Polecane posty

hubertuss    4666
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Pomoc klęskowa 3 lata z rzędu ok 1000 do ha Co do stadniny to w jaki sposób ją zniszczył?

Zaliczki dopłat w listopadzie Ułatwienia w programach unijnych

Co do wieku to PSL go podniusł nie myśl że ludzie tego nie pamiętają

No tak jest się z czego cieszyć. Bo rolnik żyje głównie z tego co mu za klęski zapłacą. I to jeszcze pod warunkiem, że ten rząd co ma płacić ogłosi klęskę. Bo w roku nie wyborczym to może być trudniej.

Zaliczki do dopłat. Co z zaliczek gdy dopłaty później. Zresztą jaka to różnica. Chyba, że ktoś żyje z dopłat to może i ważna.

A co do stadniny proponuję sobie przejrzeć tylko ceny uzyskane za konie. Za okresu rządu pis i wcześniej. na 200 lecie stadniny ładną fetę zorganizowali. I strach pomyśleć, że hitlerowcy lepiej o stadninę dbali niż pis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
11 minut temu, Szczepanitoo napisał:

Taaaa, swobodny przepływ towarów i usług... w jedną stronę. Niby dorosły człowiek a jak dziecko. Zobacz sobie ile za granicą jest dostępnych ŚOR, które u nas nie są dostępne. Klient jest oszukiwany i tyle. Na spotkaniu z wiceminiatrem rolnictwa chłopak pokazał fakturę za marchew na 19gr/kg i wytłumacz mi jak się opłaca z Holandii do przetwórni przywieźć marchew? Wiceminister zarzekał się, że w żadnym z krajów unii nie ma dopłat do eksportu warzyw. To jak to możliwe? Sensownie proszę. Jak nas wykończą to uwierz mi, że będą wiedzieli ile wziąć za swój towar. Tylko, ze wtedy już nie będzie konkurencji.
Oczywiście, że i na Białorusi przepakowywanie jest złe. Ostatnio był artykuł, że na Słowacji przepakowywali. Przedsiębiorcy grozi 100tys €. Mozna? można

Nikt ci nie broni  żebyś  założył sobie spółke z sąsiadami i  wywoził swoje warzywa za granicę do Niemiec czy Francji.

A ja tam popieram przepakowywanie na Białorusi  bo  liczy się zbyt  a jak to niema większego znaczenia ważne  aby z naszego rynku znikały towary

Ja tam nie wiem cz tam dopłacają czy nie  ale w UE  jest to  zabronione  ale   jednym krajom wolno więcej  drugim  mniej i taka  to jest  Unia.

Po to nas do UE  wzięli  aby  pchać   swoje śmieci  i  złom  a  nie po to żeby  Polakom pomóc 

Nie mówię że nie masz racji  ale  taka walka  z niektórymi punktami  jest  bezcelowa  bo  nie wygrasz  z Europejskimi gigantami  którzy mają ogromne wpływy w Brukseli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
To usiądźmy i dalej pozwalajmy robić tak jak jest. Jak się rozbestwią to już w ogóle. Mi nie pozwolą sprzedawać wywozić warzyw do Niemiec i Francji bo tam dbają o swoich. Dopiero jak czegoś brakuje to pozwolą importować. We Francji jak jedzie auto, zatrzymają je i sprawdzą to albo towar jest wyrzucany albo auto z towarem palone. Tylko o tym się nie dowiesz, bo jak byś się dowiedział to mógłbyś zacząć chcieć robić tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, hubertuss napisał:

No tak jest się z czego cieszyć. Bo rolnik żyje głównie z tego co mu za klęski zapłacą. I to jeszcze pod warunkiem, że ten rząd co ma płacić ogłosi klęskę. Bo w roku nie wyborczym to może być trudniej.

Zaliczki do dopłat. Co z zaliczek gdy dopłaty później. Zresztą jaka to różnica. Chyba, że ktoś żyje z dopłat to może i ważna.

A co do stadniny proponuję sobie przejrzeć tylko ceny uzyskane za konie. Za okresu rządu pis i wcześniej. na 200 lecie stadniny ładną fetę zorganizowali. I strach pomyśleć, że hitlerowcy lepiej o stadninę dbali niż pis.

Co do ceny koni to co z tego jak z innych kierunków produkcji dopłacali by te konie wyhodować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4666

Tylko na koniach te koszta się zwracały. Teraz do koni dopłacają i nie mogą tego co dopłacili odzyskać. Pięknie poległeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
9 godzin temu, rolnik34 napisał:

ale obecnie jest pis i ich trzeba rozliczyc za ich prace wienc rozbijanie limuyn nagrody i zadzieranie z ue a mieli zruwnac doplaty i co a jak im kasy brak to do ue  i  zero troski o rolnictwo  

i podniesli nam wiek z 60 na 65 lal a my robimy non stop swiontek piontek zero szacunku 

a czy ty wiesz glupi czlowieku ile doplat ma niemiec czy francuz ze tak pierd*lisz o zruwnaniu ( jak zreszta duza czesc oglupialego spoleczenstwa)???? tak w euro napisz np do ha pszenicy  i dopiero gaadaj o zrownaniu. debilizm od 2004 trwa w najlepsze a gawiedz pieprzy od rzeczy.myslisz ze ue taka dobra ?mieli nas za idiotow z dobrym rynkiem zbytu i bez prawa glosu,jak nie dajemy sie opluwac  to wojna na calego. juz nawet taki glupi francuz co caly dzien w gumiakach chodzi klenie na unie nie mowiac o belgach czy holendrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
W Polsce masz podstawę 207€, w Niemczech 307€, w Holandii 417€. To są podstawy, a poczytaj o dodatkowych dopłatach. Moim skromnym zdaniem dopłat nie powinno być w ogóle w całej Unii. Wtedy to by była normalna konkurencja.
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie tylko dopłat nie powinno być  ale i całej UE  bo poco  tysiące  urzędników  mają siedzieć w Brukseli  i dyktować  nam   jaki  kształt  ma mieć marchewka   czy  to że ślimak to ryba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne . Nic nie powinno być ! Oj zaraz , ale już chyba ktoś takie hasło głosił ? :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Dopłacanie do czegokolwiek to jest zło bo usypia czujność, dopłacimy ci za zmniejszenie liczby tuczników itp a ktoś to wykorzystuje, a jeśli dopłaty nie są jednakowe to o jakiej konkurencji mówimy. Co do tego, że ślimak to ryba to przecież wiadomo, że to lobby aby można było brać dofinansowania. To jest właśnie chore. A inna sprawa, że urzędnicy muszą coś robić. Jedni wymyślają głupoty bo nie mają pojęcia co robią a inni wymyślają bo działa na nich jakieś lobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
3 godziny temu, szmergiel napisał:

a czy ty wiesz glupi czlowieku ile doplat ma niemiec czy francuz ze tak pierd*lisz o zruwnaniu ( jak zreszta duza czesc oglupialego spoleczenstwa)???? tak w euro napisz np do ha pszenicy  i dopiero gaadaj o zrownaniu. debilizm od 2004 trwa w najlepsze a gawiedz pieprzy od rzeczy.myslisz ze ue taka dobra ?mieli nas za idiotow z dobrym rynkiem zbytu i bez prawa glosu,jak nie dajemy sie opluwac  to wojna na calego. juz nawet taki glupi francuz co caly dzien w gumiakach chodzi klenie na unie nie mowiac o belgach czy holendrach.

sam jestes glupi to po co bierzesz doplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Jak pisałem jesienią że dopłaty nie służą rolnictwu to myślałem ze mnie zjedzą. A co jak dopłat by zabrakło to wieś by głodem przymarła. Prawdziwych rolników garstka,reszta nauczyła się dopłaty,pińcet +, socjalne i jakoś to będzie. W miescie do pracy ludzi brakuje,bo po co pracować jak tyle socjalu napływa. Kiedyś na wsi to ludzie pracowici byli,teraz kupa hultajów i kombinatorów. W pełni popieram protest i bym przyjechał ale trzeba ryć od rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Wielu z nas bardzo nie  pasuje  środę  poświęcić  na manifest , ale są rzeczy ważne  i ważniejsze . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

Jasne . Nic nie powinno być ! Oj zaraz , ale już chyba ktoś takie hasło głosił ? :D

 

 

Brawo zetorki jest 👍 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 godzin temu, marekfarmer napisał:

 

Propagandę to Ty robisz pisowcu płacą Ci czy nie potrafisz myśleć? Za Sawickiego się rozniósł ASF? No chyba bardziej za Jurgiela xD PROW 2014-2020 rozpoczął sie w 2014, ale nie wiem czy wiesz są też procedury, i to że jest 2014-20 to nie oznacza że 2020 i zapominamy jeszcze kilka lat później będą rozliczenia itd. ale w 2014 Młody Rolnik był, dopłaty były a to jest PROW wiec o co Ci chodzi??? To ja się pytam dlaczego w 2016 nie było "Modernizacji" z obszaru D (maszyny) ? A strajki tak były za PSL, to jest święto prawo demokracji, były takie prawdziwe organizowane przez rolników, ale były również polityczne organizowane przez PiS. PSL za swoje błędy zapłaciło przegraną w 2015 i teraz się zmienia, nowi ludzie, nowe propozycje. 

Co takiego dobrego dla rolnictwa zrobił Jurgiel?

17 godzin temu, marekfarmer napisał:

 

Wybijali, ale wiem że na pewno wypłacali odszkodowania i jak zabijalali to naprawdę chore świnie, a za PiS są wybijane zdrowe świnie, odszkodowania nie są wypłace i mi nie powiesz że tak nie jest bo ja jestem z podlasia i wiem lepiej od Ciebie co tu się dzieje, PiS chce przestrzegania bioasekuracji, a sami tego nie robią zabijają świnie, krew z tych świń zostawiają na ulicy, przewożą na drugi koniec Polski do utylizacji, za to jeszcze pójdą siedzieć, za niszczenie Polskiego rolnictwa. 

Reforma KOWR? Bałagan zrobili, a nie reformę. Tylko po to aby wsadzić kolejnych swoich ludzi na stanowisko. Tam nie wiedzą nawet kto to jest rolnik.

Zobaczymy jakie PiS wywalczy dopłaty (i czy w ogóle będą) po 2020.

Wystarczy przejechać się po Polsce i zobaczyć jak rozwinięte są gospodarstwa. Dopłaty, Młody Rolnik, Modernizacja i wiele innych programów, są zasługą PSL.

15 godzin temu, staszek131415 napisał:

 

Pomoc klęskowa? chyba nieliczni taką pomoc otrzymali

Zaliczki? Niektórzy żadnych zaliczek nie dostali, a są jeszcze tacy którzy w ogóle żadnych dopłat jeszcze nie otrzymali

Podczas gdy wiek emerytalny był podnoszony (co wiązało się z wyższą emeryturą) dla rolników dzięki PSL został obniżony wiek, PiS gdy obniżył wiek (spadły emerytury) przy okazji podniósł dla rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Na mojej wiosce jest dwóch co krowy mają i mimo iż im teraz źle nie jest to solidarnie z nami na pikietę jadą   . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś mam nieodparte wrażenie że naszemu mareckowi coraz ciężej uprawiać propagandę sukcesu . Jednak ludzie potrafią sami oceniać mimo wpierania im w koło jednego .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, zarzeckimichal napisał:

Propagandę to Ty robisz pisowcu płacą Ci czy nie potrafisz myśleć? Za Sawickiego się rozniósł ASF? No chyba bardziej za Jurgiela xD PROW 2014-2020 rozpoczął sie w 2014, ale nie wiem czy wiesz są też procedury, i to że jest 2014-20 to nie oznacza że 2020 i zapominamy jeszcze kilka lat później będą rozliczenia itd. ale w 2014 Młody Rolnik był, dopłaty były a to jest PROW wiec o co Ci chodzi??? To ja się pytam dlaczego w 2016 nie było "Modernizacji" z obszaru D (maszyny) ? A strajki tak były za PSL, to jest święto prawo demokracji, były takie prawdziwe organizowane przez rolników, ale były również polityczne organizowane przez PiS. PSL za swoje błędy zapłaciło przegraną w 2015 i teraz się zmienia, nowi ludzie, nowe propozycje. 

Co takiego dobrego dla rolnictwa zrobił Jurgiel?

Wybijali, ale wiem że na pewno wypłacali odszkodowania i jak zabijalali to naprawdę chore świnie, a za PiS są wybijane zdrowe świnie, odszkodowania nie są wypłace i mi nie powiesz że tak nie jest bo ja jestem z podlasia i wiem lepiej od Ciebie co tu się dzieje, PiS chce przestrzegania bioasekuracji, a sami tego nie robią zabijają świnie, krew z tych świń zostawiają na ulicy, przewożą na drugi koniec Polski do utylizacji, za to jeszcze pójdą siedzieć, za niszczenie Polskiego rolnictwa. 

Reforma KOWR? Bałagan zrobili, a nie reformę. Tylko po to aby wsadzić kolejnych swoich ludzi na stanowisko. Tam nie wiedzą nawet kto to jest rolnik.

Zobaczymy jakie PiS wywalczy dopłaty (i czy w ogóle będą) po 2020.

Wystarczy przejechać się po Polsce i zobaczyć jak rozwinięte są gospodarstwa. Dopłaty, Młody Rolnik, Modernizacja i wiele innych programów, są zasługą PSL.

Pomoc klęskowa? chyba nieliczni taką pomoc otrzymali

Zaliczki? Niektórzy żadnych zaliczek nie dostali, a są jeszcze tacy którzy w ogóle żadnych dopłat jeszcze nie otrzymali

Podczas gdy wiek emerytalny był podnoszony (co wiązało się z wyższą emeryturą) dla rolników dzięki PSL został obniżony wiek, PiS gdy obniżył wiek (spadły emerytury) przy okazji podniósł dla rolników.

Mi nie płacą tobie widać  tak.    Za  sawickiego się rozniósł  pokazać    przykład każdego ogniska z datą  ???Rozpoczął się w 2014  roku  a to dobre  jak w grudniu   2014 roku dopiero  projekt  zawieźli  do  Brukseli  to jak się rozpoczął  xD  xD a Pierwszy nabór z PROW 2014-20 był we wrześniu 2015  i tylko na obszar ABC  :D:D dopłaty  Bezpośrednie  a PROW  to dwie różne  rzeczy    xDxD   A co do dopłąt to gdzie jest  te 140 euro do1szt bydła  obiecane przez  sawickiego  i 300euro  do ha strączkowych ???

Jak nie było w 2016  roku  naboru na obszar  D  jak był  ja składałem  xD  xDxD  widać  masz  pojęcie   o tym co piszesz   :D  :D   W ogóle  masz  coś wspólnego z Rolnictwem  ???

,,Są już opublikowane listy określające kolejność przysługiwania pomocy na Modernizację gospodarstw rolnych. Szczególnie obszar D cieszył się ogromną popularnością. Na 30 tys. wniosków aż ponad 29 tys. dotyczyło tego obszaru, czyli 97% wszystkich składanych wniosków. Złożono dokumenty na kwotę aż 5,57 mld zł i jest to za dużo w porównaniu do puli pieniędzy zaplanowanej na ten sektor w tym roku. ,,

https://www.agrofakt.pl/modernizacja-szczegolny-obszar-d/

Ta  chore świnie za Sawickiego wybijali  ta   dobre     xD  xDhttps://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1624271,1,dlaczego-polacy-beda-zabijac-i-palic-zdrowe-swinie.read

Bałagan w  KOWR  ciekawę  bo   większość chwali nowe  zasady  Dzierżaw  z KOWR

A zadłużenie  Polskich Rolników związane z PROW  to  też  zasługa  PSL  Likwidacja  Rent  Strukturalnych  to  też  ich  sukces  ???

Wszyscy dostali którzy ponieśli klęski  i mieli odpowiednie Raporty  z Komisji

 

Wyższa emerytura  dla Rolników  przy 67 latach pracy  ty  chyba naprawdę  jesteś   ,,opłacany,, przez  PSL  w takie brednie ci nikt nie uwierzy    niema takiej opcji  aby Rolnik miał większą  Emeryturę  jak będzie dłużej pracować  jest  stała  

Nie masz  pojęcia  o  Rolnictwie  nic  kompletnie  nic 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może pokaż jak teraz walczą z ASF ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Wielu osobom nie pasuje jechać bo robota. Dlatego właśnie nas się nie boją, bo wiedzą, że nie możemy się skrzyknąć bo mamy robotę, której trzeba pilnować. Górnicy jak się skrzykną to nie dość , że przyjadą to jeszcze Państwo ma straty bo kopalnia nie pracuje. A nas się postrzega, że przyjedzie kilku ciemnych chłopków, pokrzyczy sobie i pojedzie. Na takie postrzeganie nie możemy sobie pozwolić. U nas w remizie jak było spotkanie organizacyjne to jeden krzyknął- a co będzie jak w środe będzie dobrze na zjazdowej. Na co z kolegami odpowiedzieliśmy- żeby się nie okazalo, że ta środa będzie ostatnim dobrym dniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizakking    4
Dnia 19.05.2018 o 07:33, gienio007 napisał:

Co ludzie z miasta są winni aby miasto blokować ???? Nikt o blokowaniu miasta nawet u nas nie myślał , bo tylko wrogów w ten sposób można by sobie zrobić .   Będzie piesza manifestacja i dziewczyny będą rozdawały produkty rolne z ulotkami ile to rolnik na rękę otrzymuje za te produkty a ile płacą za nie konsumenci .  

dajcie zdjęcie takiej ulotki tu  na forum wrzucimy na FB i dotrze do większej ilości osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Witam wszystkich agromaniaków;
       
      Zastanawiamy się nad stworzeniem oprogramowania dla rolników. Tworzyliśmy już m.in oprogramowanie dla warsztatów mechanicznych.
       
      jestem ciekawy czy obecne programy na rynku spełniają wasze oczekiwania.
       
      Chcielibyśmy stworzyć oprogramowanie którego koszt będzie wynosił do 300 zł, licencja będzie jednorazowa, a aktualizacje będą darmowe. Co istotne program miałby być w wersji online.
       
      Podobnie jak w przypadku programu dla warsztatu chcielibyśmy oprzec się na ścisłej współpracy z odbiorcami programu ( tzn sami proponujecie określone rozwiązania).
       
      I tutaj rodzą się pytania, czy jest taka potrzeba?
       
      jakie funkcje byłyby potrzebne w takim programie?
       
      Jaką cene bylibyście w stanie wydać przy założeniu że opłata jest jednorazowa a licencje uzyskujecie na wieczność.
       
      istotne jest również, czy chcielibyście uczestniczyć współtworzeniu takiego programu, tzn. określii i testowali określone funkcje, itd.
       
      Jednym słowem my chcielibyśmy stworzyć program od postaw Wy musicie określićczy jest taka potrzeba i czy jesteście tym zainteresowani.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Magda_86
      Ankieta głównie dotyczy problemów rolników. Proszę o jej wypełnienie.
       
       
      http://www.ankietka.pl/ankieta/109428/problemy-rolnikow-systemy-wspomagajace-decyzje-w-gospodarstwie-rolniczym.html
       
      Z góry dziękuję za poświęcony czas.
    • Przez maroon
      Słyszeliście o tym pomyśle? http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Rachunek-za-darmowa-wode,wid,15764088,wiadomosc.html Życie w tym kraju zaczyna być coraz bardziej groteskowe i absurdalne
    • Przez Kryroj
      Witam wszystkich agrofotowiczów
       
      Mam pytanie Ostatnio mój tata wraz z sąsiadem interesuje się zrzeszeniem gospodarstw w "spółdzielnię rolniczą" jeśli takie coś istnieje. Chciałbym wiedzieć czy dwa gospodarstwa mogą połączyć się w jedno ? Oraz czy przysługują za to jakieś premie czy coś w tym rodzaju. Jeśli ktoś ma z tym styczność to bardzo proszę o informację
       
      Dziękuję z góry
       
      Marek
    • Przez NHTC56
      Robimy nowy temat, zeby sie już moderator nie czepiał bo denerwujace to jest.
       
      Więc tak jest opcja na strajk 24.02 w Lipnicy i 27.02 koło Łasina...sam jestem z okolic Brodnicy wiec i tu i tu miałbym nie daleko, ale co wy na to aby połączyc siły i większą grupą udac się do Warszawy? Górnicy zawsze potrafią cos zdziałac dla siebie, a to tylko dlatego, ze zawsze sporą ekipą do stolicy zjezdzają do stolicy i się nie cackają, a takie blokowanie ulic jakos szczególnie nic nam nie da po za utratą poparcia i zrozumienia naszej sprawy od reszty narodu stojącego w korkach. Z tego co wiem to dostawcy PiniPolonia byli w czwartek w Warszawie ale jakos nic szczególnego nie zdziałali, po za wysłuchniem ich problemów przez pracownika ministerstwa rolnictwa bo było ich nie zbyt wielu. Co Wy na to? Może by zoragnizowac cos po niedzieli bo nie ma na co czekac...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj