Gość

Budowa wiaty do 50m2 warunki

Polecane posty

Gość   
Gość

trochę denerwujące takie niejednoznaczne przepisy.

Dnia 24.02.2019 o 20:33, RU68 napisał:

przypominam że jeszcze mamy coś takiego jak zgłoszenie użytkowania 

możesz rozwinąć i pokazać przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi gość w starostwie nie powiedział żeby cokolwiek zgłaszać po skończeniu i że wgl nie trzeba zgłoszenia robić żadnego. To o czym kolega mówi to raczej tyczy sie budowy z planem itd. i w momencie oddania budynku do użytku

Edytowano przez arturwojtowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma definicji wiaty. Do 50m2 nie trzeba zgłaszać więc nawet się tam nie chodz pytac tylko stawiaj wiate 3 ściany. To że twierdzą że bez ścian to ich własna interpretacja. 4 ściany to już budynek a 3 to dalej wiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

A miałem kontrolę (ot menda napisała że prosi o sprawdzenie czy budowa jest prowadzona zgodnie z planem)i przy okazji zapytałem jak to jest z tymi wiatami do 50 m) Odpowiedz - przepisy tak niejednoznaczne że może stwierdzić w protokole co mu się żywnie podoba ,ogólnie po donosie raczej biorą stronę inwestora o ile nie łamie rażąco przepisów  a co więcej sugerują a napisz pan to go też odwiedzimy i zobaczymy jak wysoko skacze .Ale wróćmy  do wiaty nawet przeznaczenie po wybudowaniu (tej 50m ma wpływ na kwalifikację jakie dokumenty są wymagane . Fakt zapisu" trwale związane z gruntem" jest według widzimisię kontrolującego  i co najgorsze jest nie do obrony .Wiata na szpilach jest chyba tym co ustawodawca miał na myśli  .Można się bawić ryzykować i udawadniać ale nawet tak prozaiczna sprawa jak postój maszyn w nie oddanej do użytku wiacie podczas kontroli  jest nie do  przeskoczenia -dlaczego prozaiczna sprawa jaką jest dokumentacja fotograficzna obligatoryjny załącznik kontroli (budowa z pozwoleniem ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś co jest przykręcone i można to zdemontować odkręcać kotwy śruby itp. jest już nie trwałym połączeniem.... Wiec nie pitol że nie do obrony 

Czegoś co nawet nie ma obowiązku zgłaszać wedle prawa do starostwa itp... To tym bardziej nie zgłasza się o użytkowaniu /przeznaczeniu.... bo to już zakrawa o paranoje i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Prost pytanie ile wybudowałeś i ile kontroli miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"postój maszyn w nie oddanej do użytku wiacie podczas kontroli  jest nie do  przeskoczenia" 

Jak może być nieoddane do użytku coś co nie wymaga nawet zgłoszenia? 

Edit, nie doczytałem że z pozwoleniem

Edytowano przez MarcinNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

napisałem że z pozwoleniem (na końcu) więc czytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z pozwoleniem to powyżej te 50 m 2...wiec nie rób tu sieczki po raz któryś i tyle... Nie wymaga zgłoszenia do 50m2 i tyle i co tu fantazjować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

coś słaby ten artykuł, bo o 50m2 nic nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy wiata to tylko 50 m? Wiata to wiata, artykuł o definicji a nie o Wiacie bez zgłoszenia. Czytaj ze zrozumieniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nie definicja tylko orzeczenie sądu.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Gdybyście się  troszkę podciągnęli z prawa to byście wiedzieli że wykładnią prawa są właśnie orzeczenia sądu  bo gdzie się chcecie odwołać po niekorzystnej decyzji 

A tam akurat jest doprecyzowane  czym jest wiata bez względu na wymiar ( a należy doczytać odnośniki  ) tyle że doradzać każdy potrafi a z braniem odpowiedzialności już nie tak ochoczo A można stawić na pałę wszystko czemu nie  tylko później nie należy płakać a brać pod uwagę należy najgorszy scenariusz  .A chcąc budować ale coś poważniejszego nie wiatę na szczotki    można wziąć za kilka zł projekt  gotowca  byle wymiar obrysu i spad pasował a w trakcie realizacji kierownik nanosi tak zwane nieistotne zmiany i jest wszystko załatwione  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiate 48m2 mam już postawioną, mam jeszcze jedną wiatę budowana z 25 lat temu. Krótko mówiąc dziadek jak budował zrobił taki kadłubek do którego i tak nic nie można postawić bo jest za niski, Na zdj załączam jak to wygląda. Jest krótszy o 30 cm niż część gdzie stoi kombajn i dużo niższy ma około 130 cm wysokości. Bedę ciągnął to do góry na równo z dachem tylko pytanie czy mogę przesunąć ścianę o te 30 cm ? Na zdj załączam jak to wygląda mniej więcej wszystko

wiataa.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a czy te 50 m2 może być postawiony budynek murowany 3 ściany ale wjazd otwarty ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

W sklepach jest tego od cholery,o różnych długościach szerokościach i grubości ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopra    0

Czyli wiata do 50 m kw, ale na kostce brukowej i na kotwach nie będzie wymagała żadnego urzędowego zachodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaudw    2

Może ktoś z szanownego grona w temacie papierów ściernych się wypowie? Szukam papieru w postaci taśmy na tzw czołg, ktora bedzie mieć wlaściwosci >ścierne< papieru tak jak to występuje w przypadku papieru na przylepiec 125mm do szlifowania gresu (czarne krążki)

https://rynekinwestycji.pl/kostki-i-gabki-scierne/

Zależy mi na czymś porządniejszym.

Edytowano przez kaudw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Odkopie temat.

Macie do polecenia firmy stawiające garaże/wiaty blaszane ? Potrzeba mi wyceny i rysunku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

Panowie 3 czerwca 2023 wchodzi w życie nowelizacja ustawy która mówi że można budować wiaty do 150 m 2 bez zgłoszenia czyli to oznacza że można bez  żadnej wizyty w urzędzie oraz bez żadnego dokumentu  wybudować sobie taką wiatę ? 

tekst ustawy https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20230000967/O/D20230967.pdf

 

 

trzeba się śpieszyć z tą budową do po wyborach pewnie już zmienią tą ustawę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88

Hmmm ciekawa sprawa, ale napisali, że rozpiętość nie większa jak 6m. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

tak bez zgłoszenia 150 m 2 i 6 metrów rozpiętości a na zgłoszenie 300m2 i 7 metrów rozpiętości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Ktoś może wie czy są ograniczenia w ilości takich wiat na jednej działce,  50 mogly byc chyba tylko 2 na 500m2 a 150 m2 ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez Rzodkiewka
      Witajcie😊
      szukam przydomowego pastwiska z wiatą (stajenką) oraz dostępem do wody dla dwóch koni ,w kujawsko-pomorskim.Wysokość comiesięcznej opłaty do uzgodnienia.
      Z góry bardzo dziękuję za oferty !
       
       
       
       
       
       
       
       



    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez nikonn21
      Czy jest ktoś kto uprawia owoce w tunelach i chciałby się podzielić doświadczeniami? Chodzi mi o głównie o kwestie techniczne 
    • Przez ferdek3085
      Witam, macie jakies zdjęcia wiat, budynków dla bydła z zewnętrznym stołem paszowym? chciałbym trochę podpatrzec jak to można zrobić. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj