk/ alima). Mam pytanko jaki ciągnik lepiej by do takiego wozu pasował: U c-385, czy zetor 7211?  (sianokiszonkę robię w belach prasą stałokomorową z nożami). Czy c-385 da radę mieszać na zającu?  a może 7211 też dałby radę. Ogólnie którym pracowałoby się wygodniej? w ursusie widoczność do tyłu nie powala i trochę się martwię, że nic nie będzie widać podczas zadawania paszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Jak tylko do paszowozu to weź 912, za 20 tys znajdziesz w miarę, na Zetora i z 385 z przodem szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594
A może jakiś zetor 8011 ?Kupowanie ciągnika tylko do paszowozu za ponad 20 tys jest raczej mało ekonomiczne. No chyba ,że kolega ma do wydania nie ograniczoną sumę to ok. ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
9 godzin temu, Mich9 napisał:

Jak tylko do paszowozu to weź 912, za 20 tys znajdziesz w miarę, na Zetora i z 385 z przodem szkoda kasy.

gdzie on napisał że 80tkę z przodem ? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przecież zetor 8011 to bliźniak c-385.... Jak dla mnie kupowanie ciągnika za 20 tysi  (nie więcej) tylko do paszowozu, w którym pracowałby codziennie i wykręcał rocznie pewnie ponad 300 h, zaoszczędzony czas na codzienne przepinanie maszyn jest dużo bardziej uzasadnione ekonomicznie niż większość inwestycji, jakie robią polscy rolnicy..... Licząc szybko niech taka osiemćdziesiona wypruje bebechy po 10 latach eksploatacji i nie będzie się już nadawała do niczego (w co nie wierzę). Koszt ciągnika wychodzi nam 2 tys. rocznie. Olejów, filtrów nie liczę, bo raz na kilka miesięcy 10 l turdusu to żaden koszt. Wszystkie filtry są myte. Do skrzyni można lać spuszczony olej z NH- dwuletni fuchs 10W30 ma wg mnie lepsze parametry niż hipol na którym taki ciągnik pracował całe życie.

Ja natomiast mam inną sytuację- mam taką c-385, której praktycznie nie używam, mam też małego, trzycylindrowego zetorka, którego używam do opryskiwacza, rozsiewacza nawozów, owijarki itd... Jeśli sprzedam obydwa to byłaby kasa nawet na 7245 (- jest taki jeden ładny, którego mam na oku), który lepiej dawałby sobie radę w polu i którego zapiąłbym do paszowozu. Tyle tylko, że musiałbym wtedy często w sezonie przepinać sprzęt... 

Najbardziej jednak chcę się od Was Koledzy dowiedzieć czy 7211/ 7245 dawałby sobie dobrze radę w paszowozie, czy lepiej zostawić ursusa i nie pluć sobie potem w brodę, że zetorek jest za słaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594
A to może zwal kabinę z tej 80 tki co masz ,widoczność się poprawi a jak ma chodzić tylko z tym paszowozem to kabina zbędna.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

A zima pizdzi. Polecam w 80tce podciac blotniki lub w ogóle wyciąć z obrysem kabiny.p lonvit


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

he he.. idąc tym tropem trzeba by zrobić przeróbkę a'la Yogi:

 

a tak na poważnie: czy 7211 nie będzie za słaby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104
Jumza kup bedzie kręcił jak ma być ;) w puszce niski i ideolo ;)

Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj