Polecane posty

Aktis    319
@Szczepanitoo Jacy wszyscy? Rolników nie jest aż tak dużo, są rozproszeni geograficznie, dostali 500+, do tego ci z Wielkopolski mają trochę inne problemy niż Ci z Podlasia czy Podkarpacia. Rolnicy nie stanowią jednolitej grupy. Organizacje około rolnicze obsadzone są ludźmi, którzy o pomocy rolnikom tylko umią mówić, a realnie nic nie robią (no może poza dbaniem o swoje stołki i by nie urazić władzy, która co jakiś czas grozi, że zmniejszy im wpływy z podatku rolnego). Do tego mamy ministerstwo rolnictwa, a tak naprawdę niewiele by się zmieniło jakby go nie było (poza oszczędnością dla budżetu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

No jak niszczą ziemia po 100 tysi za ha to każdy 10 hektarowiec jest milionerem gdy ekspedientka w biedronce za 1500 robi:P

gdzie za 1500 w biedronce cos nie tak 3000 tysie za 1500 sam cie zatrudnie o ile masz jakies pojecie o pracy a nie l4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
1 godzinę temu, marekfarmer napisał:

Mamy  wyjść  z UE  i przywrócić  Granicę  wtedy będziemy wiedzieć  co  kiedy  i  ile wjeżdża  do Kraju.  inspekcje weterynaryjne  nie stoją na drogach  i nie pilnują  kto kiedy  wjeżdża  a   Kontroli  ITD  widać  jest za mało i wszystkich i  tak nie skontrolują.

Chcieli ludzie  UE  to  teraz   mają 

H!j że nie ma ceny, ważne że jest dżondyr za dotacje za pół darmo

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
2 godziny temu, Tomek55 napisał:

problemem polskiego rolnictwa jest niestabilnosc, przykład teraz wiele gospodarstw ze względu na ASF rezygnuje ze świń bo ceny nie ma a ze hodować cos trzeba zaczyna z bydłem za chwile bedzie tego tyle ze cena spadnie i znowu krzyk

choroba guzowata skóry juz czeka tylko patrzec

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

15 minut temu, jacus napisał: 1.zapominacie ze wiekszosc polakow chce tanio zjesc-kupuje w biedronce i lidlu po taniosci i w du...e ma skad jest dany produkt, 2.ilu jest swiadomych konsumentow ?? ilu ludzi potrafi przeczytac i zrozumiec etykiete- nie chodzi nawe o tresc a wielkosc liter ??? 3. ilu ludzi chce zaplacic wiecej za dobra jakosc i to pochodzaca z polski ???? 4.codziennie w telewizji mowia ile miliardow idzie na wies, pokazuja piekne gospodarstwa i ciagniki.... kto z tych co ogladaja"rolnik szuka zony" uwierzy ze jest zle a bedzie jeszcze gorzej ??? 5 klimatu i gleby nie da sie zmienic- jesli byliscie kiedykolwiek za granica to chyba wiecie ze konkurowac z zagranicznymi warzywami to  moze niewielka czesc polski a ze wczesnymi to nie ma szans. 6, zmieniaja sie nawyki kulinarne polakow,  wyjechalo kilka milionow ludzi-kto to bedzie jadl ???   Konsument jeśli chce może jeść nawet gówno, jego indywidualna spawa, ale musi być tego w pełni świadomy, że to jest gówno. ma być jasne i czytelne oznakowanie a za fałszowanie wielotysięczne kary. Co do tego kto to zje, uwierz mi, że jeśli towar, który wjeżdża by był badany, a jestem pewien, że minimum połowa nie przeszłaby naszych norm i towar ten zostałby cofnięty, to na nasze produkty byłby szał. Wiem co piszę.   16 minut temu, marekfarmer napisał: Takiego to jeszcze  nigdy  nie było po 89 roku. I nie da  się  zjednoczyć wszystkich razem to jest awykonalne  rolnictwo  jest  tak podzielone jak nigdy,  jeden dostanie  kasę z Arimr  na maszyny drugi nie   jednemu dadzą  Ręte strukturalną drugiemu  nie  itd.  Potem jeden drugiemu zazdrości  i nie  ma jedności. Trzodziarza nie obchodzi  los  Mleczarza  i  na odwrót . No właśnie. o to chodzi żeby skłócić, ogłupić. Wiadomo, tępym łatwiej manipulować. Nie przeciwstawi się. 16 minut temu, Aktis napisał: @Szczepanitoo Jacy wszyscy? Rolników nie jest aż tak dużo, są rozproszeni geograficznie, dostali 500+, do tego ci z Wielkopolski mają trochę inne problemy niż Ci z Podlasia czy Podkarpacia. Rolnicy nie stanowią jednolitej grupy. Organizacje około rolnicze obsadzone są ludźmi, którzy o pomocy rolnikom tylko umią mówić, a realnie nic nie robią (no może poza dbaniem o swoje stołki i by nie urazić władzy, która co jakiś czas grozi, że zmniejszy im wpływy z podatku rolnego). Do tego mamy ministerstwo rolnictwa, a tak naprawdę niewiele by się zmieniło jakby go nie było (poza oszczędnością dla budżetu). No i to jest patologia, kurna no. Jeśli usiądziemy na d*pie i będziemy tylko biadolić to na pewno się nie poprawi. Nikt o nasze nie zadba, a te pieprz...ne układziki trzeba zniszczyć. To proste nie będzie. Jednostki tego nie zrobią. Co do rolników wielkoobszarowych, zboża mają cenę, buraki cukrowe mają cenę, rzepak, kukurydza? Robi się bezcłowe kontyngenty w imię czego? My liżemy d*pę innym krajom, a one nas mają głęboko w tej d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

Szczepaniak ile zaplacili za sianie propagandy przed wyborami heee. Bo sezon na takie iwenty nie zebym mowil ze jest dobrze ale jestem nueufny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

dudi834 napisał:

Szczepaniak ile zaplacili za sianie propagandy przed wyborami heee. Bo sezon na takie iwenty nie zebym mowil ze jest dobrze ale jestem nueufny 

A gdzie tu widzisz propagandę? Tylko sensowną odpowiedź poproszę? Obiecuję coś komuś? Mówię, że dam to czy tamto? Jestem rolnikiem, walczę o swoje. Mamy swoich reprezentantów, którzy mają nas gdzieś. Jeżdżę, załatwiam sprawy, poświęcam czas, nikt nie zapłacił mi za to złotówki. To nie jest protest polityczny. Takim wpisem obrażasz moją skromną osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapomnijcie że rząd zrobi cokolwiek by zaczynać napływ żywności jaka by nie była, wystarczy że w ładnym opakowaniu będzie nasrane, to konsument też to kupi, jedyny warunek, musi być w promocji     :P są oznaczenia - wyprodukowano w Chinach, wszyscy wiedzą co to jest, ile warte a jednak kupują bo tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
To w takim razie po co nam rząd, który nic nie może? Zlikwidować i niech kierują nami z Brukseli, chociaż nikt nie będzie udawał, że coś robi. Rząd ma duże pole do manewru, wystarczy aby chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18
8 minut temu, Sean napisał:

Zapomnijcie że rząd zrobi cokolwiek by zaczynać napływ żywności jaka by nie była, wystarczy że w ładnym opakowaniu będzie nasrane, to konsument też to kupi, jedyny warunek, musi być w promocji     :P są oznaczenia - wyprodukowano w Chinach, wszyscy wiedzą co to jest, ile warte a jednak kupują bo tanie.

Tu przyznam racje a apropo pana sz... Uwazam ze nikt nie robi nic bezinteresownie tylko trzeba poczekac az do koryta trza sie pchac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
8 minut temu, Szczepanitoo napisał:

To w takim razie po co nam rząd, który nic nie może? Zlikwidować i niech kierują nami z Brukseli, chociaż nikt nie będzie udawał, że coś robi. Rząd ma duże pole do manewru, wystarczy aby chcieli.

No przecież nami już dawno kierują z Brukseli, żaden z rządów się im nie sprzeciwi bo wszyscy łapy maczali przy podpisywaniu traktatu, których zapisów tak naprawdę nie znamy co podpisali.  Ja mogę zrozumieć że jeden rząd czy minister jest leniwy i nic mu się nie chce robić, no ale do cholery nie wszystkie jakie były, więc coś jest na rzeczy.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

dudi834 Gościu, zejdź że mnie co. Nie mierz wszystkich swoją miarą. Skoro Ty zgadzasz się żeby jawnie dymali Cię, Twoja wola. Ode mnie się odczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na wsi nie ma jedności i nigdy nie było, ci więksi jak tylko jest im w miarę dobrze, tych mniejszych mają w d*pie, jak się do nich dobierają, od razu przypominają sobie że wszyscy są rolnikami. Jakby od początku jeden obstawał za drugim to na pewno rządy by sobie nie pogrywały z rolnikami bo to jest siła i wyborcza i inna, no ale cóż jest jak jest i rządy kolejne dobrze o tym wiedzą że z rolnikami można się nie liczyć, przed wyborami naobiecuje im się co tylko chcą i łykną to jak młode pelikany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Ja jestem młody, ale chyba muszę starości dożyć żeby była jedność. Bo jak widzę wpisy takie jak dudi834 to tracę wiarę w ludzi, w tą walkę i w to co robię. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Znam Szczepanito   dobrze , bo to mój sąsiad. Pierwszymi inicjatorami protestu w tym roku byli rolnicy z okolic Sieradza . Drugi  z moich sąsiadów {Sławek } jak o tym usłyszał  zaraz ze mnę o tym rozmawiał . Szczepanito wybraliśmy właśnie my  obaj ze Sławkiem na organizatora , bo jest młody , po studiach  i  kulturalny .  Organizator musi  wszelkie zgłoszenia załatwić  , a i w mediach  też  nie jak " burak " się wypowiedzieć .  Jeszcze chłopak dokłada  swój czas aby ten  bałagan ogarnąć .   Trochę i rozumie   podejrzenia  o pchanie do koryta , ale tak niestety nie jest .  Grzecznie  proszę wszelkiej   maści buraków o nie oskarżanie tego chłopaka o niecne sprawy . Sam się TABORECIE jeden z drugim  podejmij  podobnego  zadania , a my będziemy po Tobie jeździć jak po burej suce  i  zobaczymy jak będziesz się wtedy czuł .  Czczepanito  ma zapisane  niedawno 16h i jest żonaty a ja mam 50h i też od dawna jestem po ślubie . 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Dobrze pamiętam tamte czasy i widzę że nic się nie zmieniło, politycy jedno mówią a drugie robią, społeczeństwo jak było naiwne tak jest nadal.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18
Napisano (edytowany)
26 minut temu, Szczepanitoo napisał:

dudi834 Gościu, zejdź że mnie co. Nie mierz wszystkich swoją miarą. Skoro Ty zgadzasz się żeby jawnie dymali Cię, Twoja wola. Ode mnie się odczep.

Dymac to sie sam mozesz cwoku ja cie nie obrazam tylko pisze a ty mnie tak wiec moge sie przejechac do wawy zeby ci najwyszec poscic wpier.....i bendzie ze jestem zly ale zajechalo mi tekstami bylej partji zadzacej niestety bo wlasnego zdania nie mozna przedstawic heee

Edytowano przez dudi834

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
Cytat

Grzecznie  proszę wszelkiej   maści buraków o nie oskarżanie tego chłopaka o niecne sprawy .

Ejże kolego, nie nazywaj ludzi odmiennego zdania burakami, niejedni już "działacze "wystawili ludzi do wiatru  jak tylko dorwali się do koryta więc mają prawo być podejrzliwi.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Co za różnica kto rządzi i tak bedzie coraz gożej, zazdrość jest coraz większa wsród rolników i społeczeństwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
dudi834 Nie obrażasz tylko piszesz... No właśnie? co piszesz. Do Sean. Oczywiście, masz rację co do nieufności. U nas na strajku też się zaraz wójtowie czy starosta podłączali jacy to oni super nie są. Na to trzeba uważać. Ale dudi834 jawnie mnie obraża i pokazuje swoją prawdziwą naturę, a jaka ta natura jest niech sobie każdy dopowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

wlasnie na takie manifestacje potrzeba takich ludzi jak dudi- bedzie tam wojowal jak robia rolnicy z zachodu, palac kultury podpali,szyby w ministerstwie wybije-normalnie nowy lepper nam rosnie,choc obawiam sie ze jak to mowia bohater w necie -piz*a w swiecie.

instruktaz-uczcie sie od mistrzow

tak bylo

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Dudie , Dzieciaczku nie podskakuj , bo Szczepanito ćwiczył  w młodości box , waży 116 kg i wzrostu też jest poczciwego , SMARKACZU . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Tylko we Francji mają takie "plecy" że on robiąc zadymę wie, że nic mu nie zrobią. A u nas jakbym wyjechał z obornikiem na ministerstwo to taką karę by mi dowalili, że bym musiał pół gospodarstwa sprzedać

gienio007 napisał:

Dudie , Dzieciaczku nie podskakuj , bo Szczepanito ćwiczył  w młodości box , waży 116 kg i wzrostu też jest poczciwego , SMARKACZU . 

Też się ogarnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I gienio007 jest tym inicjatorem strajku, o kurła szybko go odwołajcie bo widać że się nie nadaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko że za francuskimi rolnikami stoją potężne związki rolnicze i ich rząd dobrze wie czym tak naprawdę jest rolnictwo dla gospodarki, za nami nikt nie stoi, w Polsce rolnictwo z dziada i pradziada było traktowane jak dojna krowa którą należy doić a nie karmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Witam wszystkich agromaniaków;
       
      Zastanawiamy się nad stworzeniem oprogramowania dla rolników. Tworzyliśmy już m.in oprogramowanie dla warsztatów mechanicznych.
       
      jestem ciekawy czy obecne programy na rynku spełniają wasze oczekiwania.
       
      Chcielibyśmy stworzyć oprogramowanie którego koszt będzie wynosił do 300 zł, licencja będzie jednorazowa, a aktualizacje będą darmowe. Co istotne program miałby być w wersji online.
       
      Podobnie jak w przypadku programu dla warsztatu chcielibyśmy oprzec się na ścisłej współpracy z odbiorcami programu ( tzn sami proponujecie określone rozwiązania).
       
      I tutaj rodzą się pytania, czy jest taka potrzeba?
       
      jakie funkcje byłyby potrzebne w takim programie?
       
      Jaką cene bylibyście w stanie wydać przy założeniu że opłata jest jednorazowa a licencje uzyskujecie na wieczność.
       
      istotne jest również, czy chcielibyście uczestniczyć współtworzeniu takiego programu, tzn. określii i testowali określone funkcje, itd.
       
      Jednym słowem my chcielibyśmy stworzyć program od postaw Wy musicie określićczy jest taka potrzeba i czy jesteście tym zainteresowani.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Magda_86
      Ankieta głównie dotyczy problemów rolników. Proszę o jej wypełnienie.
       
       
      http://www.ankietka.pl/ankieta/109428/problemy-rolnikow-systemy-wspomagajace-decyzje-w-gospodarstwie-rolniczym.html
       
      Z góry dziękuję za poświęcony czas.
    • Przez maroon
      Słyszeliście o tym pomyśle? http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Rachunek-za-darmowa-wode,wid,15764088,wiadomosc.html Życie w tym kraju zaczyna być coraz bardziej groteskowe i absurdalne
    • Przez Kryroj
      Witam wszystkich agrofotowiczów
       
      Mam pytanie Ostatnio mój tata wraz z sąsiadem interesuje się zrzeszeniem gospodarstw w "spółdzielnię rolniczą" jeśli takie coś istnieje. Chciałbym wiedzieć czy dwa gospodarstwa mogą połączyć się w jedno ? Oraz czy przysługują za to jakieś premie czy coś w tym rodzaju. Jeśli ktoś ma z tym styczność to bardzo proszę o informację
       
      Dziękuję z góry
       
      Marek
    • Przez NHTC56
      Robimy nowy temat, zeby sie już moderator nie czepiał bo denerwujace to jest.
       
      Więc tak jest opcja na strajk 24.02 w Lipnicy i 27.02 koło Łasina...sam jestem z okolic Brodnicy wiec i tu i tu miałbym nie daleko, ale co wy na to aby połączyc siły i większą grupą udac się do Warszawy? Górnicy zawsze potrafią cos zdziałac dla siebie, a to tylko dlatego, ze zawsze sporą ekipą do stolicy zjezdzają do stolicy i się nie cackają, a takie blokowanie ulic jakos szczególnie nic nam nie da po za utratą poparcia i zrozumienia naszej sprawy od reszty narodu stojącego w korkach. Z tego co wiem to dostawcy PiniPolonia byli w czwartek w Warszawie ale jakos nic szczególnego nie zdziałali, po za wysłuchniem ich problemów przez pracownika ministerstwa rolnictwa bo było ich nie zbyt wielu. Co Wy na to? Może by zoragnizowac cos po niedzieli bo nie ma na co czekac...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj